strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Сергій Хайхет: діємо на захист планети, людей, тварин

Сергій Хайхет З 30 по 2 жовтня у Києві проходитиме П’ятий щорічний Vegan DIY Fest . Організатори обіцяють лекції, смачну й корисну їжу, сучасну музика та спілкування з однодумцями. Журналістка КліматІнфо Марія Соловей поспілкувалася з Сергієм Єфімовим (творчий псевдонім — Хайхет), щоб дізнатися більше про фестиваль та про те, як малі кроки можуть допомогти змінити себе та світ.

 

- Сергію, р озкажіть про ]]> Морква-Клуб ]]> , його історію.

- Історія Моркви дуже проста – посадили зернятко, воно проросло і дало плоди :) Ми ще досі шукаємо, що і де виросло. Насправді в 2011 році основна ідея була – створити місце, де активісти і люди, котрі переймаються захистом тварин, мали б змогу спілкуватися, об’єднуватися,  шукати нові ідеї.

На перших зустрічах ми показували фільми, короткометражки, концерти, збирали кошти для притулків, їздили туди допомагати. Згодом почали організовувати акції на захист тварин, які помирають і страждають від експлуатації людьми, котрі на них наживаються (в цирках, зоопарках, дельфінаріях, харчовій та хутровій індустріях).

Це вже 5-й веганський фестиваль! Як виникла ідея організувати перший?

- У 2012 році ми вирішили провести 1-й фестиваль 1 листопада – на Міжнародний день веганства – і відповісти на запитання суспільства: «Чим харчуються вегани?», «Чи можна народити здорових дітей на рослинній дієті?», «Чи є в Україні вегани-спортсмени?», «Етичний бізнес – що це ?» . Перший фестиваль тривав три дні. По завершенню ми зрозуміли, що йде тенденція зростання. Інформація про здорове харчування проникає в суспільство, і все більше людей стають вегетаріанцями, веганами, сироїдами.

А Фестиваль ми вирішили назвати DIY (англ. do it yoursel – зроби це сам)  фест. Ук раїнською так і звучить: Дій фест – діємо на захист планети, людей, тварин.

- Чи були перешкоди були під час організації клубу?   

- Перешкод не було. Зараз це лише брак часу. 

Сергій Хайхет

- Сергію, крім Вашої активної діяльності з захисту прав тварин, Вас ще знають як тренера, філософа, музиканта, письменника. Є якась основна ідея, яку ви доносите через музику, вірші, тренінги?

Я давно не писав насправді, по віршах в мене є гарний друг Вік Коврей, він пише чудові рими, котрі ідейно збагачені. А щ одо тренінгів: ми знайшли інформацію про історію веганства, проводили відкриті лекції, де дізналися про походження, причини виникнення, етапи розвитку руху за права тварин, про виникнення терміну «спейшизм» – дискримінація одного виду іншим . Зараз вивчаємо теорію аболіціонізм Гаррі Франціоне як підґрунтя до розуміння, що у світі все взаємопов’язано. Гадаю, з араз усе більше людей відчувають, що не можуть далі бути просто споживачем, потрібно діяти.

- А з чого порадите почати, щоб розірвати це замкнене коло споживання?

- Подивитися фільми «Дух часу» та ]]> «Історія речей» ]]> . Варто с пробувати поїхати за місто на природу без звичного комфорту. Кажуть, що варто 7 днів побути наодинці із собою без засобів зв’язку, алкоголю та наркотиків, звісно. З амінити маршрутки на велосипед. С пробувати декілька днів на тиждень не споживати продуктів тваринного походження, купувати місцеві, сезонні продукти. Хоча б у якості експерименту. А для наочності можна  намалювати ланцюжок походження товарів, що купуєш.  

- Гасло фестивалю «Дій. Пізнавай. Твори». Які очікування організаторів від проведення фестивалю?

- Ми очікуємо, що інформація, котрою  поділяться  наші експерти, надихне людей на створення чогось суттєво нового, як мінімум – нових нейронних зв’язків.  

Екоактивісти

- Чи вірите, що людина своїм прикладом може надихнути інших на перехід на екологічно дружній спосіб життя?

- Звісно, діти завжди вчаться на поведінці інших, особливо в період дорослішання копіюють поведінку батьків. Вони переймають поведінку спільноти, вдягаються як їхні кумири. Звісно, є і нонконформісти, котрі будуть робити все навпаки.  Головне в цьому процесі – це критичне мислення і розуміння: чи це дійсно ти? І з якою метою ти це робиш? Якщо відповіді на ці питання тебе задовольнять і не заважають іншим, то все можливо.

  Екологічні активісти Моркви Клубу

- Чи помітно, що веганська-вегетаріанська спільнота в Україні зростає? 

  - Так! Зараз ми знаходимося на етапі формування такої спільноти в Україні.

- З чим, на Вашу думку, пов’язаний прогрес?

- Я б виділив наступні фактори:

  • поява інфраструктури (бізнес зрозумів, що здоровий спосіб життя – наразі це тренд);
  • англомовний інтернет допомагає шукати достовірні інформацію, факти, бачити реальні проблеми промислового тваринництва, вплив «класичної» дієти в пострадянських країнах, і до чого вона може призвести;
  • багато людей, подорожуючи, діляться своїми враженнями про рівень розвитку захисту прав тварин, здорового харчування в світі і тенденції.

 

-  Р одина та друзі розділяють Ваш спосіб життя?

- Друзі – так, а родина вже звикла.

- А ч им Ви займаєтеся у вільний час?

- Де той вільний час... Подорожую велосипедом, граю в гурті.

- Щ о Ви любите читати?

- Наукову фантастику.

- А домашня тварина  у Вас є?

- Немає, оскільки тварини не належать людям.

Яких друзів у Вас більше – веганів чи не-веганів?

- Мені неважливо, чи мій друг веган, чи ні. Важливо – друг він чи не друг.

Фото з особистого архіву Сергія Хайхета

Для КліматІнфо підготувала Марія Соловей

Редактор: Вероніка Казіна

Поділитись в соціальних мережах: