strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Полювання на слонів: ситуація покращилася, та загроза вимирання не минула

Браконьєрство та слони Нещодавно Конвенція Міжнародної торгівлі представниками флори та фауни, що знаходяться на межі вимирання (відома як CITES) представила оновлені дані щодо фактів браконьєрства на слонів.  Тенденція незаконного полювання на африканських слонів з 2006 року стабілізувалася і, сподіваємося, буде знижуватися й надалі.

Згідно з двома останніми звітами, кількість вбитих заради слонової кістки ссавців зменшується. Проте, загальна картина неточна, оскільки в Центральній та Західній Африці все ще спостерігаються часті випадки жорстокості по відношенню до «великих добрих велетнів».

Раніше ВВС досліджували «війну» проти слонів та те як вона підігрівається попитом на слонову кістку, що черговий раз підтверджує актуальність розглянутого питання.

Декілька місяців тому програма з контролю нелегального вбивства слонів Mike показала, що випадки браконьєрства почали збільшуватися в 2006 році та досягли свого піку в 2011 році. У період з 2003 по 2015 роки було вбито понад 14 000 слонів.

ВВС і в цьому році досліджувала тенденцію вбивств слонів. Нові дані було опубліковано для програми ETIS (Інформаційна система з контролю торгівлі слонами). Найвищими показники були у 2012-2013 роках, але вони стабілізувалися у 2014 році. У той час як загальна картина виглядає позитивно, ситуація в регіонах дуже нестабільна. Так, у Південній Африці рівень браконьєрства залишається порівняно невисоким. У Східній Африці четвертий рік поспіль спостерігається зменшення випадків браконьєрства . І лише в одному регіоні не було випадків незаконних вбивств слонів з початку спостережень.

Проте, загроза для слонів залишається дуже високою в заповіднику Ньяса (Народна Республіка Мозамбік) та в Національному парку Крюгера (Південно-Африканска Республіка). У Центральній та Західній Африці – ситуація найбільш серйозна.

«Спостерігаються деякі обнадійливі ознаки, в тому числі: мораторій на підвищення випадків браконьєрства, тенденція зменшення вбивств слонів у Східній Африці та загальна картина по Південній Африці»,   повідомив генеральний секретар Cites Джон Сканлон. – «Такий результат показує, що в се можливо завдяки стійким колективним зусиллям і політичній підтримці , та все ще залишається багато чого зробити».

Хоча існує думка, що через стабільність, яку відображають останні дані, можуть виникнути нові неприємності.

Критична ситуація зі слонами

«Потрібно розуміти, що рівень браконьєрства може знизитися, але це може бути пов’язане лише з тим, що популяція слонів абсолютно виснажена»,   говорить доктор С`юзан Ліберман зі Спілки захисту диких тварин (WCS).   «Якщо розглядати популяцію Центральної Африки, то втрата слонів становить 70% , отож ситуація стабілізувалася і навіть знизився рівень вбивств, але це все тому, що слонів тепер дуже важко знайти».

Майбутнє слонів буде основною темою на черговій Конференції CITES в Йоханнесбурзі, під час якої 182 країни об'єднаються із метою обговорення ряду питань (конференція проходить кожні три роки, в кінці вересня). Наразі, комерційна міжнародна торгівля слоновою кісткою заборонена . Єдиний випадок продажу слонової кістки з Ботсвани, Намібії, Зімбабве та Південної Африки трапився у 2009 році.

Читати також:  CША забороняють торгівлю слоновою кісткою

Як Намібія, так і Зімбабве тепер пропонують зняти з них обмеження щодо торгівлі на майбутній конференції. Вони стверджують, що це допоможе їм посилити зусилля, спрямовані на захист слонів. Критики вважають, що будь-який дозвіл буде використано в якості маскування для незаконної торгівлі, що спричинить чергову хвилю браконьєрства по всьому регіону.

«Поки буде хоч мінімальний дозвіл на торгівлю слоновою кісткою, спекулянти, торговці та шахраї будуть користуватися цим»,   сказала доктор Ліберман,   «Китай зараз намагається зачинити свій ринок слонової кістки. Найгірше, що може статися, для південноафриканців – вони отримають згоду на торгівлю у майбутньому. Це стане смертним вироком для слонів Центральної, Західної та Східної Африки ».

За матеріалом: Мета МакГреза (Matt McGrath)

Читати також:  Історія жінки, яка покинула бізнес заради порятунку слонів

Для КліматІнфо підготувала та переклала Альона Скидан

Редактор: Анна Гончаренко

Поділитись в соціальних мережах: