strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

7 100 міст зі 119 країн об’єднуються для боротьби зі зміною клімату

Пакт мерів Коли Спеціальний посол Генерального секретаря ООН з питань розвитку міст і змін клімату Майкл Блумберг (Michael R. Bloomberg) запропонував створити коаліцію «Угода мерів», щоб відобразити програму ООН з національних зобов’язань щодо зміни клімату, було неможливо здогадатися, наскільки центральною стане ідея поставити мерів у центр глобальних кліматичних дій. Але виявилося, що це змінило гру.

Фото з pbs.twimg.com

У вересні 2014 року, через п’ять місяців після конференції  « AbuDhabiAscent » , де вперше обговорювалася ця ідея, на ініційованому Генеральним секретарем ООН Саміті з клімату в Нью-Йорку три глобальні спільноти місцевих ініціатив: C40, ICLEI і UCLG – приєдналися, щоб допомогти привести угоду в дію. Вони сподівалися краще оцінити кількісно колективну значущість і потенціал міст у проведенні скорочення викидів. Працюючи швидко, рішуче і спільно в рамках угоди, спільноти допомогли надихнути понад 500 міст різної величини по всьому світу взяти на себе амбіційні зобов’язання – подібно до того як національні держави зареєстрували зобов’язання щодо скорочення викидів напередодні кліматичного саміту «COP21».

Мери головних країн

На фото: Майкл Блумберг, Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович (Maroš Šefčovič), Виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату Крістіана Фігерас (Christiana Figueres), заступник мера Парижа Патрік Клугман (Patrick Klugman).

Спроба продемонструвала безпрецедентний масштаб і рівень, на якому місцевий уряд уже був залучений до значної спільної кліматичної акції і, що важливо, на високому рівні проголосував в ООН, завдяки керівництву Спеціального посланця Блумберга і залученню місцевих державних та муніципальних органів влади (LGMA). У результаті роль міст була основною під час створення та відстоювання сильної Паризької угоди зі зміни клімату. І лідери міст будуть вирішальними для просування її здобутків .

Зараз міста роблять ще один значний історичний крок: поєднання «Угоди мерів» та «Пакту мерів» (Compact of Mayors) для створення нового «Глобального пакту мерів з питань клімату та енергетики», оголошеного 22 червня у Брюсселі. Ця нова ініціатива навіть важливіша через свою здатність об’єднати вже наявні зобов’язання на всіх рівнях, включаючи тисячі європейських міст, сіл та сотні основних глобальних метрополій – усього більше ніж 7 100 міст з 119 країн і 6 континентів, які представляють понад 600 мільйонів жителів, що перевищує 8 відсотків світового населення.

Для розуміння розмаху впливу: у грудні 2015 року міста підписали «Угоду мерів», взявши на себе зобов’язання половини світових потенційних місцевих зменшень викидів вуглекислого газу до 2020 року. Тоді ж підпис «Пакту мерів» означав взяття відповідальності за 15 відсотків зменшення викидів вуглекислого газу, згідно з ціллю ЄС до 2020 року. Під спільними знаменами лідери продемонструють широку владу міст щодо впливу на глобальні зміни.

Спільні зусилля сприятимуть ширшій співпраці між містами по всьому світу для вирішення найбільшої проблеми, з якою людство коли-небудь стикалося, через заповнення прогалин та будування зв’язків, а також залучення інвестицій для підтримки міст і ширших можливостей. Сполучаються вирішальні складові для того, щоб розкрити потенціал дієвості міст: об’єднувальна сила та інвестиції ЄС та зусилля Генерального секретаря ООН з питань розвитку міст і змін клімату, щедро підтримані організацією «Bloomberg Philanthropies». Сподіваємося, багато інших спонсорів будуть наслідувати приклад і підтримають місцеві кліматичні дії, які можна поступово нарощувати за підтримки місцевих мереж. До того ж ініціатива злиття забезпечить послідовніші дані для порівняння, щоб інвестори змогли побачити: дії міст мають тривалий і неголослівний вплив.

«Як мережі міст, ми давно дотримуємося такого принципу: спільна праця допомагає містам розвиватися швидше. Тому ми підтримуємо « Глобальний пакт мерів з питань клімату та енергетики » (Global Covenant of Mayors for Climate and Energy). Ми з нетерпінням чекаємо на залучення нових партнерів і широку коаліцію керівників міст, налаштованих на конкретні, вимірні та прозорі дії щодо зміни клімату. Об’єднавшись, ми можемо надати імпульс протидії світовим викидам до 2020 року, а також підвищити рівень стійкості та адаптації наших громад до кліматичних змін».

Марк Воттс (Mark Watts)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Олександра Войтенко

Редактор: Марія Соловей

Поділитись в соціальних мережах: