strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Китай зупиняє будівництво 200 вугільних електростанцій

Китай зупиняє будівництво електростанцій Китайські чиновники офіційно призупинили затвердження планів будівництва нових вугільних електростанцій у черговій спробі подолати проблему масивного забруднення повітря у країні. На додаок до останнього рішення, китайські чиновники також відкладають будівництво деяких вже затверджених вугільних електростанцій до 2018 року або на більш пізній термін.

Мешканці, які живуть біля вугільної електростанції в провінції Шаньсі, Китай, носять маски для захисту від забрудненого повітря. Кевін Фрейєр ( Kevin Frayer)/Getty Images

Китай вже давно перевищив усі граничні показники як глобальних викидів вуглекислого газу, так і поганої якості повітря, яка щодня є причиною смерті тисячі жителів по всій країні.

 

Шахта Китаю

На вугільній шахті в провінції Ляонін, Китай. Уповільнення економічного зростання, політика щодо перешкоджання викристання вугільних електростанцій та величезні інвестиції в енергетику вітру допомогли зменшити використання вугілля в Китаї. 
European Pressphoto Agency

Цю заяву представили у вигляді нових директивних матеріалів, опублікованих наприкінці квітня Національною комісією з розвитку і реформ і Національною енергетичною адміністрацією. Такий крок є наступним етапом плану країни щодо закриття тисячі вугільних шахт цього року, який було оголошено ще у лютом у. Ці заборони стосуватимуться близько 200 вугільних електростанцій , у тому числі тих, які на даний момент домагаються затвердження, так і вже затверджених, але будівництво яких ще не розпочалося.

 

Забруднене повітря Китаю

 

Вугільна станція в Шанхаї. Китай не заохочує подібні заводи поблизу великих міст і спонукає до використання поновлюваних джерел енергії, але загальна кількість вугільних електростанцій продовжує зростати.
Йоханнес Ейзель (Johannes Eisele)/Agence France-Presse – Getty Images

Планувалося, що поки що зупинені електростанції вироблятимуть 105 ГВт потужності щорічно. Сьогодні Китай споживає більше вугілля, ніж будь-яка інша країна, близько 5,5 млрд. тонн на рік.

До недавна Китай підтримував амбітні плани щодо збільшення виробництва вугільної енергії, але уряд змінив свою стратегію після Паризького Кліматичного Самміту «COP21», в якому взяли участь представники 170 країн з усього світу і підписали угоду зі скорочення викидів парникових газів та підвищення використання поновлюваних джерел енергії, намагаючись компенсувати наслідки глобального потепління. А л ідери Китаю заявили, що до 2020 року країна повністю заборонить використання вугілля.

Китай забороняє вугілля

 

Підпис до фото: Вугільна станція у Шанхаї. Електроенергія, вироблена з викопного палива, такого як вугілля, робить у глобальному масштабі найбільший внесок до збільшення викидів вуглекислого газу.
Йоханнес Ейзель ( Johannes Eisele)/Agence France-Presse — Getty Images

Китай, безумовно, є найбільшим у світі джерелом викидів парникових газів, за попередніми підрахунками, до 2030 року країна досягне піку викидів вуглекислого газу.

Нещодавній економічний спад і державні обмеження зупинили будівництво нових вугільних електростанцій поблизу великих міст і сприяли вливанню великих інвестицій у вітрову і сонячну енергетику, що допомогло зменшити використання вугілля минулого року.

«Але навіть коли вугілля не є вельми популярним у Китаї, найбільші виробники державної електроенергії країни будують нові вугільні електростанції такими темпами, яких країна не бачила за останні десять років», – сказав представник «Ґрінпіс», пан Лорі Міллівірта (Lauri Myllyvirta), якого визнано авторитетним аналітиком виробництва енергії у Китаї.

«Останнє рішення китайських чиновників не зупиняє проекти, які вже перебувають у стадії будівництва, що складе близько 190 ГВт нових генеруючих потужностей на вугіллі», – сказав він.  

«Це, безперечно, позитивний крок, але навіть його недостатньо, щоб запобігти ситуації, яка стає дедалі гіршою» , – сказав пан Міллівірта.

За матеріалом Майкла Форсіта (Michael Forsythe) та Наталі

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Юлія Розумна

Поділитись в соціальних мережах: