strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Коста-Рика вже 100 днів використовує лише 100% відновлювані джерела енергії

Коста-Рика без палива Вже близько 100 днів Коста-Рика забезпечує себе електрикою, використовуючи лише поновлювані джерела енергії. Іншими словами, ця латиноамериканська країна взагалі не використовувала паливо в 2015 році.

Минулого тижня Інститут Електрики Коста-Рики (ICE) повідомив, що у зв'язку з сильними зливами, які збільшили потужність гідроелектростанцій, протягом перших 75 днів року 100% електроенергії країни надійшло з відновлюваних джерел.

Крім того, енергетиці країни допомогли – вітер, сонце, біомаса і геотермальна енергія.

Коста-Рика є однією з найкраще розвинених країн Латинської Америки. У щорічному рейтингу рівня життя вона піднялася на вищу сходинку, ніж деякі держави Європейського Союзу.

Читати також:  Еко-острів Канкун очищуватиме океан й генеруватиме відновлювану енергію

Країна також може пишатися чітким "зеленим" напрямком в енергетичній політиці.

У 2009 році Коста-Рика поставила за мету стати вуглецево-нейтральною державою до 2021 року. Нині вона вже отримує близько 88% електроенергії з поновлюваних джерел.

Тропічний клімат, велика кількість опадів, гірські райони і малочисельне населення надають незаперечну перевагу у використанні альтернативних джерел.

Завдяки використанню поновлюваних джерел енергії, вартість електрики зменшилась на 12%. ICE вважає, що в наступному кварталі цього року ціни і далі падатимуть.

Проте, висока залежність від гідроелектроенергії, яка становить 68% її забезпечення, робить Коста-Рику вразливою до зміни клімату. Будь-яка зміна кількості опадів може спричинити зменшення поставок енергії.

Крім гідроелектростанцій, 15% потреб в електроенергії отримується з геотермальних станцій, решта 5% – поставляється вітровими електростанціями. Також в енергетичну суміш країни входять енергія сонця і біомаса.

Для КліматІнфо переклав Сергій Бровченко

Редактор: Анна Коляда

Поділитись в соціальних мережах: