strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

10 країн з найбільшими природоохоронними територіями

Водопад Анхель Світовий Банк (The World Bank) класифікував країни нашої планети за площею природоохоронних територій.

Фото: Водопад Анхель (Angel Falls) у Венесуелі / Жанполь Раззук (Jeanpaul Razzouk)

З майже 518 мільйонів квадратних кілометрів площі земної кулі для нас, людей, здається, є достатньо місця, щоб поділитися ним з усіма іншими видами. Але, на жаль, ми виганяємо їх зі своїх середовищ та створюємо такі умови, що останній Червоний список Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) показує: 24 307 видів знаходяться під загрозою зникнення.

«Багато видів зникає швидше, ніж ми встигаємо навіть описати їх», — говорить генеральний директор МСОП Інгер Андерсен (Inger Andersen). — «Оновлення Червоного списку МСОП свідчить, що масштаби небезпеки глобального вимирання видів можуть бути більшими, ніж ми думали . Уряди, що зібралися на саміті ООН з біорізноманіття в Канкуні, несуть величезну відповідальність за збільшення своїх зусиль щодо захисту флори та фауни нашої планети».

Читати також:  Час прокинутися: коли вимруть слони, з ними щезне ціла екосистема Орангутанги вимруть через 10 років

Як це зробити? Чудовим початком буде захист навколишнього середовища, яке є домівкою для цих видів. Використовуючи дані Світового банку, «Телеграф» (The Telegraph) класифікував природоохоронні території планети, даючи нам надзвичайну можливість побачити в яких країнах приділяють увагу збереженню біологічного різноманіття . У якості джерел Світовий банк використовував інформацію з Програми ООН про навколишнє середовище і Всесвітнього центру моніторингу охорони природи, складену Інститутом світових ресурсів на основі даних національних органів, національних законодавств і міжнародних угод.

Для довідки: МСОП визначає природоохоронну територію як «чітко визначений географічний простір, законний, виокремлений, який управляється за допомогою правових або інших ефективних засобів для досягнення довгострокового збереження природи та обслуговування екосистем та культурних цінностей».

Сьогодні лише 14,8% від загальної площі земель у світі мають охоронний статус , що насправді більше, порівняно з 1990 роком, коли він був тільки у 8,2%.

Дивно, але один з провідних світових експортерів нафти посідає перше місце у списку країн з найбільшою кількістю природоохоронних територій.

Країни з найбільшими територіями, що охороняються:

  1. Венесуела (53,9% від загальної площі)
  2. Словенія (53,6)
  3. Монако (53,4)
  4. Бутан (47,3)
  5. Теркс і Кайкос (44,4)
  6. Ліхтенштейн (44,3)
  7. Бруней (44,1)
  8. Сейшельські острови (42,1)
  9. Гонконг (41,8)
  10. Ґренландія (41,2)

Україна має лише 4,04% природоохоронних територій від загальної площі. Є країни, де цей відсоток ще менший.

Країни з найменшими природоохоронними територіями:

  1. Maкao (0 % від загальної площі)
  2. Науру (0)
  3. Сан-Томе і Прінсіпі (0)
  4. Сан-Маріно (0)
  5. Барбадос (0,2)
  6. Туреччина (0,2)
  7. Лівія (0,3)
  8. Гаїті (0,3)
  9. Ірак (0,4)
  10. Афганістан (0,5)

Як було відзначено в «Телеграф» (The Telegraph), дані Світового банку складені в 2014 році і не є доступними для кожної країни світу.

Мелісса Брейєр (Melissa Breyer)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Марія Волошина

Редактор: Ніна Поприго

Поділитись в соціальних мережах: