strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Еко-дайвінг: ефект повного занурення

Еко-дайвінг Тільки подумайте, скількох романтиків покликала до себе морська безодня завдяки Кусто і його «Підводній Одіссеї»! Але з чого почати свій шлях в глибину? І які ґаджети захопити з собою в цей незвіданий світ? Тисячі дайверів з усього світу щорічно здійснюють свої перші занурення. Хто знає, може, завдяки нашим порадам, незабаром серед них опинитеся і ви.

Дайвінг-центр. Як обрати?

Отже, бажання пізнати всю красу морських глибин стало нестерпним. З чого ж почати? Можна, звичайно, просто купити турпутівку на один із популярних курортів і там вперше пірнути. Але тут є пара нюансів. По-перше, занурення новачків в обов'язковому порядку проходить з інструктором: по суті, вас просто «водять за ручку» від рибки до рибки і від корала до корала. По-друге, вода, як не крути, середовище для людини вороже, і перше занурення трохи схоже на вихід у відкритий космос. А такий захід без попередньої підготовки, погодьтеся, може закінчитися сумно.

Дайвінг

Техніку занурення та спеціальні жести можна відпрацювати в басейні

Найрозумнішим стане навчання в дайвінг-центрі – на щастя, зараз вони є в багатьох великих населених пунктах. Ви можете відпрацьовувати техніку як в одному з басейнів міста, так і під час відпустки на морі. Два найголовніших питання   за якою системою почати вчитися і як вибрати правильного інструктора. У списку федерацій та асоціацій підводного спорту близько півтори сотні різних абревіатур, але лякатися не варто  –  практично в будь-якій системі початковий курс називається OWD. Найбільш поширені та авторитетні методики, чиї сертифікати діють по всьому світу, позначаються поєднаннями букв SDI або PADI.

Навчання дайвінгу

Талант педагога – якість, необхідна хорошому інструкторові

А щоб не помилитися з вибором наставника, ось вам кілька ознак «правильного» інструктора. Вкрай важливим є особистий досвід та регулярна практика. Існує думка, що «хороший інструктор   сухий інструктор». І вона абсолютно помилкова. Що більше часу дайвер проводить у воді, що більше особистих ресурсів витрачає на свою пристрасть, то кращим інструктором він стане для вас. Навчання коштує грошей, але витратитися варто, адже отримана у дійсно класного фахівця база дасть потужний поштовх для подальшого розвитку.

Екіпірування. Купуємо найнеобхідніше.

Ціновий діапазон екіпіровки для заняття дайвінгом справді нескінченний. Початківцю підійде набір економ-класу, який обійдеться приблизно в 20 тисяч гривень. А для того, щоб відчувати себе як риба у воді, візьміть на озброєння наші рекомендації.

Маска. Для м'якої частини маски кращим матеріалом є силікон, бо він більш пружний і довговічний, ніж гума. Купувати маску варто тільки після примірки. При вдиху вона повинна щільно зафіксуватися на обличчі і триматися на ньому без «сторонньої допомоги». При цьому жодна деталь не повинна тиснути на шкіру і спричиняти дискомфорт. До речі, для дайверів з ослабленим зором у продажу є спеціальні маски з діоптріями. Трубка теж буде не зайвою - для пересування по поверхні і економії повітря в апараті.

Маска для дайвінгу

Від вибору спорядження може залежати ваше життя

Ласти. Розрізняють ласти із закритою (для швидкісного плавання та підводного полювання) і відкритою (для дайвінгу) п'ятою. Другі кращі тим, що їх можна регулювати по нозі. Купуючи «відкриті» ласти, потурбуйтесь також про придбання спеціальних шкарпеток або ботиків, це попередить утворення мозолів.

Гідрокостюм. Під водою виконує функцію другої шкіри, тому в інтернет-магазинах його краще не купувати. Зазвичай, гідрокостюми роблять з неопрена   спіненої гуми. Чим глибше ви занурюєтеся, тим вона щільніше. При виборі обов'язково розкажіть продавцю, на яку глибину ви будете занурюватися і в якому регіоні.

Гідрокостюм для дайвінгу

Гідрокостюми без рукавів та штанин (shorty) коштують дешевше

Декомпресійний комп'ютер (дайв-комп'ютер) . Запорука вашої безпеки на глибині. Це годинник, термометр і глибиномір в одному компактному корпусі. Нижня межа ціни - близько 5 тисяч. Найголовніше   обирайте той, що має яскравіший дисплей. Більшість подібних гаджетів подають звуковий «сигнал тривоги» при занадто швидкому спливанні або низькому тиску в балоні.

Підводний фотоапарат. Звісно, не обов'язковий елемент, але якщо ви бажаєте поділитися підводною красою, придивитися варто. Можна придбати як недорогу водонепроникну екшн-камеру (в районі 3 тисяч гривень), так і повноцінний апарат (від 15 тисяч і вище).

Крім того, вам можуть знадобитися спеціальні сумки, пара ліхтарів, ніж, рукавички. Балони з повітрям орендуються на місці.

Не нашкодь! Дбаємо про природу.

Припустимо, що поклик глибин зробив свою справу, і ви опинилися під водою. Ви захищені від несподіванок, так як прослухали інструктаж. Але хто захистить тендітну екосистему океану від вас? Щоб не наразити на небезпеку морських мешканців і себе, дотримуйтесь простих порад:

  • Дотримуйтесь правил місцевого дайв-центру і рибальського законодавства.
  • Не дратуйте місцевих мешканців і, тим більше, не чіпайте їх. Звичайно, весело споглядати, як, наприклад, голкобрюх роздувається в кулю, відчувши небезпеку. Але, по-перше, вам іграшки, а рибі   стрес, і від частого переходу в «змінений стан» вона може навіть померти. А по-друге, загнаний в кут голкобрюх здатний і палець відкусити. Без жартів.
  • Навіть нерухомі корали не потрібно чіпати руками і краще старатися не зачіпати ластами. Також краще не збовтувати мул поруч з ними.
  • Не годуйте риб, якщо це не входить в програму занурення. У людей незвична кухня викликає нетравлення, а місцевого мешканця чужий йому корм може і погубити.
  • І наостанок: спостерігаючи за красою океану не через екран телевізора, а на власні очі, задумайтеся, наскільки вона вразлива. І те, чи збережемо ми її для нащадків, залежить тільки від нас самих.

Читати також:  Вишиваний Шлях: зелений туризм в Україні

Для КліматІнфо переклала та підготувала Тетяна Фарафонова

Редактор: Еліна Сардалова

Поділитись в соціальних мережах: