strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

10 тенденцій кліматичних дій

Тенденції, що визначатимуть перебіг невідкладних дій з подолання зміни клімату в 2011 році.

Ніхто не здивувався, що на міжнародній зустрічі лідерів у Канкуні не вдалося досягти спільної, обов'язкової угоди щодо скорочення  викидів парникових газів. І це не дивно – кардинальна зміна в нашому ставленні до енергії і навколишнього природного середовища є складною задачею, з глибокими моральними і економічними наслідками. Але, незважаючи на темпи лідерства, існує багато причин, чому реальні глобальні дії зі зміни клімату неможливо зупинити .

Ось 10 тенденцій для зміни клімату на 2011 рік:

  1. Надзвичайні погодні явища вражають: періоди сильної спеки, пожеж, бурі, повені зараз часто можна спостерігати по всій планеті. Хоча ні одна з вище зазначених подій не може бути безпосередньо пов'язана зі зміною клімату, але їх загальне збільшення є результатом більш теплого, вологого клімату, який дестабілізує середовище в усьому світі. Кожен раз, як вдаряє «природне» лихо, воно примушує людей болісно усвідомлювати зв'язок між власною поведінкою і навколишнім природнім середовищем і його вплив на нас.
  2. Харчова криза загрожує глобальній безпеці: більше мільярда людей голодують кожен день, і що більше змінюється клімат, то під більшою загрозою опиняється продовольча безпека у всьому світі. Академія наук США повідомляє, що при підвищенні температури на 1 градус врожайність падає на 10 %. Тому ми не можемо збільшити виробництво продуктів харчування без вирішення проблеми зміни клімату.
  3. Насувається війна за воду : те, що вірно для харчових ресурсів, ще більш підходить для води. Ми видобуваємо підземні води, воду з річок, забруднюємо океани нафтою, сільськогосподарськими відходами і горами пластикового сміття. Забруднення повітря призводить до підвищення кислотності океану, загрожує морському харчовому ланцюгу. Провідні бізнес організації та військові відомства підкреслюють, що вода така ж важлива, як нафта - її брак сьогодні буде війною завтра, якщо ми не почнемо діяти зараз. ( ]]> Відео ]]> про конфлікти за доступ до води в Африці. ]]> Фото ]]> з порівнянням стану льодовиків за останні роки.)
  4. Родовища викопних видів палива виснажуються : Міжнародне енергетичне агентство визначило, що цього року ми досягнули піку видобування нафти. Вони також визнають, що скасування субсидій на викопне паливо може поліпшити економіку і зменшити викиди. В той же час ринки Global Carbon є найбільш життєздатним механізмом для переходу від викопних видів палива на відновлювані джерела енергії.
  5. Зростання політичної влади "країн, що розвиваються" : гіганти, як БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай) - разом з сотнями малих держав - переконливо доводять, що, в той час як промислово розвинуті західні країни спричинили зміну клімату, вони тепер просять інших платити за це. Велика частина обговореннь в Канкуні була навколо створення належних механізмів фінансування, щоб покласти край десятиліттям перекачки багатства з південних країн в північні. Зміна клімату є глобальною проблемою.
  6. Збереження лісів економить гроші : ліси є легенями планети і вже давно визнано, що набагато економніше ефективне відновлення лісів, ніж їх заміна. Але це вимагає глобальної співпраці, оскільки викиди парникових газів північних країн краще компенсувати за рахунок відновлення вологих тропічних лісів.
  7. Переваги чистої економіки : "зелену" економіку вже не зупинити, тому що це зробило наше життя набагато кращим. Переваги правильного будівництва, екологічно чистих автомобілів не мають нічого спільного зі зміною клімату - вони є просто кращими засобами. Всі вони будуть на міжнародному ринки використання чистої енергії і, в свою чергу, зламають нашу залежність від викопних видів палива, що викликають зміну клімату.
  8. Релігійні традиції підтримують позитивні зміни : віруючі усіх конфесій всі більше підтримують ідею турботи і управління над всім, що створене Вищими силами. Всі християнські, іудейські, міжрелігійні та євангелістські організації погоджуються, що зміна клімату найсильніше вдарить по найбідніших верствах населення, і що наш моральний обов’язок – відреагувати на це. В останньому Wikileak Далай Лама каже, що Тибет постраждає від зміни клімату більше, ніж Китай. Так як людська вартість екологічних збитків зростає, міжнародні протести з боку релігійних організацій продовжуватимуть керувати політичними змінами. (Віруючі різних конфесій в Україні ]]> обєднались ]]> заради подолання зміни клімату).
  9. Вимоги молодих поколінь : інша величезна рушійна сила міжнародної громадської думки з питань зміни клімату - молодь. Молоде покоління відчуває себе відверто позбавленим певних ресурсів через їх нераціональне використання попередніми поколіннями. Такі організації, як ]]> 350.org ]]> використовують цю можливість для створення міжнародного руху, і їх число, безсумнівно, росте.
  10. Механізм впровадження змін знизу : ми не можемо розраховувати лише на політиків як ініціаторів створення змін. У своїй книзі «Благословенні заворушення», Пол Хокен описує мільйони організацій по всьому світі, які борються за життя і здоров'я в усіх його формах. Разом вони діють, як білі кров'яні клітини імунної системи світу, направляючи зміни в політичній драбині.

Ці фактори будуть керуючими для глобальних дій з проблеми зміни клімату, подобається нам це чи ні. Справжнім випробуванням на цей раз буде те, як багато людських жертв і екологічних збитків ми зможемо уникнути і передбачити, діючи раніше, а не пізніше.

Поділитись в соціальних мережах: