strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Маленькі пилинки – великий вплив

смог над мехіко

Хто б міг подумати, що у справі зміни клімату можна «звинуватити» пил? Аерозолі – мікроскопічні частинки співрозмірні пилу чи сажі, можуть значно впливати на зміну погодних умов, зокрема на потепління та похолодання.


Нове дослідження доводить, наскільки важливо включати мікрочастинки до моделювання змін клімату.


У зв’язку з цим гострим питанням дослідницький центр при Міністерстві Енергетики США займається вивченням впливу сухих аерозолів на клімат та атмосферу вцілому. Так, нещодавно, один із вчених Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії провів два дослідження, результати яких дозволяють контролювати рівень вмісту аерозольних часточок в навколишньому середовищі. Це може сприятливо позначитися на побудові глобальної кліматичної моделі.


Перше дослідження виявило, що контроль навіть за незначним ефектом від використання аерозолів може спричинити поштовх до більш точних кліматичних прогнозів. Аерозольні часточки можуть і поглинати і відбивати сонячні промені, в свою чергу охолоджуючи чи нагріваючи земну поверхню. Їх кількість та структура, а, відповідно, вплив  на клімат, значно варіюється в залежності від регіону. Проте, не дивлячись на такі «несерйозні» відмінності та необхідність їх врахування при розробці комп’ютерних моделей, вчені схильні брати за основу середнє статистичне значення. І все ж таки подібне узагальнення, на думку вчених ТПЗНЛ, може створити у майбутньому певні складності та помилки при складанні кліматичних прогнозів. Так, вчені порівняли середньостатистичні глобальні кліматичні моделі із кліматичною моделлю Мехіко, Мексика (при умові максимально наближеної імітації аерозольного забруднення) та виявили  різницю в більш ніж 30%, таким чином привертаючи все більшу увагу до необхідності враховувати навіть незначні показники при створенні моделей.


Друге дослідження, проведене вченими національної лабораторії, базується на вивченні переміщення аерозольних часточок у повітрі. Такі несуттєві явища як суспензії та аерозолі значно впливають на формування клімату, проте вони не в повній мірі представлені і враховані при створенні глобальної кліматичної моделі. Таким чином, наукові співробітники лабораторії створили нову комп’ютерну модель для більш точного відстеження переміщення аерозольних часточок . Вони являють собою мікрочастинки, що виникають під час згорання пального, викидів електростанцій, спалювання сміття тощо. Модель, створена у стінах лабораторії, набагато реалістичніша, більш того, простіша та ефективніша. Команда вчених також виявила (в ході створення власної моделі та значень, отриманих при вивченні атмосфери над Мехіко і прилеглих районів), що діючі кліматичні моделі в значній мірі недооцінюють рівень аерозольного забруднення атмосфери.


Читайте також ]]> Про що розкажуть хмари ]]>


Той, хто коли-небудь займався майструванням моделей літаків чи потягів, знає, що це задача не з простих, і досягти точності у цій справі ой як важко. І це особливо виразно помітно, коли справа стосується створення моделей у глобальному масштабі, де дійсно важливі речі виявляються розміром з пил. Саме тому вчені ТПЗНЛ рішуче прийнялися за цю роботу. Вони взяли на себе відповідальну місію розтлумачити всьому світу, як абсолютно несуттєві елементи так суттєво впливають на наше навколишнє середовище.


 

Для КліматІнфо переклала Вероніка Рябова

Поділитись в соціальних мережах: