strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Екологічне поселення у Панамі буде побудовано з уживаних пластикових пляшок

Пластикові пляшки - будинок Поселення з пластикових пляшок демонструє зовсім інший підхід до використання одноразових пляшок.  Кожного року у світі використовуються мільйярди одноразових пластикових пляшок та люди знаходять інноваційні способи їх повторного використання зовсім іншим шляхом, де пляшки виконують важливу роль. 

Так, наприклад, існує підприємство, яке використовує відносно низькотехнологічний метод перетворення пластикових відходів на тверді панелі, які слугують для будівництва будинків у Мексиці. Та це лише один із способів вирішення проблеми, існують і інші варіанти використання пластикових пляшок для будівництва. Так наприклад, проект у Панамі сподівається використати пляшки для будівництва екологічного поселення.

Поселення з пластикових пляшок розташоване на острові Колон (Colón), що входить до складу панамської провінції Бокас-дель-Торо (Bocas del Toro). Планується, що екологічна спільнота буде займати площу 83 акрів (0,34 м 3 – прим. перекладача) та налічувати близько 120 будинків, які всі будуть побудовані з використаних пластикових пляшок як основної ізоляції. Така ізоляція не лише дозволяє знову використати пляшки, але також підтримує температуру всередині приміщення приблизно на 17˚С нижчою, ніж ззовні, та зовсім не вимагає енергетичних витрат.

Оселя з пластикових пляшок

Фото: Plastic Bottle Village

Конструкція помешкань не здається відмінною від звичайних будинків, доки люди не знають, що знаходиться у стінах. Це піднімає рейтинг таких будинків, тому що не кожна людина готова жити у будівлі, яка ззовні виглядає абсолютно іншою порівняно із сусідською. Що відрізняє будинки у поселенні з пластивих пляшок від побудованих традиційним способом – це те, яким чином сконструйовані стіни. Тут використовуються рами, побудовані з арматурної сталі та сталевої сітки, заповнені використаними пластиковими пляшками. Потім, після того, як різноманітні електричні та сантехнічні лінії вмонтовані, стіни вкриваються бетоном зсередини та ззовні.

Оселя з пляшок

Фото: Plastic Bottle Village

На інтернет-сторінці проекту вказується, що понад 10 000 пластикових пляшок були використані для першої будівлі, яка була встановлена восени 2015 року , та для наступного «модельного будинку» (будівлі, дуже схожої на замок, яку зараз продовжують будувати) буде використано набагато більше пляшок. На сторінці пояснюється, що середньостатистична людина використовує 15 або більше пластикових пляшок в місяць та 14 000 чи більше пляшок за своє життя . Завдяки побудові двоповерхового будинку із пластикових пляшок така ж кількість пляшок може бути вилучена з навколишнього середовища та почати приносити користь як ізоляція, і це дозволить ефективно нейтралізувати пластиковий відбиток. Очевидно, що не використовувати ці десятки тисяч пластикових пляшок з самого початку було б найкращим вибором, але з огляду на факт поширення пластикових пляшок, можливість використання частини таким способом може бути чудовим рішенням . Особливо це стосується регіонів, які не мають відповідних ресурсів, або регіонів із високими витратами на видалення та додатковими проблемами з переробкою.

Пляшки для першого будинку проекту надійшли з місцевої переробної програми , яка була розпочата декілька років тому Робертом Безеу (Robert Bezeau), який є засновником та власником поселення з пластикових пляшок. Невдовзі після цього програма була припинена (але кажуть, що вона буде відновлена у цьому році). Проект має три заплановані фази розвитку, протягом яких сподіваються побудувати 120 будинків, екологічний готель, громадські сади, міні-парки та багато іншого. Кінцевим результатом є створення не просто громади, але також освітнього та дослідницького центрів, які будуть працювати над рішеннями щодо вирішення глобальної проблеми забруднення навколишнього середовища пластиком.

«Тут, у поселенні з пластикових пляшок, ми надихаємо людей об’єднати розум та тіло, працювати разом, розповсюджувати інформацію про громаду та брати учать у навчанні світу позитивним ефектам використання екологічних будинків з перероблених матеріалів».

Дерек Маркам (Derek Markham)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Катерина Андерссон

Редактор: Тетяна Фарафонова

Поділитись в соціальних мережах: