strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Орангутанги вимруть через 10 років

Виснажена самка орангутанга

Ненаситна потреба людей у пальмовій олії – одна із головних причин, які вбивають цих тварин. Адже для розчищення плантацій під пальмову олію ліси випалюють.

На фото: Виснажена самка орангутанга із дитинчам , врятовані волонтерами/ International Animal Rescue

Якщо не оберігати ліси Індонезії і Малайзії, ареал існування орангутангів, через 10 років останні із цих тварин вимруть.

Міжнародний союз охорони природи (International Union for the Conservation of Nature) офіційно проголосив орангутангів із острова Борнео «видом, що знаходиться на межі вимирання», і вони тепер складають компанію у цій класифікації іншому виду, суматранському орангутангу.

За останні 25 років Індонезія втратила 76 мільйонів акрів (30 756 108 га) зелених , що є четвертою частиною всіх її зелених насаджень, ця територія за площею перевищує Німеччину.

Одна із причин – очищення місця під плантації олійної пальми , олію якої використовують при приготуванні безлічі страв – починаючи від чіпсів, піци, локшини і пончиків і закінчуючи зубною пастою, шампунем та біопаливом.

Раніше цього року Ґрінпіс звинуватив відомі бренди, а саме Pepsico, Johnson & Johnson і Colgate-Palmolive у тому, що вони не перевіряють свою продукцію на вміст пальмової олії, вирощеної на знелісненій території.

Алан Найт (Alan Knight), виконавчий директор благодійної організації Міжнародного порятунку тварин (International Animal Rescue, IAR), під опікою якої знаходиться рятувальний центр на Борнео, попередив, що наразі орангутанги «однією ногою в могилі».

«Якщо темп вирубування лісів не зменшиться, можна і не сподіватися, що орангутанги залишаться жити у дикій природі»,  –  зазначив він.

Орангутанг Рокі «копіює людську мову», імітуючи більше 500 звуків

На питання, скільки ж орангутангам ще залишилося, пан Найт відповідає: «Припускаю, що із 10 років, якщо знищення ареалу їхнього існування не буде припинено. Думаю, першим вимре суматранський вид, якщо не пристосується до нових умов. Це справжня битва, і ми в ній в програші».

Нищівні лісові пожежі, які є головним чинником вимирання орангутангів на острові, взагалі виникають природнім шляхом. Але все тепер їх все частіше викликають люди для розчищення місця під плантації олійної пальми .

Пан Найт стверджує, що «лісові пожежі якраз-таки грають на руку власникам плантацій:  «П ісля пожежі територія, на якій хотіли вирощувати олійні пальми, вже ні на що не придатна, то вони якраз і починають там розробляти плантації останньої».

Одна із пожеж навіть пошкодила благодійний центр порятунку, де виходжують орангутангів, постраждалих від голоду і пожеж.

Центр рятує таких тварини, як Mama Anti із дитинчам, яких було знайдено минулого року помираючими, і повертає їх у дику природу. Однак пан Найт переживає, що у майбутньому це не вдаватиметься.

«Мені не дає спокійно спати думка про те, чи залишиться колись ліс, куди їх можна буде випускати»,   стверджує він.

Читати також:  Як фіксований видобуток пальмової олії може врятувати орангутангів від вимирання

За даними МСОП (Міжнародний союз із охорони природи, IUCN, International Union for Conservation of Nature), оприлюдненими минулого року, популяція орангутангів скорочується «внаслідок того, що ліси перетворюються на плантації по виробництву олії, резини, та іншого, а решту природних насаджень знищують люди».

Ерік Мейярд (Erik Meijaard), член групи спеціалістів із приматів Міжнародного союзу із охорони природи заявив минулого місяця: « На орангутангів ведеться полювання, їх виживають із їхніх ареалів існування. Втрати цих тварин величезні, а розмножуються вони повільно, тому їх надзвичайно важко оберігати ».

Згідно списку вимираючих видів Міжнародного союзу із охорони природи, у період із 1950 по 2010 роки популяція орангутангів із острова Борнео скоротилася на 60%, а до 2025 року слід очікувати скорочення ще на 22%.

Ієн Джонстон ( ]]> Ian Johnston ]]> ),
кореспондент із питань захисту природи

Для КліматІнфо переклав та підготував ]]> Олександр Юрчишин ]]>

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: