strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Зміна клімату - 10 фактів, які має знати кожен

зміна клімату

Початок виглядає досить песимістичним, але дочитайте до кінця. Є місце й для оптимізму.

1. 2500 науковців з більш ніж 100 країн світу, які працюють в складі Міжурядової комісії зі зміни клімату (IPCC), визнали, що зміна клімату відбувається, й вірогідність того, що причною зміни клімату є діяльність людства, є дуже високою.

2. Останні дослідження вказують на те, що необхідно обмежити підвищення середньої температури повітря на планеті 2 градусами Цельсія, оскільки подальше підвищення температури призведе до значного зростання ризику незворотніх та потенційно катастрофічних змін в кліматичній системі.

3. В 2005 році концентрація парникових газів (із врахуванням аерозолів) в еквіваленті диоксиду вуглецю становила 375 мільйонних часток за об’ємом (0,0375%).

4. Аби мати можливість обмежити зростання температури 2 градусами Цельсія концентрація парникових газів має досягти свого піку на рівні 475-500 мільйонних часток й потім знизитися до рівня 400-450 мільйонних часток за об’ємом до 23 сторіччя.

5. Науковці стверджують, що аби досягти подібної динаміки концентрації парникових газів, викиди парникових газів мають досягти максимуму не пізніше 2020 року. А до 2050 року світові викиди парникових газів мають скоротитися щонайменше на 50% порівняно з рівнем базового 1990 року. Однак, для досягнення піку викидів у 2020 році потрібні значні скорочення викидів розвинутими країнами, й на сьогодні існують сумніви щодо можливості такого досягнення.

6. В 1990 році світові викиди парникових газів сягали близько 40 мільярдів тонн в еквіваленті двоокису вуглецю. Зараз ця цифра оцінюється 55 мільярдами. Якщо не приймати будь-яких дій, ця цифра зросте до 85 мільярдів. Тоді як досягнення 50% скорочення викидів до 2050 року вимагає скороти дану цифру до менш, ніж 20 мільярдів. Україна викидає близько 420 мільйонів тонн парникових газів в еквіваленті двоокису вуглецю.

7. Якщо прогнози щодо зростання населення планети до 9 мільярдів справдяться, досягнення необхідного рівня викидів відповідатиме близько 2 тоннам викидів парникових газів на людину у 2050 році. Зараз ця цифра становить близько 8 тонн парникових газів на особу в середньому в світі (20 - в США, 10 - в Європі та Японії, 6 - в Китаї, 2 - в Індії). Для України середня кількість викидів на одну особу становить близько 8-9 тонн парникових газів в еквіваленті диоксиду вуглецю.

8. Але не все так погано. Принаймні людство може зробити так, аби все було не так погано. 70% необхідних скорочень викидів протягом двох наступних десятиліть може бути досятнуто завдяки вже існуючим технологіям або технологіям, які є близькими до комерційного впровадження.

9. Лише завдяки підвищенню енергоефективності економіки можна скоротити потреби в електроенергії на 20-24% й зберігати мільярди доларів на рік.

10. Скорочення викидів парникових газів безперечно впливатимеме на розвиток світової економіки, однак цей вплив буде меншим, ніж вплив наслідків зміни клімату. Більше того, скорочення викидів парникових газів позитивно вплине на енергетичну безпеку країн.

Основні факти взято з доповіді ‘Breaking the Climate Deadlock. A global deal for our low carbon Future‘, підготовленою The Climate Group до зустрічі країн Великої Вісімки в Токіо в червні 2008 року (цю доповідь називали найважливішою доповіддю року). Дані для України взято зі звітів про національний кадастр парникових газів.

 

Поділитись в соціальних мережах: