strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

11 найспекотніших місць на планеті

Долина смерті Зазвичай, ми з нетерпінням чекаємо на літо, особливо після холодної зими. Але на нашій планеті Земля є такі місця, де теплих місяців навіть бояться. Вашій увазі пропонуємо список найспекотніших місць у світі.

Фото: Долина Смерті, США. Mark Wainright/flickr

 

1. Даллол, Ефіопія

Надзвичайно спекотне місто у котловині Афар, що в Ефіопії, де зафіксовано найвищу середньорічну температуру. В період з 1960 по 1966 роки покажчик становив 94°F (34,4°С), а денна температура піднімалася більше 100° (37,7°С). Від спеки сховатися тут неможливо.

На сьогодні, Даллол – це місто привидів , але ще у 60-х роках на цій території було поселення, яке займалося видобутком руди. На фото зображено гідротермальні поклади, які дуже приваблюють туристів. Також, цікавим фактом є і те, що територія Афарської котловини   вулканічно активна , і там знаходиться вулкан з однойменною назвою. Тому спекотно тут не тільки через сонце, але і через гази з-під землі.

Даллол, Ефіопія

Фото: Wiki Commons

2. Тірат Цві, Ізраїль

Тірат Цві – релігійний кібуц в Ізраїлі, розташований у долині Бейт Шеана, 722 фути (220 м) нижче рівня моря. Незважаючи на річку Йордан поруч, влітку сонце не щадить долину. У липні 1942 році тут було зафіксовано найвищу температуру в Азії – 129 °F (53,8°С).

Для того, щоб врятуватися від спеки, місцеві жителі майже не вилазять з басейнів, а кожен будинок обнесений тентом, що створює тінь.

Тірат Цві

Фото: Kinneret Yifrah/flickr

3. Тімбукту, Малі 

Історія Тімбукту багата та овіяна славою. Колись місто, знаходячись на перехресті древніх торгових шляхів Сахари, було процвітаючим освітнім центром та головних місцем поширення мусульманства в Африці. Попри стабільну кількість населення та найбільшу колекцію стародавніх рукописів у світі, дезертифікація наразі є найбільшою проблемою, оскільки великі дюни нависають над містом, а вулиці часто занурюються у пісок.

Температура тут досягає 130°F (54,4°С). Але є і хороша новина – прохолодна р. Нігер протікає лише в 15 милях (24 км) від міста.

Тімбукту

Фото: Emilio Labrador/flickr

4. Кебілі, Туніс  

За іронією долі, тільки в Кебілі – пустелі в центральному регіоні Тунісу, можна врятуватися від північно-африканської спеки. Тут принаймі є пальмові дерева, які утворюють тінь, та вода для охолодження. Але навіть попри це – рівень ртутного стовпчика піднявся вище 131°F (55°С). Це одна з найвищих зафіксованих температур у Африці.

Незважаючи на спекотний клімат, місто колоритне і варте того, щоб до нього приїхати. Люди тут проживають майже стільки ж, скільки живуть на Землі. Було доведено, що Кебілі заселили ще 200 000 років тому.

Кебілі

Фото: Dennis Jarvis/flickr

5. Руб-ель-Халі, Аравійський півострів 

Найбільша піщана пустеля у світі, займає приблизно третю частину Аравійського півострова (Саудівська Аравія, Оман, Ємен та ОАЕ). Цілком зрозуміло, що тут спекотно. Спекотно та душно. Найвища зафіксована температура – 133°F (56°С). Середньорічна кількість опадів – менше 1,2 дюймів (25,4 мм), тому перепочинку майже немає.

Пустеля Руб-ель-Халі настільки непривітна для людей, що її ніхто не обходив пішки або без супроводу, поки в лютому 2013 року авантюристам з Південної Африки таки вдалося успішно перетнути цю пустелю.

Руб-ель-Халі

Фото: Nepenthes/WikiMedia

6. Ель-Азізія, Лівія 

13 вересня 1922 року Ель-Азізія ввійшла в історію як місце, де метеостанція зафіксувала найвищу у світі температуру – 136,4°F (57,7°С). Рекордний покажчик зберігався протягом 90 років, аж поки у 2012 році Всесвітня метеорологічна організація не визнала дані 1922 року невірними.

Незважаючи на це, можна не сумніватися, що тут спекотно, оскільки влітку температура постійно становить вище 120°F (48,8°С). Більше того, температура в іншому лівійському місті Гадамес також піднімається до майже рекордної відмітки.

Ель-Азізія

Фото: David Stanley/flickr

  7. Долина Смерті, США 

Розташована у пустелі Мохаве, що в Каліфорнії. Це найнижча, найсухіша та найспекотніша територія у Північній Америці. В 2012 році Всесвітня метеорологічна організація зафіксувала тут найвищу температуру у світі – 134 °F (56,6°С).

Незважаючи на засушливу температуру, тут навіть можна жити. Наприклад, вночі пробігають рисі, лисиці, гризуни, а в парку харчуються барани-товстороги. Під час дощу польові квіти пробиваються з-під засушливої землі і долина вкривається яскравим цвітінням. І навіть тут є трішки місця для магії: в Долині Смерті знаходяться незвичайні камені, що рухаються, які залишають за собою доріжки як доказ своїх подорожей. Але ніхто ще не був свідком цього.

Долина смерті

Фото: Gunther Hagleitner/flickr

8. Вогняні гори, Китай  

Розташовані у м. Синьцзян,  Вогняні гори  є частиною гірського хребта Тянь-Шань. Назву свою отримали через гостроподібні яри з піском червоного кольору, що нагадують полум’я. Але є й інша причина – в цих горах неймовірно спекотно.

За відсутності тут метеостанції, Modis   супутник НАСА, обладнаний скануючим спектрорадіометром середньої роздільної здатності для вимірювання температури поверхні землі з космосу – зафіксував один з найбільших покажчиків 152,2°F (66,7°С). У 2008 році це була найжаркіша точка на планеті.

Вогняні гори у Китаї

Фото: Clemson/flickr

9. Бедлендс, Австралія 

Австралія – найсухіший населений континент на планеті, а більшість її території просто безкінечна пустеля. Точних температурних покажчиків або недостатньо, або їх взагалі немає, оскільки це малозаселений регіон. Тому розташовувати на таких віддалених територіях сучасні метеостанції немає сенсу.

Тим не менш, під час засухи, коли на небі майже немає хмаринки, аби захиститись від нещадних сонячний променів, температура повітря жахлива. Супутник НАСА за допомогою MODIS зафіксував у так званому Бедлендсі (букв. з англ.  « Погана земля » ), у штаті Квінсленд, 156,7°F (69°С) у 2003 році. Рік був неймовірно засушливим через Ель-Ніньйо.

Бедлендс

Фото: Rob and Stephanie Levy/flickr

10. Деште-Лут, Іран 

Нарешті, найспекотніше місце на всій планеті Земля. Іранська пустеля Деште-Лут настільки спустошена та засушлива, що поблизу немає нікого, хто б міг вимірювати тут температуру.

За 7 років спостережень з супутника НАСА за допомогою MODIS вдалося виміряти температуру. В період з 2004-2009 роки – пустеля була найжаркішою точкою на Землі. 159,3°F (70,7°С)   це найвищий офіційно підтверджений у 2005 році покажчик температури на планеті.

Деште-Лут

Фото: ix4svs/flickr

11. Бангкок, Таїланд 

Всесвітня метеорологічна організація назвала це отруєне смогом та вологе місто – найспекотнішим. Середньорічна температура в Бангкоку – 82°F (27,7°С). Виключенням є хіба що кінець грудня і початок січня.

Незважаючи на те, що в світі є набагато спекотніші місця, у нашому рейтингу Бангкок просто через те, що тут така спека майже постійно. Навіть вночі температура не спадає. Газета  « The Telegraph »  пише, що «жити в Бангкоку досить некомфортно».

Бангкок

Фото: Juan Antonio F. Segal/Shutterstock

  Брайан Нельсон (Bryan Nelson)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Анна Даниленко

Редактор: Юлія Розумна

Поділитись в соціальних мережах: