strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

«Бджолиний квест»: американський художник напише 50 000 комах

Бджолиний квест Протягом останніх десяти років увага світу прикута до ]]> проблеми вимирання бджіл ]]> . Не лишаються осторонь і митці. Наприклад, американський автор-художник муралів Метт Віллі (Matt Willey) присвятив себе зображенню 50 000 бджіл по світу, щоб донести суспільству інформацію про важке становище цих неймовірних істот.

Віллі є засновником ініціативи «Добро для вулика» ( ]]> The Good of the Hive ]]> ), за словами Метта, кілька років тому на підлозі своєї студії він побачив вмираючу бджолу і це надихнуло його на участь у квесті. Захопившись ідеєю, він почав досліджувати бджіл надалі:

«Я дізнався про одну особливість поведінки медоносних бджіл, і вона зачарувала мене. Називається вона альтруїстичне самогубство . Коли бджола почуває себе погано, вона залишає вулик, щоб уберегти його від захворювання. Вони гинуть самі, та рятують свій вулик. Ось звідки і наша назва – «Добро для вулика».

У рамках квесту Віллі має намалювати 50 000 бджіл . Ця кількість не випадкова. Саме 50 000 вважається необхідним мінімумом комах для здорового та процвітаючого вулика.

Намальовані бджоли

Бджоли та мистецтво

Наразі Віллі намалював 1 000 медоносних комах у Флориді, Сіетлі, розмалював штаб-квартиру компанії «Барт’с Біз» (Burt's Bees) в Дюремі, штат Північна Кароліна.

Метт Віллі за роботою

Що би бджоли не означали для кожного з нас, вони можуть стати частиною пошуку власної мети у світі, розповідає Віллі:

«Щоб почати діяти – необхідно хоча б помітити їх. Ми повинні зробити великі зміни в цьому світі. Я звернувся до однієї приятельки, політичної активістки, і вона запитала, чи я коли-небудь чув про тіккун олам. [..] Це давня єврейська концепція, яка каже: на початку світу був величезний вибух, який поділив світ на величезну кількість шматочків. Це не наша робота з'єднати всі частини разом. Та робота кожного – покласти одну частину головоломки до іншої. Не можна сидіти склавши руки. Яка ваша мета? Просто зробіть це. Останнім часом я знаходжу таку втіху в живописі бджіл, навіть якщо спека понад дев'яносто п'ять градусів (35°С – прим. перекладача). Так добре малювати бджіл і почуватися радше частиною рішення, а не проблеми. Це дозволяє бути причетним до змін, які дозволяють людям бути причетними до тебе».

Бджолине мистецтво

За матеріалом Кімберлі Мок (Kimberley Mok)
Усі фото: Метт Віллі (Matt Willey)

Читати також: Танець з 15 000 бджолами

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Марія Волошина

Поділитись в соціальних мережах: