strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Понад 1 500 учнів України відсвяткували Європейський тиждень мобільності

СЗШ№12 м.Камянського(Дніпродзержинськ) З 16 по 22 вересня в Європі прокотилася хвиля заходів, пов’язаних із популяризацією стійкої мобільності, тісного зв’язку транспорту, планування міста та навколишнього середовища серед громадян. Організатори повідомляють, що цей рік був найуспішнішим для кампанії – офіційно зареєструвалися 2 427 міст з 51 країни. Серед них і 18 міст із України.

Фото: СЗШ №12 м.Камянського (Дніпродзержинськ) 

Цьогоріч в Україні особливої уваги заслуговує кампанія «Тиждень європейської мобільності для шкіл» , до якої долучилося понад 1 500 учнів з усіх регіонів України . Дорога до школи і додому – невід´ємна частина щоденної подорожі кожної дитини. Щоб ця подорож була безпечною і корисною, питання використання стійких видів транспорту набуває все більшої актуальності, особливо при такому динамічному розвитку суспільства, коли збільшується кількість населення і, відповідно, транспорту.

«Транспортна проблема дуже відчутна в Україні, особливо у великих містах – постійний смог, затори та шумове забруднення. В Європі активно розвивається велоінфраструктура та громадський транспорт, натомість в Україні все ще вкорінені автомобілецентричні стереотипи . Дітлахи беруть приклад зі своїх батьків. А багато кого привозять у школу на автомобілі, і це вважається круто – авто зараз символ достатку і успішності. І діти «вбирають» в себе цей автомобільний культ на підсвідомому рівні! – зазначила Ольга Лаврик, голова ГО «Світ Освіт» одна із організаторок кампанії в Україні. – Дорослі мають вже сформований світогляд, їм важко змінити свої звички та погляди. Тому ми вважаємо, що дуже важливо проводити такі акції саме для дітей , аби вони могли аналізувати інформацію та вчилися мислити критично і робити свідомий вибір!»

Лугінська гімназія

Фото: Лугінська гімназія

«Мобільна» Україна

Цьогорічні активності, які проводили у школах, різняться своєю різноманітністю і вигадливістю.

Наприклад, учні 3-Б класу Ірпінського НВК «Школа І-ІІ ступенів – Коцюбинський гуманітарний ліцей» прtдставили цікаві факти та розповіді про мобільний вид транспорту – велосипед, малювали та робили велосипеди своєї мрії. 

Ірпінського НВК «Школа І-ІІ ступенів – Коцюбинський гуманітарний ліцей»

ЄТМ у Ірпіні

Фото: Ірпінський НВК «Школа І-ІІ ступенів – Коцюбинський гуманітарний ліцей»

Школярі 1-4 класів у Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №15 провели в своїй школі гру «Транспортна змія» . Червоні наліпки означали, що дітей привозять батьки на власному автомобілі, жовті – діти приїжджають громадським транспортом, а зелені – діти приходять пішки або користуються велосипедом. 

Транспортна змія

Фото: Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №15

Суть гри полягає в тому, що школа обирає для себе ціль – наскільки вона хоче зменшити викиди СО2 та збільшити відсоток використання більш сталих видів транспорту. Гра, як правило, відбувається протягом 2-х тижнів: учні відмічають на баннері-змії яким чином вони зменшили свій транспортний вплив (наприклад, прийшли до школи пішки, приїхали велосипедом або громадським транспортом замість авто).

Потім дані збирають, аналізують та обговорюють наслідки та результати!

Учні 9 та 10 класів навчально-виховного комплексу «ЗНЗ-ДНЗ» с. Лучинець мріяли і планували майбутнє села, учні та вчителі Чернівецької гімназії №2 влаштували велопробіг по місту і розробили власну карту Чернівців з місцями, де необхідно розвивати інфраструктуру та збудувати велодоріжки, поставити пункти велопрокату.

ЄТМ у Чернівцях

 Фото: Чернівецька гімназія №2

У Рахівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1  у Європейському тижні мобільності взяти участь учні 1, 3, 7, 8 та 11 класів. 

Оксана Турок, вчителька біології та основ здоров’я, ділиться враженнями: «Працювати з третьокласиками мені допомагав 7 клас. Заняття настільки надихнуло дітей, що вони хотіли пройти по всім третім класам паралелі. А шестикласники мене взагалі вразили. У них були проекти на теми «Переваги велотранспорту» та «Транспорт майбутнього», дехто готував презентацію, дехто – малюнки-розробки. Такі маленькі, а давали такі аргументовані пояснення!» На цьому пані Оксана не збирається зупинятися, а й надалі проводити екологічні акції та заняття, оскільки переконана, що для власних вчинків важлива «підтримка не лише словом, але й ділом».  

ЄТМ у Рахові

ЄТМ у Рахові

Фото: Рахівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1

«У нашому Центрі ми спробували адаптувати гру «Слонячі сліди» (зі збірника « ]]> Граючи змінимо світ ]]> ») до умов навчання дітей із вадами слуху, – ділиться вихователь Березівського навчально-реабілітаційного центру Ігор Ковтун. – Дітей вразило, що 4 автомобілі , якими володіють родини учнів 8 класу, сумарно за рік продукують 6 тонн СО2, а це за умовами гри – майже цілий слон ».

Підводячи підсумок Тижня мобільності цього року Ольга Лаврик зазначає: «Ми дуже задоволені результатами акції – понад 50 шкіл зі всієї України взяли участь у цьогорічній кампанії. Це ще раз доводить те, що наша молодь активна і прогресивна. Ми отримували як фото, так і відео, діти знімали відео-ролики про вплив транспорту на їхнє життя і робили висновки, вчителі ділилися приємними враженнями – все це, звісно, надихає!»

День без автомобілів

А Ви знали, що:

  • Перший сконструйований велосипед був практично цілком із дерева.
  • Термін «велосипед» не існував до 1860-х років.
  • На велосипеді людина рухається втричі швидше, ніж пішки, витрачаючи стільки ж енергії.
  • Хоча б 3 години або 30 км катання на велосипеді на тиждень вдвічі зменшують ризик появи серцевих захворювань та інсультів.
  • Приблизно 15 велосипедів можна припаркувати на місці одного автомобіля.
  • У всьому світі щороку виробляється близько 100 млн велосипедів.
  • Найдорожчий автомобіль у світі був проданий на акціоні Сотбі за 500 тис. дол. Це велосипед «Метелик» виробництва компанії Trek Madone, який створив митець Демієн Герст.

Для КліматІнфо підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Олександр Юрчишин

Поділитись в соціальних мережах: