strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Всесвітньо відомий піаніст Людовіко Ейнауді відіграв історичний концерт у Північному Льодовитому океані

Італійський піаніст і композитор Людовіко Ейнауді (Ludovico Einaudi) 20 червня виконав один із своїх музичних творів «Арктична елегія» на плавучій платформі в Північному Льодовитому океані на тлі льодовика Валенбергбрін (Wahlenbergbreen) (архіпелаг Шпіцберген, Норвегія).

Автор фото: Педро Арместре (Pedro Armestre), «Ґрінпіс»

Людовіко Ейнауді, який за визначенням видання « Ґ ардіан» є « класичною суперзіркою », один з найпопулярніших піаністів і композиторів у світі. Він збирав концертні зали по всьому світу, включаючи «Ройал Альберт-хол» у Лондоні і «Ла Скала» в Мілані. Ейнауді є автором низки саундтреків до фільмів, які номінувалися на престижні нагороди, у тому числі «Альбом року» на «Brit Awards», щорічній церемонії вручення музичних нагород у Великобританії.

Через свою музику Ейнауді приєднав свій голос до тих восьми мільйонів людей зі всього світу, які вимагають захистити Арктику.

Таким дивовижним способом  «Ґрінпіс»  спробували привернути увагу суспільства до проблеми завчасного масивного танення морського льоду внаслідок кліматичних змін. Штучний айсберг розмірами 2,6 на 10 метрів, побудовано з більш ніж 300 дерев’яних трикутників, сполучених між собою. Загальна маса їх становить близько 2 тонн. Величезний рояль розмістили на верхній частині платформи.

  Ейнауді на штучному айсбергу

Автор фото: Педро Арместре (Pedro Armestre),  «Ґрінпіс»

Виступаючи на борту криголаму «Арктик Санрайз» (Arctic Sunrise), Ейнауді сказав: «Знаходитися тут – це значний досвід. Я зміг побачити чистоту і крихкість цієї території на власні очі і інтерпретувати написану мною пісню для того, щоб зіграти її на кращій сцені світу. Важливо, щоб ми розуміли вагомість Арктики, зупинили процес руйнування і захистили її».

Музикант, відомий своїми саундтреками до фільму «Чорний лебідь» і телесеріалу «Доктор Живаго», подорожував на борту корабля  «Ґрінпіс»  «Арктик Санрайз» напередодні засідання Комісії ОСПАР (Конвенція про захист морського середовища Північно-Східної Атлантики), яка могла б забезпечити створення першої природоохоронної території в арктичних міжнародних водах.

20 червня розпочалося засідання комісії ОСПАР в Барселоні, Іспанія, протягом якого може бути прийнято рішення про створення природоохоронної території у міжнародних водах Арктики в рамках мандата комісії. Розмір природоохоронної території співрозмірний Великобританії і становить близько 10% від площі, для якої « Ґрінпіс  Іспанія» вимагає статусу Арктичного заповідника.  «Ґрінпіс»  вимагає, щоб рішення прийняли в світлі визнання зі сторони наукового комітету ОСПАР існування беззаперечних доказів, які підтверджують величезну екологічну цінність території, а також існування серйозних втрат льоду, викликаних кліматичними змінами у результаті впливу на природні ресурси.

Виступаючи на борту «Арктик Санрайз» співробітниця « Ґрінпіс  Іспанія», арктичний поборник, Ельвіра Хименез (Elvira Jimenez), сказала:  «Навіть приймаючи до уваги майже вісім мільйонів осіб, які закликають створити заповідник в Арктиці, « Ґрінпіс  Іспанія » дуже стурбований тим, що комісія ОСПАР зазнає тиску зі сторони Норвегії, Данії та Ісландії. Ці три країни виступають проти єдиної Конвенції, яка має силу визнати екологічне значення Арктики, захищаючи частину міжнародних арктичних вод».

Незважаючи на значущість і масштаб проблем Арктики, Північний Льодовитий океан – найменш захищений. Міжнародні арктичні води, які стають все більш доступними у зв'язку з таненням морського льоду, перебувають під прицілом нафтових, риболовних і транспортних міжнародних корпорацій. Північний Льодовитий океан грає ключову роль в одній з найбільших екологічних катастроф. Відбувається постійна втрата обсягу морського льоду, викликана підвищенням температури . Від цього перебуває у небезпеці не тільки його багате біорізноманіття, але й відбувається прямий вплив на решту планети. Погіршення стану Північного Льодовитого океану можна пов'язати зі збільшенням надзвичайних погодних явищ у Північній півкулі, таких як повінь, мегашторми і посухи.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Юлія Акніжали

Поділитись в соціальних мережах: