strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Еко-подарунки до новорічних свят. Частина 2

Подарунки на Новий рік Дім, робота, діти, сім’я – складові людського щастя. І щоразу напередодні свят ми сушимо голови над питанням «Що кому подарувати?» Спробуймо розібратися, як зробити приємні подарунки близьким, навчаючи їх берегти навколишнє середовище.

Читати також:  Еко-подарунки до новорічних свят. Частина 1

  • Для д ому

Еко-сумка.  Турбота про близьких і пошук подарунків – усе, що можна сказати про передноворічний шопінг. Окрім тугого гаманця, вам також знадобиться і містка тара для покупок. Поліетиленовий пакет – неекологічно, паперовий мішок – не дуже практично, а так звана «еко-сумка» – те, що треба! Виготовлена з джуту або бавовни, вона розповість про власника як про людину, небайдужу до проблем навколишнього середовища. Натуральна тканина може витримати до 20 кг ваги, то ж закупитися можна буде суттєво. До речі, за бажанням, сумку можна розмалювати рослинними фарбами.

Побутова НЕхімія . У сучасних домогосподарок, як і у лікарів, головне правило – «не нашкодь». Про жахи побутової хімії і без нас багато говорять. Цікаво, а чим її замінити? Насправді, можна знайти багато засобів для екологічного прання, прибирання або особистої гігієни не лише іноземного, а й вітчизняного виробництва. До їх складу входять лише біорозчинні та гіпоалергенні компоненти, що не отруюють воду і не завдають шкоди природі. За чистоту в них відповідає мильний горіх (або мильна ягода), а за приємний запах – екстракти квітів або кава. Найприємнішим подарунком для господині, яка за «здорову» чистоту, буде набір з декількох пляшечок з подібними засобами.

Корисна косметика

  • Для офісу

Працелюбам також знадобляться подарунки. Новорічний презент діловому партнеру, колегам або начальнику може бути екологічним.

Банан або корок?  Звичайним щоденником, навіть у гарній обкладинці, нікого вже не здивуєш. Проте, канцелярське приладдя , зроблене з бананового паперу або коркового дерева, прикрасить будь-яке робоче місце. Такі сувеніри дуже приємно тримати в руках. Та головна перевага в тому, що вони виготовлені з відходів основного виробництва. Наприклад, банановий папір роблять з волокна старих бананових пальм, а корковий картон – з обрізків і тирси коркового дерева. До речі, з цього матеріалу виготовляють не тільки обкладинки для блокнотів, але й ручки з олівцями, і виглядає такий набір доволі оригінально.

Канцелярія з коркового матеріалу

Еко-зарядка для ґаджетів . Ви коли-небудь дарували джерело альтернативної енергії? Авжеж, вас ніхто не змушує купувати вітряну електростанцію, є простіші варіанти. Наприклад, зарядний пристрій на сонячних батареях для електронних ґаджетів. Форму можна обрати за смаком, але краще виглядають «рослинні» мотиви – дерево або сонях. Щасливий власник повинен покласти девайс на підвіконня і підключити розряджений смартфон або планшет через USB-кабель. Так, цей спосіб зарядки потребує часу, але він безкоштовний і не вимагає розетки. 

Еко-зарядка

  • Для найменших

Зрозуміло, що подарунок для дитини повинен бути безпечним і не виділяти шкідливих речовин. А можна подарувати дитині таку річ, бавлячись якою вона замислиться про екологію і збереження води.

Досліди з водою. Прекрасний подарунок – яскравий набір для майбутнього експериментатора: більше двадцяти дослідів з детальною інструкцією, а також все необхідне оснащення та інгредієнти. «Супер-субмарина», «Торнадо в пляшці», «Співочі келихи» – назви експериментів зацікавлять і дорослого. Чудовий привід провести час разом і з раннього віку прищепити дитині правильний погляд на використання води.

Іграшкова кухня.  Світові бренди, які виробляють «дорослу» техніку, активно презентують свій товар в дитячих магазинах у вигляді іграшкових міні-моделей чайників, парових прасок або цілих кухонь. Можна поставити на плитку каструлю і вода в ній «закипить» або навіть «зварить» каву. А можна по-справжньому помити посуд в мийці, запам’ятавши при цьому прості правила економії.

Дитяча кухня

М’які іграшки від WWF . Це не просто плюшеві звірятка, що нагадують звірят-оригіналів. Створені під егідою Всесвітнього фонду дикої природи, ці іграшки дуже схожі на своїх живих побратимів. Дельфіни, пінгвіни, черепахи, білі ведмеді змусять по-справжньому полюбити не тільки жителів моря, а й усіх тварин. Прибуток від кожної проданої іграшки перераховується на захист навколишнього середовища. А відчуття причетності до чогось великого і доброго не залишить байдужим жодну дитину.

  • Для сім’ї

Домашній город.  Відчути себе вільним дачником або японським майстром бонсай допоможе звичайний, але досить корисний набір. Він складається з екологічного глиняного горщика, приблизно півкілограма ґрунту, насіння рослин і кількох мініатюрних садових інструментів. До речі, для суворих чоловіків, які побудували будинок і виростили сина, в деяких наборах є опція «посадити дерево». Робиться це згідно спеціального сертифікату, узгодженого з усіма інстанціями, у вашому парку. Подвійна користь – і сам розслабився, і міську екосистему покращив.

«Рослинні» консерви. Мова не про бабусині солоні помідори, а про живі рослини. Ви просто відкриваєте банку, в якій вже є ґрунт і посаджено кісточку, поливаєте згідно інструкції і чекаєте перших паростків. Найпотішніше – спостерігати за обличчями тих, хто вперше побачив консерви з написом « Ялинка». Головне – не забути пересадити величезного саджанця, бо виникає ризик загибелі рослини.

Рослинні подарунки

Екокуля-флораріум.  Дизайнерські кульки з міцного скла, всередині яких теплиться рослинне життя – це ялинкові прикраси, арт-об’єкти і горщики для квітів одночасно. Флора в таких кулях невелика – типу кактуса чи кам’яної квітки. Проте, її декорування – справжній політ фантазії. Тут вам і різнокольорові мінерали, і мох... Головне, творіть! А повісити таку кульку на ялинку чи поставити на підлогу – визначитесь згодом.

Фото: shouldyoueatthat.com.au, Shutterstock, GiftyOnline, Mu Design, «Легенда Севера», YourStream, WWF.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Марія Волошина

Редактор: Ніна Поприго

Поділитись в соціальних мережах: