strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Потепління клімату

Потепління клімату. Зміни клімату протягом тривалих історичних періодів вивчають методом глибинного зондування вічних льодовиків. Таке зондування в Антарктиді проводилося до глибини у 2 км, що охоплює останні 160 тисяч років. Показано, що протягом історії Земної Кулі клімат суттєво змінювався, але до початку розвитку людської цивілізації такі зміни проходили поступово.

Тільки у другій половині ХХ сторіччя з'явилося нове явище - швидка зміна клімату під впливом антропогенної діяльності. Антропогенні зміни клімату Землі відбуваються під впливом великої кількості чинників. Потепління клімату викликається головним чином, тепличним ефектом, якому 46% сприяє виробництво енергії внаслідок спалювання викопного палива з викидами в атмосферу вуглекислого газу на 24% забрудненням атмосфери іншими хімічними речовинами, зокрема метаном, на 18% вирубкою лісів та ерозією ґрунту, що однаково веде до зниження біологічного зв'язування вуглекислого газу, на 9% інтенсифікацією сільського господарства, з якою пов'язане надходження до атмосфери підвищеної кількості оксидів азоту та на 3% спалюванням сміття. Вугле кислий газ, як і інші тепличні гази, має здатність утримувати теплове випромінювання біля поверхні планети і цим викликати підвищення температури.

Загальний вміст тепличних газів у сучасній атмосфері складає в частинах на мільйон) вуглекислого газу 355, метану - 1,75, оксидів азоту - 0,31, хлорфторвуглеводнів - 0,001. Річний ріст концентрації цих газів в повітрі в відсотках) складає: вуглекислого газу - 0,5, метану - 0,7, оксидів азоту -1,0, хлорфторвуглеводнів - 0,3. Зокрема завдяки природним процесам до атмосфери надходило та продовжує надходити приблизно 70х1010 тонн СО2, антропогенне спалювання палива додало до цього ще 1,5х1010 тонн. В 1987 році в атмосферу планети надійшло 5,5 млрд. тонн вуглекислого газу, що становило 1 тонну на 1 людину в рік. Розвинені країни продукували в цьому році 3,2 тонн СО2 на людину, а країни, що розвива лися - 0,4 тонни. З 1950 до 1990 рр. викиди вуглекислого газу зросли на 30%. Одна лише вирубка лісів дає збільшення вуглекислого газу на 20%. Антропогенні зміни клімату Землі відбуваються під впливом великої кількості чинників. Потепління клімату викликається головним чином, тепличним ефектом, якому 46% сприяє виробництво енергії внаслідок спалювання викопного палива з викидами в атмосферу вуглекислого газу на 24% забрудненням атмосфери іншими хімічними речовинами, зокрема метаном, на 18% вирубкою лісів та ерозією ґрунту, що однаково веде до зниження біологічного зв'язування вуглекислого газу, на 9% інтенсифікацією сільського господарства, з якою пов'язане надходження до атмосфери підвищеної кількості оксидів азоту та на 3% спалюванням сміття. Вугле кислий газ, як і інші тепличні гази, має здатність утримувати теплове випромінювання біля поверхні планети і цим викликати підвищення температури.

Загальний вміст тепличних газів у сучасній атмосфері складає в частинах на мільйон) вуглекислого газу 355, метану - 1,75, оксидів азоту - 0,31, хлорфторвуглеводнів - 0,001. Річний ріст концентрації цих газів в повітрі в відсотках) складає: вуглекислого газу - 0,5, метану - 0,7, оксидів азоту -1,0, хлорфторвуглеводнів.

Поділитись в соціальних мережах: