strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Нижня палата парламенту Австралії ухвалила податок на СО2

Нижня палата парламенту Австралії ухвалила податок на СО2

Євген Сінкевич, ]]> Eco-Blog Project ]]> : Всім привіт! Сьогодні хочу поговорити про досить нову і сміливу ініціативу, розпочату урядом Австралії, в боротьбі з парниковими газами. Точніше з компаніями, які їх створюють. Вчора нижня палата парламенту зеленого континенту з перевагою всього в два голоси затвердила так званий carbon tax. За оцінками фахівців це призведе до того, що близько 500 найбільших промислових компаній країни будуть платити спеціальних податок - приблизно 22 долари США за кожну тонну викидів СО2.


І хоча Австралія є найбільшим у світі експортером вугілля, це не дозволяє їй позбутися верхніх рядків таблиці країн з найбільшою кількістю СО2 на душу населення. Здавалося б ініціатива уряду повинна була зустріти загальну підтримку, як у Парламенті, так і у на вулицях міст. Не тут-то було. Нові фіскальні заходи викликали серйозну критику як у опозиції, так і у деяких економістів. Вони заявили, що нововведення призведе до скорочення робочих місць і збільшить вартість життя. До цього додалося й невдоволення тим, що Прем'єр-Міністр Julia Gillard фактично обдурила частину виборців, адже до перемоги на виборах вона обіцяла не вводити новий податок.


Якщо ініціатива буде підтримана Сенатом (голосування у листопаді), то податок на СО2 буде виглядати таким чином:


 - вступить в силу з 1го липня 2012


 - охопить близько 500 компаній


 - компанії, що працюють в сільському і лісовому господарстві, звільнені від податку


 - податок буде замінений на ринкову схему торгівлі емісіями в 2015 році


 - як результат скорочення викидів СО2 на 159 мільйонів тонн до 2020 року


Такий ось метод боротьби з найбільшими забруднювачами навколишнього середовища. Наскільки він буде ефективним покаже час. Але, як відомо, краще робити щось, пробувати, помилятися, ніж сидіти склавши руки. Удачі. 

Поділитись в соціальних мережах: