Лайфхаки як виростити з насінини дерево

Як проростити деревоЯкщо ви колись задумувалися над тим, щоб вирощувати на своєму балконі плодове дерево з насіннячка, то ця стаття саме для вас! І якщо ви спробували, а дерево так і не проросло, тоді можливо саме тут Ви знайдете відповідь, що пішло не так.

Вишня

Якщо ви бажаєте виростити вишню з кісточки, спочатку потрібно покласти її у холодне місце на зберігання на кілька тижнів. Вишневі кісточки мають відчути холодні умови «зимівлі» перед тим, як прорости. Тому після очищення від м’якоті запакуйте кісточки у пакет з ґрунтом і покладіть у задню частину вашого холодильника на 10-12 тижнів і тільки після цього саджайте.

Виростити вишню з кісточки

Слива/Персик/Абрикос/Нектарин

Ці фрукти зібрані в один список, тому що техніка їх вирощування абсолютно однакова:

  1. Потрібно кілька днів висушувати кісточки (найкраще це робити на кухні), бо суха оболонка кісточки краще розколюється.
  2. Щоб отримати насінину, обережно розколіть оболонку (рекомендуємо використовувати пасатіжи або щипці для горіхів).
  3. Отриману насінину зберігайте у холодильнику або іншому прохолодному місці протягом 2-3 місяців.

Після цього насінину можна переносити у ґрунт та пророщувати. Також слід зважати на клімат – більший шанс прорости у тих фруктів, які ростуть у вашому регіоні у природних умовах.

Яблуко

Яблучні кісточки пророщувати найлегше, для цього не потрібно якихось особливих приготувань. Проте слід розуміти, що яблуко, яке виросте може відрізнятися від того, з якого було взято кісточки. Це пов'язано з тим, що більшість яблучних дерев – клони, які були прищеплені. І насправді, якщо ви висадите 10 кісточок з одного яблука, ви можете отримати різні сорти. Але якщо сорт яблука – не принципове питання – сміливо кидайте насінину у горщик!

Проростити яблуко

Авокадо

Клімат України не надто підходить для вирощування цих дерев, але тим, хто живе у південних регіонах країни може пощастити. Існує кілька способів виростити авокадо в горщику, найбільш розповсюджений з них – посадити кісточку у ґрунт і постійно зволожувати його до проростання насінини.

Як виростити авокадо

Лимон

Перш за все, для вирощування дерева у домашніх умовах рекомендуємо взяти кісточки Лимону Маєра (це дерево маленьке і найкраще підходить для вирощування на балконі). Загалом, лимони дуже добре проростають з насінин, але плоди з'являться лише за 3-5 років (потрібно буде набратися терпіння). Єдина проблема, яка може виникнути: лимони запилюються комахами, тож не тримайте ваше дерево у стерильних умовах, потрібно дати бджолам зробити їх справу.

Виростити лимон

Отже, бажаємо успіху усім, хто взявся або лише візьметься за цікаву справу вирощування дерев з насінин!

За матеріалом Кетрін Вінтер (Catherine Winter) 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Дар'я Бугайчук

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: