strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Історія японців, які борються за свій ліс

Ліс Ямбуру (Японія)

20 років населення Окінави, Японія, протистояло спорудженню військової бази США, яка б завдала шкоди морському середовищу й загрожувала б морським істотам, таким як японський дюгонь. Тепер будівництво загрожує знищенням їхніх лісів. Японський фотожурналіст, Такаші Морізумі (Takashi Morizumi), документує рух населення Окінави протягом дев’яти років. Читайте про його подорож і знайомтеся з людьми, які борються за збереження своєї домівка. Фото: Діти купаються в потоці в л ісі Ямбуру .

Виїхавши на північ уздовж автомагістралі в напрямку до села Хіґаші, Окінава, я одразу ж впираюся в буйний, зелений ліс Ямбуру. Він – домівка для понад 4 000 видів рослин і тварин , зокрема, захищених ендемічних та видів , які під загрозою зникнення, на кшталт окінавського дятла, чорногрудої листкової черепахи Рюкю, ішікавської жаби, тож є сенс у тому, що ці «Галапагоси Сходу» зараз у процесі реєстрації як об’єкт світової спадщини.

Коли сонячне світло пронизує навіс, потрапляючи мені на вітрове скло, я почуваюся духовно зціленим у лісових туманах і гадаю: яке право має вертолітний майданчик відбирати природу і мрії мешканців, що спокійно тут живуть?

Японський ліс Ямбуру

Сонячне світло струменіє крізь ліс Ямбуру

Ось що вирішив зробити японський уряд – зрубати ліс, щоб спорудити шість вертолітних майданчиків для військ США, в тому числі у районі Такае села Хіґаші. У Такае, який населяють 140 жителів, уже двічі ухвалювали постанову проти будівництва, але уряд, попри це, примусово його розпочав . Щоб жити спокійно, жителі Такае не мають іншого вибору, окрім як протестувати біля входу, яким в’їжджає будівельний транспорт. Ось яке їхнє життя.

Ґентацу Ашіміне – власник кав’ярні

Ґентацу Ашіміне

Ґентацу Ашіміне

Ґентацу Ашіміне відкрив власну кав’ярню, щоб запропонувати місце натхненності й спокою для міських жителів. У 2003 він переїхав з центрального Окінави до Такае, шукаючи екологічно стійкого життя. Ця кав’ярня – збудована без креслень, за допомогою власних інструментів – розташована над струмком перед його будинком, так що чути дзюрчання потоку і спів пташок та комах . Це рай.

Однак, у 2014 два з шести вертолітних майданчиків було збудовано за 400 метрів від його приміщення. Оглушлива військова авіація тепер шугає над головою, руйнуюючи тишу й спокій. Коли почалися нічні військові навчання, його діти не могли піти до школи через нестачу сну. Він був змушений вивезти їх до сусіднього села.

«Ми не можемо тут жити через вертолітні майданчики. Але ж ми не зробили нічого поганого. Ми не хочемо звідси тікати», – сказав Ґентацу.

Такае

Військові літальні апарати тепер проносяться над Такае

Акіно Міяґі – ентомолог

Акіно Міяґі

Акіно Міяґі

У 2007 Акіно Міяґі побачила виставку комах, яка змінила її життя назавжди. Вона вирушила до Малайзії, щоб вивчати комахи, і зараз є провідним експертом із метеликів у лісі Ямбару. Такае – місце, де живуть Riukiuana Rings та інші ендемічні метелики.

«Якщо японський уряд і далі вирубуватиме дерева, рідкісні метелики вимруть», – застерігає Міяґі.  –  «Щоб зруйнувати ліс для будівництва вертолітних майданчиків, потрібна лише мить. Але ці дерева живлять безліч тварин протягом сотень років. І люди не здатні виростити цих живих істот».

Літні люди – активісти

Екорух в Японії

Жителі Такае похилого віку з’єднують руки проти поліції

Тулячись і проштовхуючись, люди старшого віку беруться за руки проти спеціальних загонів поліції. Багато з них пережили битву за Окінаву 71 рік тому, коли кожен четвертий із окінавців загинув.

«Ми не хочемо, щоб наша молодь відчула, що таке пекло. Щоб не боротися у війні, ми боремося зараз», – випадково чую від групи літніх активістів.

Читати також:  Корінні народи Малайзії борються за вологий тропічний ліс

Масацуґу Іса – ремісник

Масацуґу Іса

Масацуґу Іса

Масацуґу Іса вирізьблює тотоме, дощечку для зберігання духів предків. Понад 20 років минуло з того часу, як він і його батько переїхали з міста Окінава до Такае. Північна навчальна зона – через дорогу від його майстерні. Тепер він допомагає представляти інтереси жителів, що чинять опір будівництву вертолітних майданчиків.

«Якщо ми дозволимо це, то не зможемо висловитися проти брутальної поведінки нашого уряду», – каже пан Іса.

Жителів, які організували сидячий протест перед ворітьми навчальної зони у 2007 році, уряд притягнув до відповідальності за «перешкоду транспортному руху». Іса переніс боротьбу до Верховного суду, але програв. Однак він не зупиниться. Кров його батька й дідуся, які також виступали проти війни й подальшої окупації, тече в його жилах.

Такаші Морізумі

]]> Такаші Морізумі ]]> – фотожурналіст, що висвітлює в Японії та за кордоном такі теми, як наслідки дій військових баз США, радіаційне забруднення та екологічні проблеми.

Для КліматІнфо переклала й підготувала ]]> Марія Соловей ]]>

Редактор: Марія Волошина

Поділитись в соціальних мережах: