strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Китайці збудують сонячну електростанцію у Чорнобильській зоні відчуження

АЕС у Чорнобилі Дві китайські фірми планують побудувати сонячну електростанцію у зоні відчуження в межах Чорнобильського атомного реактора, який припинив функціонувати з моменту свого руйнівного вибуху у 1986 році та забруднення околиць смертельною радіацією.

На фото:   Чорнобильська атомна електростанція 31 березня 2011 року / Глеб Гараніч (Gleb Garanich)/REUTERS

GCL System Integration Technology (GCL-SI), дочірня компанія GCL Group, заявила про співпрацю з China National Complete Engineering Corp (CCEC) над проектом в Україні. Очікується, що будівництво розпочнеться вже у 2017 році.

Голова GCL-SI, Шу Хуа (Shu Hua), зазначив у прес-релізі: « Спроба відродити мертву територію за допомогою «зеленої» відновлюваної енергетики матиме позитивний вплив на соціальну та економічну сфери ».

Він уточнив, що побудова електростанції потужністю 1 гігават – частина плану міжнародної співпраці.

CCEC, філія державного China National Machinery Industry Corp, оплатить проект в цілому, а GCL-SI надасть та встановить компоненти сонячної електросистеми. GCL-SI не уточнив їх вартість.

Чорнобильський реактор оточений зоною відчуження, яку утворюють ліси та болота площею 2 600 км². Сам реактор планують накрити сталевим куполом вартістю 1,5 млрд євро.

Читати також:  15 маловідомих фактів про Чорнобиль

GCL-SI не зазначає точного місця спорудження електростанції, але, як повідомив Reuters менеджер компанії, технологи вже провели серію досліджень місця, де вона буде побудована.

«Україна затвердила закон, згідно з яким землі можна використовувати для ведення сільськогосподарської діяльності і тому подібних речей, а, отже, радіація під контролем», – так висловився менеджер, який відмовився називати своє ім’я, оскільки не має права спілкуватися із пресою.

Для того, щоб захистити ферми від урбаністичного вторгнення, Китай заохочує використання пошкоджених або забруднених земель у сонячних і вітряних енергетичних проектах . Сьогодні навіть у постраждалих районах провінції Шаньсі, серці вугільної промисловості країни, працюють заводи.

Китай є найбільшим у світі виробником сонячної енергії – за 2015 рік цей показник склав 43 гігавати. Також, за даними Everbright Securities, у 2015 році 72% елементів для сонячних систем були виготовлені в Китаї.

За матеріалом Девіда Стенвея (David Stanway)

Читати також: Невже люди гірші за Чорнобиль?

Для КліматІнфо переклав та підготував Олександр Юрчишин

Редактор: Катерина Буряк

Поділитись в соціальних мережах: