strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

70-й учасник аукціону, герой

Мирна непокора чи провокаційна витівка? Захищаючи свої переконання, американець Тім ДеКрістофер дав зухвалого ляпаса нафтовим магнатам. За що був засуджений до 10 років ув’язнення та заборгував 1,7 мільйона доларів. І став народним героєм кліматичного руху, прихильники котрого готуються до масової непокори.

Доля цього чоловіка була у центрі уваги багатьох людей протягом 2 років.

У грудні 2009-го року кліматичний активіст, ]]> Тім ДеКрістофер ]]> (Tim DeChristopher), здійснив незвичайний акт цивільної непокори: він зірвав проведення земельних торгів , заборгував 1,7 мільйона доларів та опинився перед загрозою проведення 10-ти років за ґратами.

Коли ДеКрістофер дізнався про те, що в кінці правління Буша-молодшого планується аукціонна здача в оренду земельних ділянок для добування нафти та газу, він вирішив якимось чином завадити цьому.

27-річний студент Університету штату Юта спершу не мав чіткого плану дій, проте скористався випадковою можливістю стати учасником земельних торгів. ДеКрістофер отримав 70-й номер і протягом 11-ти годинного аукціону ]]> «придбав» 14 ділянок ]]> загальною площею більше 22 000 акрів . Пізніше адміністрацією президента Обами аукціон був визнаний незаконним, нафтові компанії не отримали права на землю , проте це не звільнило Тіма ДеКрістофера від відповідальності за свої дії.

Протягом двох років суд над ДеКрістофером був перенесений 9 разів. За цей період справа набула широкого розголосу, а сам «70-й учасник торгів» здобув багатьох прихильників, як серед громадських організацій, що борються зі змінами клімату – ]]> Peaceful Uprising ]]> та ]]> 350.org ]]> -, так і серед звичайних людей. На підтримку ДеКрістофера був створений сайт під назвою « ]]> 70-й учасник торгів ]]> ».

А у лютому 2010 року Наомі Кляйн, Білл МакКібен, Террі Темпест Вільямс та Джеймс Хансен - відомі журналіст, громадський діяч, науковець та директор Інституту космічних досліджень Годдара NASA - висловили публічну підтримку Тіму ДеКрістоферу в своєму зверненні « ]]> Приєднуйся до кліматичного судового процесу ]]> ».

28-го лютого 2011 року розпочався суд, в результаті якого присяжні ]]> визнали Тіма ДеКрістофера винним ]]> та засудили його до 10 років ув’язнення та 750 000 доларів штрафу . Суд назвав вчинок Тіма актом саботажу. Прихильники ж ДеКрістофера стверджують, що справжній ]]> саботаж в даній справі – це залежність суспільства від викопних видів палива ]]> , котра вже призвела до катастрофи в мексиканській затоці, зруйнувала велику частину Аппалачів і навіть зашкодила демократичній системі США .

Судовий розгляд справи Тіма опинився в центрі уваги американських громадян. В день судового засідання ]]> сотні простих американців вийшли на вулиці Солт Лейк Сіті ]]> з вимогою відмінити обвинувачення проти ДеКрістофера і звернути увагу суду на загарбницькі дії видобувних компаній. В коментарях до численних публікацій на цю тему в інтернеті американці висловлюють гарячу підтримку діям Тіма на інших кліматичних активістів, говорять про те, чи має Обама принести публічне вибачення перед ДеКрістофером, та готуються до мирних акцій громадянської непокори.

Відео з акцій в підтримку "70-го учасника":

Ідейний лідер руху ]]> 350.org ]]> ]]> Білл МакКібен пропонує задуматись над причинами цього судового процесу ]]> : « Давайте хвилинку подумаємо над тим, яких цілей хоче досягти федеральна влада, який прецедент хоче створити. До сих пір, жоден банкір не був обвинувачений за ту непереборну жадібність, що мало не привела світ до економічного краху. Жоден нафтовий чи газовий магнат не був притягнутий до суду за те, що загидив всю атмосферу і поставив цивілізацію, якою ми її знаємо, під загрозу.

Але той, хто взяв участь у креативному протесті, який мирно підриває масивний розпродаж наших ландшафтів нафтовим і газовим баронам…Як вияснив Тім ДеКрістофер цього четверга, таку людину не просто протримають тиждень в суді, але, ймовірно, засудять до тривалого ув’язнення ».

Сам Тім не засмучується щодо вироку суду і щиро вірить, що подібні акти мирної громадської непокори продовжуватимуться й надалі і врешті призведуть до бажаних результатів: уряд і все більше американських громадян звернуть увагу на критичне питання глобальної зміни клімату . « Це всього лише моє завдання », каже він щодо свого ув’язнення. « Багато людей до мене сиділи в тюрмі за справедливість, і якщо ми хочемо досягти нашої мети, багато хто після мене також змушений буде повторити цей шлях », каже Тім у своїй промові « ]]> Океан, що формує берег ]]> » після винесення вироку. « Хвиля за хвилею, хвиля за хвилею, падаючи на цей берег, ми змінимо його форму відповідно до нашої мрії ».

Відео промови ДеКрістофера після винесення вироку:

Для КліматІнфо підготувала та переклала ]]> Наталія Васильєва   ]]>

Поділитись в соціальних мережах: