strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Акули допомогли Філіппінам відновитися після тайфуну Хайян

Тихоокеанська лисяча акула Від спустошення до повного відновлення лише за три роки – усе завдяки тихоокеанським лисячим акулам. Це – новітня історія острову Малапаскуа.

Фото: Тихоокеанська лисяча акула. Цей вид розмножується дуже повільно, так само як більшість акул. Вони досягають статевої зрілості лише у 8-річному віці та після цього можуть розмножуватись два рази на рік. Довгим плавцем вона б’є по рибах, знерухомлюючи їх та поїдає . Jun V Лао, CC BY-SA 4.0.

Коли тайфун Хайян налетів на Південно-Східну Азію у листопаді 2013 року, це був один із найбільших та сильніших тропічних циклонів, які колись спостерігалися. Він змітав будинки, машини та руйнував цілі міста на Філіппінах. Тисячі людей загинули та для багатьох було важко вижити, коли їхні будинки та засоби для існування були зруйновані.

Наслідки тайфуну Хайян, 2013

Малапаскуа після тайфуну Хайян
Фото: Стів Де Ніф (Steve De Neef)

Маленький острів Малапаскуа був зруйнований найбільше: втрачено майже усі будинки, розтрощені рибальські човни, електроенергія та засоби зв’язку відсутні. Для населення острову майбутнє виглядало дуже похмурим.

Лише одне залишилося незмінним – тихоокеанські лисячі акули. Навіть у сутінках після тайфуну, вони продовжували припливати до берегів Малапаскуа, щоб скористатися «послугами» блакитних риб-чистильщиків. Акули мають зовнішніх паразитів, яких риби чистильщики поїдають. Також, поблизу берегів дуже багато сардин, якими акули можуть підживитися.  

Цей регіон був дуже популярним поміж дайверів починаючи з 1999 року та природний туризм був дуже розвиненим. Вже за декілька тижнів після того, як тайфун налетів на острів, туристи знову почали повертатися на острів, за свідченнями Анни Опоси (Anna Oposa), співзасновниці організації «Врятуй моря Філіппін» (Save Philippine Seas), акули допомогли острову відновитися після тайфуну Хайян . І тому, що туризм знову так швидко розквітнув та дав місцевому суспільству можливість отримати життєво необхідні прибутки, але більшою мірою – тому, що акули зробили цей регіон таким популярним. Допомога також почала надходити від гостей острова, які відвідали його у минулому.

Тепер, лише через три роки, спустошення в регіоні практично зникло . Населення отримує більшість своїх доходів від туристів, які приїжджають подивитися на акул. Це створило можливість відновити будинки та школи, запрацювати магазинам.

«Це просто надзвичайно, як багато тихоокеанські лисячі акули означають для населення. К оли людина йде містом, вона бачить акул на малюнках, настінних графітті, на вивісках дайвінг магазинів », – розповідає Анна Опоса.

Раніше акули в районі виловлювалися для продажу плавників на ринках Гонконгу, але тепер більшість рибалок зрозуміли, що акули мають надзвичайно велике значення для місцевості. Населення навіть почало патрулювати у морі, щоб не допустити незаконного вилову риби. Незаконне виловлювання риби і досі становить велику загрозу тихоокеанським лисячим акулам (та іншим акулам світу).

За матеріалами: Ерік (Erik)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Катерина Андерссон

Редактор: Марія Волошина

Поділитись в соціальних мережах: