strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

3 причини, чому підписання домовленості між США і Канадою є важливим

Історична американсько-канадська зустріч Нещодавно канадський прем’єр-міністр вперше за 19 років відвідав США. Під час візиту дві країни виступили з історичною та прецедентною заявою обмежити викиди метану. 

Фото: Білий дім 

На додачу до обіцяної співпраці щодо реалізації плану по зменшенню викидів відповідно до Паризької угоди про покращення екологічно чистої енергії та збереження Арктики, обидві країни Північної Америки вважають своїм обов’язком скоротити викиди метану на 40-45% до 2025 року, а також віднайти нові способи зниження викидів.  

Хоча, з першого погляду, ця заява може здатися певною мірою вузькоспеціалізованою, критично важливим є допомогти вирішити кліматичну кризу у три ключові кроки:

1. Заява демонструє постійний рух міжнародно-узгоджених екологічних дій

У грудні минулого року в рік двосторонніх оголошень і національних зобов'язань зі скорочення викидів, що завершився Паризькою угодою, все світове співтовариство дійшло до історичної згоди щодо обмеження викидів парникових газів. Це був хвилюючий момент, але тепер країни всього світу повинні звернути свою увагу на важку роботу з реалізації планів і підвищенню їх обов’язків протягом довгого часу.

Ця угода між США і Канадою є додатковою дією, що стимулює підтримувати той темп, який був заданий у Парижі. Чим загальнішою є заява, тим більше цілей зросте, тим більше шансів ми матимемо, щоб виграти кліматичну битву.

2. Новий план по метану поширюється на управління охорони навколишнього середовища (УОНС) США.

Хоча вуглекислий газ є забруднювачем, що спричиняє глобальне потепління, з яким більшість людей вже знайомі, метан, тим не менш, є вельми потужним парниковим газом. За даними Фонду захисту навколишнього середовища США, метан відповідає приблизно за чверть нинішнього глобального потепління. США і Канада входять до п’ятірки країн, що мають найбільші сектори нафти і метану. І тільки в США, при роботі з нафтою та газом, втрачається достатньо метану, щоб забезпечити енергією мільйони будинків. УОНС США вже розробляє нові правила, щоб обмежити витік газу під час видобутку. Угода між Канадою та США приводить в дію план для УОНС і змушує не лише розглядати нові способи, а і вживати заходів щодо вже існуючих джерел метану.

3. Національний уряд Канади відображає волю народу .

Є певна причина, чому тренування Кліматичного Центру в минулому році було проведено у Торонто: Канада є ключовим гравцем у кліматичній битві. В останні роки країна, здавалося, обрала хибний шлях на національному рівні, тому що відступала від будь-якої керівної ролі в сфері зміни клімату. Але відважні регіональні лідери, такі як прем’єр-міністр провінції Онтаріо Кетлін Вінн (Kathleen Wynne) та місцеві активісти, як лідери Кліматичного Центру, продовжували заклики до рішучих дій. Так і Альберта, що є опорним пунктом викопного палива, обрала уряд, який оприлюднив план податку на викиди вуглецю, а також на обмеження забруднення нафтоносними пісками у листопаді минулого року. Сьогодні, під керівництвом прем'єр-міністра Джастіна Трюдо (Justin Trudeau), національний уряд запровадив новий режим боротьби зі зміною клімату , який краще відображає волю свого народу і регіональних лідерів.  

За матеріалом Кена Берліна (Ken Berlin)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Юлія Коломієць

Редактор: Тетяна Синчук

Поділитись в соціальних мережах: