strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

П’ять кімнатних рослин, здатних очищати повітря у приміщеннях

Грошове дерево Нове дослідження NASA виявило, які саме кімнатні рослини здатні вбирати певні шкідливі компоненти.  Вже давно відомо, що кімнатні рослини можуть бути корисними помічниками. Поміж безлічі переваг є одна надзвичайно важлива – вони вбирають з повітря токсини. І це не просто слова.

NASA, маючи інтерес до вирішення питання забрудненого повітря саме у закритих приміщеннях, провела всебічне дослідження та зробила наступні висновки: « Листя та коріння рослин здатні утилізувати токсичні випаровування, що збираються у закритих приміщеннях. Листя кімнатних рослин можуть з легкістю ввібрати низькі концентрації таких шкідливих хімічних складових, як оксид вуглецю та формальдегід » .

На сьогодні забруднене повітря у приміщеннях вже стало нагальною проблемою та загрожує людському здоров’ю. Нещодавно команда дослідників вирішила вивчити питання того, як же кімнатні рослини можуть пом’якшити вплив летючих органічних сполук (ЛОС), головних забрудників повітря, та зробила вражаючі висновки. Виявляється, певні рослини здатні усувати певні шкідливі елементи із повітря. Особливо це важливо для закритих приміщень. Як доводить дослідження, повітря у приміщеннях може містити втричі чи навіть уп’ятеро більше забрудників, ніж повітря ззовні.

«Будівлі, чи то нові, чи то старі, містять більше ЛОС, ніж повітря на вулиці. Ці забрудники ви навіть іноді відчуваєте на запах»,   розповідає Вадуд Нірі (Vadoud Niri), кандидат наук та керівник проекту дослідження. ЛОС включають такі елементи, як ацетон, бензол та формальдегід . Гази, які виділяють ці елементи, можуть спровокувати нетривалі порушення здоров’я. Всі ці елементи невидимі, але зазвичай вони присутні практично у кожному будинку: у меблях, принтерах, миючих засобах та навіть у речах, які ви щойно принесли з хімчистки.

Читати також:  6 способів очистити повітря в домі

«Якщо ви вдихнете забагато ЛОС, це може спровокувати хворобливі синдроми, що будуть, у свою чергу, впливати на продуктивність праці. Зокрема, ЛОС можуть викликати запаморочення, астму чи навіть алергії », продовжує Нірі. «Проблему ЛОС у закритих приміщеннях потрібно вирішувати».

Після дослідження, проведеного NASA ще у 80-х роках, було проведено багато інших досліджень, спрямованих на вивчення впливу кімнатних рослин на повітря у приміщеннях. Більшість дослідників цікавилися, які саме рослини вбирають окремі ЛОС. Пан Нірі намагався порівняти ефективність вбирання різних ЛОС декількома рослинами одночасно. Нижче за посиланням ви зможете подивитися відео, де пояснюються деталі дослідження. Загалом, варто відзначити, що команда Державного університету міста Нью-Йорк в Освіґо вивчала концентрацію ЛОС у герметично закритих приміщеннях з різними рослинами чи взагалі без них протягом декількох годин. Рівень концентрації ЛОС вимірювався відповідно до виду рослин. В експерименті було задіяно п’ять рослин та вісім ЛОС.

1.  Товстянка овальна

Товстянка овальна

Фото: JJ Harrison/CC BY 2.0

2.  Хлорофітум чубатий

Хлорофітум чубатий

Фото: Wikimedia Commons/CC BY 2.0

3. Бромелія

Бромелія

Фото: Wikimedia Commons/CC BY 2.0

4. Карибський деревоподібний кактус

Деревоподібний кактус

Фото:  Wikimedia Commons/CC BY 2.0

5. Драцена

  Драцена

Фото:  Wikimedia Commons/CC BY 2.0

Науковці дізналися, що всі рослини чудово вбирали ацетон , але Драцена виборола першість – вона змогла ввібрати майже 94% цієї хімічної речовини . Бромелія чудово впоралася із шістьма із восьми ЛОС та ввібрала майже 80% кожного елементу протягом 12 годин дослідження. Товстянка овальна показала найкращі результати у боротьбі із толулом.

Під час прес-конференції, присвяченій 252-ій Національній зустрічі та виставці Американської спільноти хіміків, один із журналістів запитав, чи не зашкоджує рослинам таке використання. Нірі відповів, що його 11-річна донька теж цікавилася цим питанням, хвилюючись, чи не нашкодить її тато беззахисним рослинам. Але пан Нірі запевнив, що незначні концентрації ЛОС не можуть завдати шкоди кімнатним рослинам. Тим не менш, варто пам’ятати про це та поважати роботу маленьких зелених помічників.

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Ірина Ісай ]]>

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: