strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

12 заходів для адаптації у ситуаціях, пов’язаних із зміною клімату

Як пристосуватися до зміни клімату Незалежно від того, якою є проблема, пов’язана з водними ресурсами, — посуха це чи повінь, — деякі наведені тут заходи допоможуть вам пристосуватися до змін.

Посуха

Деякі місця постійно потерпають від посухи, наприклад, у Каліфорнії докладають багато зусиль для збереження природних ресурсів. Компанії водопостачання загального користування вводять політику диференціювання цін, згідно з якою споживачі, які використовують більше води, сплачують значно більше. Скорочення споживання, звісно, допоможе заощадити.

Засадження газонів місцевими рослинами

“Середній об’єм води, що використовується для не питних потреб у США, становить 30% від загальної кількості споживання води населенням, а на посушливому заході — 80%”, — повідомляє Мері Енн Дікінсон, президент Альянсу з питань ефективності водокористування. Засадження території посухостійкими місцевими рослинами може заощадити цілих 10 тис. галонів води на рік. Зменшення розміру вашого газону і заміна насаджень такими сортами, котрі споживають менше води, теж дозволить витрачати на дві третини менше ресурсів.

Місцеві садівники знаються на тому, що краще висаджувати у певному регіоні. На заході, де найбільше дощів випадає в зимовий період, рослини висаджують восени. Локальні сорти також забезпечують середовище проживання для місцевих метеликів і птахів та стійкіші до пожеж, ніж декоративні.

Скоротіть об’єм спускання води

Перше місце за витратами води у побуті займає туалет — майже 30% домашнього використання води. Проте існує простий спосіб зекономити. Беремо плаский брусок, заповнений порошком, який твердіє при намоканні, надаючи вагу для занурення, і поглинає воду. Такий винахід дістав назву Drop-A-Brick. Вартість одного Drop-A-Brick – 15 дол. США, за одне змивання використовується на половину менше води і це надає змогу економити на сплаті за неї до 25 дол. США щорічно.

Кмітливість

Люди, як правило, різко недооцінюють значимість особистого водокористування. Одне з опитувань показало: американці думають, що вони витрачають води менше у два рази, ніж це є насправді. Однією з причин є те, що вони, як правило, отримують один рахунок на воду за два місяці – через такий великий термін важко оцінити зв’язок між звичками та витратами.

Технічні компанії, як-от WaterSmart і Dropcountr, намагаються повністю змінити цю тенденцію.

Мобільний додаток Dropcountr дозволяє вам відстежувати, як ви використовуєте воду, встановлює цілі по збереженню, повідомляє, де дешевше придбати техніку для економії, і має багато інших подібних функцій. Додаток надсилає поради щодо економного водокористування і надає дані, відстежуючи, наскільки продуктивним є процес.

Користуйтесь системами водоочищення стічних вод і накопичуйте дощову воду

Прикрашені дощові діжки

Рослини не потребують питної води. Використання баків, що накопичують дощову воду - недорогий спосіб збереження води для поливу свого саду. Такі локальні запаси води могли б збільшити безпеку водопостачання, незалежність та ефективність.

Ті, хто піклуються про економне використання води, вже давно мають відро в душовій або біля кухонної раковини для збору стічної води , якою можна поливати рослини на подвір’ї. Але встановлена система для збору стічної води, скажімо, у пральній машині в гаражі біля саду є набагато простішою. Такі системи були довгий час заборонені на законодавчому рівні багатьох країн, але це поступово змінюється.

Вибір на користь подвійного водопроводу

Ваш туалет також не потребує питної води. Система роздільної подачі води дозволяє перенаправити брудну воду для очищення. Труби, по яких тече вода, непридатна для пиття, пофарбовані у фіолетовий колір, їх приєднувати до раковин не можна. Клапан перемикання дозволяє людям вибирати питну воду для особистих потреб та альтернативну для інших.

Якщо ви купуєте новий будинок із пофарбованими фіолетовими трубами, наприклад, у Сан-Франциско, то маєте перевагу економити водні ресурси. Якщо ж у вашому будинку не має такої системи, візьміть цю ідею задля майбутньої реконструкції.

Повені

У світі все більше займаються розробками покриття зон, що затоплюються, шаром ґрунту, який здатен вбирати воду. Також важливим є удосконалення прибережних ділянок, створення їх особливої інфраструктури, оскільки ці місця є найбільш уразливими через підняття рівня води, спричиненого зміною клімату. За висновками Світового банку, торік було встановлено, що загальносвітові збитки від затоплення прибережних місцин становлять 1трлн. дол США за рік.

Щоб не платити за це із своєї кишені, розглянемо такі пристосування.

Місце розташування і ще раз місце розташування

Зрозуміло, що перш ніж переїхати на нове місце, треба все зважити. Не має значення, купуєте ви чи орендуєте помешкання, візьміть до рук мапу та перевірте, чи це гарненьке житло не знаходиться у зоні ризику. Якщо ви збираєтесь жити близько до водоймищ, вибирайте будинок або будуйте його на місцині, де в разі підняття води вам нічого не загрожуватиме.

Підніміть техніку та коштовні речі

Розмістіть вразливі до води батареї, водонагрівачі, електричні панелі на більш високому рівні під час будування нового помешкання або ж його реконструкції. Якщо в вас є підвал, не тримайте там свою TV плазму, ігровий центр або антикварні книги.

Зміна місця проживання

Якщо сталося затоплення, витратьте страхові виплати та державні субсидії на переселення до більш безпечного місця, а не на відновлення. Деякі населені пункти, що часто піддаються затопленню, звертаються по допомогу у спеціальні фонди, ті допомагають викупити майно в охочих і, таким чином, ділянка стає вільною. Якщо таке не передбачено у вашому місті, запропонуйте цю ідею на місцевих зібраннях. Після паводку у штаті Оклахома було викуплено більше 800 пошкоджених помешкань і тих, яким таке загрожує, натомість у зоні розмістили парк, відсоток страхування у разі затоплення знизився до 25.

Запобіжні заходи

Якщо ж ви вже мешкаєте у зоні, що затоплюється у випадку паводку, то можете зробити свій дім більш стійким шляхом реконструкцій, які мінімізують вплив паводкових вод.

Виберіть стійкі до затоплень матеріали, такі як глазурована цегла, бетон, камінь, сталь або ж спеціальні пластикові пиломатеріали. Задля запобігання плавучості, обвалу покрівлі або горизонтальному зміщенню порід міцно закріпіть фундамент. Створіть системи витоку на нижніх рівнях, щоб запобігти пошкодженням від тиску води.

Дощові сади та засоби зменшення впливу довкілля при забудові

Водопроникні поверхні — ваші друзі . Замість того, щоб асфальтувати доріжку до будинку, краще вибирайте матеріали, які дозволяють воді просочуватись у землю.

Зверніть увагу на нахил поверхні подвір’я. Вода повинна стікати від вашого дому, а не в протилежному напрямку. Створення дощового саду уповільнить відтік і підвищить поглинання ґрунту. Додайте нахили, щоб вода стікала у напрямку насадження рослин або у струмок поряд, або навіть у підземний водозбір, де можна зберігати її на випадок посухи.

Якщо ви живете у міській оселі з бетонною доріжкою, що веде до вашого будинку, подивіться, де можна збоку зробити невеликий сад, який буде доставляти воду в землю.

Будьте проінформовані

Мобільні додатки існують не тільки на випадок посухи. Додаток Floodwatch, що використовує дані в реальному часі від Геологічної служби США та Національної метеорологічної служби, надає інформацію про рівень води, який є на даний момент, а також історичні відомості щодо цього, загальну кількість опадів та циклічні дані підйому рівня води у Сполучених Штатах. Додаток також дозволяє відстежувати рівень води в ближніх річках та звернути увагу на випадок потенційної загрози, щоб мати час перемістити цінні речі в безпечне місце.

Читати також: Попереджений – означає, озброєний: як аграріям і рибалкам Придунав'я пристосуватися до зміни клімату 

Страхування на випадок затоплення

Затоплення є найбільш поширеним стихійним лихом. Також втрати від повеней часто не покриваються за рахунок власника житла або страховим полісом. Доброю новиною є те, що часто є можливість отримати спеціальне страхування на випадок повені. Однак у деяких районах це неможливо. Власники страхових компаній вважають, що такий бізнес не виправдовує ризиків. Якщо це ваш випадок, подумайте, чи не краще вам змінити місце проживання.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Оксана Онушко

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: