Еко-освітаВесна у розпалі! Чудова нагода, щоб навести лад у наших містах, містечках та селах: толока! І не тільки! Адже крім чистого, нам потрібен добре спланований, продуманий, ергономічний та інноваційний простір. Сьогодні старт-міста та містечка – це вже не новинка, це необхідність. А всьому новому і незнаному потрібно навчатися. Тож, пропонуємо вам підбірку цікавих он-лайн курсів для теплих вечорів!

КліматІнфо | Вплив глобального потепління на суспільство

Носороги на межі знищенняКонституційний суд ПАР поставив крапку у тривалому судовому процесі щодо законності продажу ріг носорогів. Віднині цю діяльність дозволено вести офіційно. А це загрожує тваринам повним знищенням. 

Плитка шоколадуШоколад «позеленішає» після того як 12 какао-компаній разом із Принцем Уельським сприятимуть збереженню лісів. Компанії, серед яких Mars, Nestle та Ferrero, пообіцяли до листопада придумати план, щоб ті, хто вирощують какао, не винищували величезні ділянки лісу для свого врожаю.

Зелений календарДрузі! Якщо ви хотіли, але з якихось причин не встигли на весняні толоки, не журіться! Пропонуємо вашій увазі підбірку чудових заходів, які пройдуть найближчим часом у містах України. Ви дізнаєтеся, як споживати ощадливо, що смачненького пропонують кухарі веганських страв, як зробити нашу країну зеленішою, а можливо навіть спробуєте втілити свою мрію та реалізувати важливий еко-проект! Не вагайтеся!

Зелене мисленняДжулз Притті (Jules Pretty), професор Університету Ессекса, представив план залучення людей до єднання з природою, а також створення умов для приємного та екологічно раціонального життя. Перший пункт проголошує: «Кожна дитина має проводити час на свіжому повітрі щодня».

Нові СО2 рекордиЗемля щойно переступила страшний поріг у зміні клімату: рівень вуглекислого газу в атмосфері сягнув 410 ppm (рarts per million – часток на мільйон). Це ще один доказ того, що для нашого виживання та здорового існування на планеті Земля, ми потребуємо узгоджених глобальних зусиль.

СалютиКожна втіха має свою ціну. Дим феєрверку насичений дрібними частками металу, які й роблять його кольоровим. До слова, вікторіанські вчені за кольорами ідентифікували хімічні речовини, спалюючи їх за допомогою пальника Бунзена: синій – мідь, червоний – стронцій або літій, яскраво-зелений або білий – зі сполук барію.

Контейнер для переробки стаканчиків з-під кавиГігантські жовті контейнери для сміття, створені у формі склянок для кави, будуть розставлені по всьому Лондону. Мета – зібрати 5 мільйонів пластикових склянок з-під кави. Саме стільки склянок щорічно потрапляє на сміттєві звалища.

Швидка модаСинтетичні волокна могли б бути чудовим винаходом. Їх виробництво вимагає набагато менше води, ніж виробництво бавовни, та й пестициди їм не потрібні. Але чи робить це їх екологічно нешкідливими? На жаль, ні.

Цирк без тварин, Київ, 15 квітняА для тварин – свобода. Або хоча б дбайливий догляд, якщо це домашні. Надто відому цитату з «Маленького принца» Екзюпері повторювали так часто, що перетворили на аксіому, а аксіоми ігноруються. Та навіть якщо розуміти її буквально, у цирку вся відповідальність знімається.

Як проростити деревоЯкщо ви колись задумувалися над тим, щоб вирощувати на своєму балконі плодове дерево з насіннячка, то ця стаття саме для вас! І якщо ви спробували, а дерево так і не проросло, тоді можливо саме тут Ви знайдете відповідь, що пішло не так.