strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Медалі на Олімпіаді-2020 у Токіо будуть з перероблених відходів електроніки

Олімпійські ігри 2020 Японія може виготовляти медалі для Олімпійських ігор 2020 року у Токіо з перероблених матеріалів, відновлюючи дорогоцінні метали із застарілої електроніки у «міській шахті».

 

Фото: creative-order.com.au

Коли мова заходить про вплив Олімпійських ігор на навколишнє середовище, то джерело видобутку металів, з яких виготовляють золоті, срібні та бронзові медалі , а потім нагороджують ними спортсменів-переможців, не настільки вже й важливе, якщо розглядати його у контексті величезних енергетичних затрат, масових транспортних перевезень і такої марної справи, як будівництво (а часто й подальша занедбаність) залів для проведення змагань і житла для спортсменів. Однак через цінність медалей і через те, чим для провідних спортсменів є отримання медалі переможця Олімпійських ігор, ці знакові нагороди можуть стати ідеальним символом, який засвідчить необхідність кліматичної стійкості усіх аспектів майбутньої гри, і у 2020 році Японія могла б стати першопрохідцем у цьому.

За останніми даними пропозиція зробити медалі на Олімпійські ігри, які проходитимуть у 2020 році в Токіо, з утилізованих матеріалів від відходів електроніки (наприклад, смартфони та інші ґаджети) активно просувається, адже країна могла б отримати усі матеріали для медалей для Олімпійських та Параолімпійських ігор тільки з власних відходів електроніки. Це не перший раз, коли кліматичну стійкість беруть до уваги при створенні Олімпійських нагород. На нещодавніх Олімпійських іграх 2016 року в Ріо золоті медалі були зроблені з золота, видобутого без використання ртуті, а також виготовленого із дотриманням суворих критеріїв стійкості. Срібні і бронзові медалі містили 30% перероблених матеріалів, а половину пластику, який йде на виготовлення стрічок, отримали з перероблених пластикових пляшок.

Пропозиція Японії щодо медалей для Олімпійських ігор 2020 року може досягти більш значущих результатів, адже використання викинутої електроніки в якості джерела матеріалу буде прекрасним прикладом доцільності переробки величезних обсягів відходів електроніки, утворюваних щороку, на противагу екологічному впливу від видобутку справжніх корисних копалин.

Переробка відходів у медалі

Фото: AFT / Getty Images

Видання «Nikkei Asia Review» повідомляє, що на медалі для Олімпійських ігор 2012 року було використано приблизно 9,6 кг золота, 1 210 кг срібла і 700 кг міді у той час, як кількість дорогоцінних металів, зроблених з відходів електроніки, в Японії у 2014 році склали 143 кг золота, 1 566 кг срібла і 1 112 тонн міді, чого більш ніж достатньо для того, щоб покрити виготовлення медалей для Олімпіади у Токіо. Цікаво, що в японській «міський шахті» малої побутової електроніки міститься еквівалент, який дорівнює 16% світових запасів золота і 22% світових запасів срібла, і це є значним досягненням для країни, яка практично немає видобутку дорогоцінних металів.

Ця схема переробки металу для медалей має певні труднощі, оскільки в країні ще не повністю впроваджено систему збору для споживчих відходів електроніки, навіть з прийняттям закону 2013 року, який закликає перероблювати всю дрібну побутову техніку. Згідно з «Nikkei Asia Review» менше 100 000 тонн (із загальної кількості 650 000 тонн) викинутих відходів електроніки збирається щороку, і урядова мета збирати 1 кг дрібної побутової електроніки щорічно з кожної людини часто не виправдовує сподівання. Для того, щоб зібрати достатньо матеріалів для «міської шахти» відходів електроніки і втілити в життя проект Олімпійських медалей, організатори Олімпіади, представники влади, керівники компаній шукають установи, які запропонують конкретні пропозиції пунктів збору, що їх можна буде реалізувати у найближчому майбутньому.  

«Нам потрібна система, яка зробить переробку вживаної побутової електроніки легшою для споживачів. У приватному секторі мають бути створені системи збору. Центральні та місцеві органи влади повинні нести відповідальність за популяризацію таких приватних послуг. Якщо подібне державно-приватне співробітництво прогресуватиме, збір електронних відходів електроніки також повинен буде прогресувати», – говорить Такеші Курода (Takeshi Kuroda), президент японської компанії «ReNet».

Навіть із впровадженням ефективної системи збору відходів електроніки, пропозиція щодо вторинного металу в Олімпійських медалях все ж може провалитися, оскільки велика частина металів, які на даний момент перероблюються з відходів електроніки, вже повернуто в обіг у вигляді нової електроніки, особливо срібло, яке стикається з жорстким балансом між попитом і пропозицією в Японії.

Автор матеріалу: Дерек Маркем (Derek Markham)

Читати також:  Електронні відходи в Гані: де смерть є ціною життя ще одного дня

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Анна Семененко

Поділитись в соціальних мережах: