strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Різноманіття жителів рифів під загрозою: вина людства?

Риби океану у небезпеці У попередньому матеріалі розглядалося руйнування коралів теплою морською хвилею. У цій статті зосереджено увагу на іншій проблемі – до чого призводить втрата коралових рифів, таких важливих природних об’єктів. 

Цілковите зникнення коралових рифів та їхнього біорізноманіття – це можливий сценарій майбутнього. На жаль, це спричинено не тільки природним, а й людським чинником. За останніми прогнозами Світового ресурсного інституту (США), 75 % коралових рифів уже під загрозою зникнення . Згідно із розрахунками, процент наблизиться до абсолюту у 100 % до 2050 року . Показники викликають тривогу, тому що коралові рифи забезпечують економічний прибуток для багатьох країн . Окрім того, це зменшує кількість риб, що позначиться на харчуванні населення прилеглих територій.

Про важливість різноманіття у світі природи відомо усім, але ця проблема через декілька причин була випущена із уваги науковців. Різноманіття буває філогенетичним, функціональним, таксономічним (області біологічної систематики). На жаль, ще не було серйозних досліджень щодо впливу людини на цю сферу.

Після підводних досліджень 1553 угрупувань риб у 17 країнах, що межують із Тихим океаном, науковці встановили різноманіття рибного світу за неоднаковими критеріями. Мешканців океану було виловлено на берегах водойми, де щільність населення сягає від 1,3 до 1705 осіб на м 2 .

Зібрана інформація була відправлена на аналіз до Секретаріату тихоокеанської спільноти, а саме до його регіонального відділення. Це дослідження було впроваджене Європейським Союзом.

Щодо результатів можна зробити такі висновки: якщо така густота населення на певній території, згідно з якою на 20 людей припадає 1 м² коралових рифів, то можна побачити стрімке зниження функціонального та філогенетичного різноманіття.

риби та корали

Зовсім іншу ситуацію можна побачити при густині, де на 1770 осіб населення припадає 1 м² коралових рифів: зафіксовано зниження функціонального та філогенетичного рівнів на 46 % та 36 % відповідно.

Також дослідження вказує, що кількість видів – хиткий індикатор, що вказує на стан функціонального біорізноманіття . Набагато важливіші два інших компоненти – філогенетичне та таксономічне різноманіття. Вони формують «дерево життя», створюючи усі умови для комфортного життя коралів.

Науковці підкреслюють: людству важливо зберегти усі компоненти біорізноманіття, адже рифові риби відіграють ключову роль у функціях екосистем . Тварини регулюють конфлікт між зеленими водоростями та колоніями коралів, створюють зони для розвитку екосистеми .

Для КліматІнфо переклав та підготував Богдан Фещак

Редактор: Анастасія Чубрей

Поділитись в соціальних мережах: