strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Тривожний вихор 200 підводних людських фігур попереджає про зміну клімату

Музей Атлантіко Тривожна картина очікує аквалангістів на дні Атлантичного океану. Більше двох сотень людських фігур натуральної величини, які розташовані по колу створюють «Людський вихор», – останню інсталяцію музею Атлантіко (Museo Atlantico), першого європейського підводного музею.

Художня конструкція, яка розташована на узбережжі Лансароте, Іспанія, є складним рифом для морських жителів і нагадує про крихкість нашої екосистеми і наших відносин із природним морським середовищем.

Монументальний музейний комплекс Атлантіко – це проект британського художника Джейсона де Кайрес Тейлора (Jason de Caires Taylor), який встановив більше 300 творінь у дюжині великих інсталяцій. Просторий музей розташований на глибині 14 метрів під водою, його створили з метою покращення охорони природи та розвитку освіти.

Скульптури, зроблені з екологічно чистого, рН-нейтрального інертного матеріалу, спеціально створені як штучні рифи, щоб привабити різні види місцевих риб . Інсталяції зроблені так, щоби вистояти сотні років і сприяти підвищенню рівня обізнаності про небезпеки, які загрожують світовому океану і клімату.

Перші роботи, які були встановлені менше року тому (конструкція розпочалася у лютому 2016 року) вже показали збільшення морської біомаси на 200%.

Підводні фігури

Деякі з цих прекрасних витворів мистецтва мають політичний підтекст. Наприклад, інсталяція «Нерегульовані» («Deregulated») зображує двох бізнесменів у костюмах, що граються на дитячому майданчику, – прямий натяк на те, що корпорації поводяться з природою, наче з іграшкою.

Людські фігури натуральної величини у «Людському Вихорі» та інших інсталяціях включають в себе моделі людей різного віку та різних прошарків населення.

Підводна інсталяція

«Художня інсталяція нагадує нам, що ми еволюціонували з морського життя, і всі ми знаходимося під впливом рухів, дій та бажань океану», – йдеться в заяві прес-релізу музею. «Цей витвір мистецтва втілює нашу незахищену вразливість перед вродженою силою океану, і нашу крихкість перед обличчям його могутності . Він забезпечує нас киснем, яким ми дихаємо, регулює наш клімат і є життєво важливим джерелом харчування для мільйонів людей. Візит до музею Атлантіко може не тільки покращити наші стосунки із природним морським середовищем, а й змусити нас цінувати та захищати цю вразливу екосистему ».

Атлантіко

Підводний світ

За матеріалом Люсі Вон (Lucy Wang)

Читати також:  Едвард Буртинський: фотограф, здатний віднайти мистецтво у річці з токсичними відходами

Для КліматІнфо переклала та підготувала Юлія Коломієць

Редактор: Наталія Гуральчук

Поділитись в соціальних мережах: