strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Альтернативна енергія вдома

30 травня в агентстві «Укрінформ» відбулася   конференція «Сучасний стан та перспективи використання альтернативної енергетики в приватних домогосподарствах та громадах України».   На заході побувала веб-волонтер Ірина Салій.

Організаторами конференції були Національний екологічний центр України, Жінки Європи за спільне майбутнє, Татарбунарська екологічна організація «Відродження» (Одеська обл.), «Екоклуб» (м.Рівне).

У центрі першої дискусії була тема технологій енергозбереження на прикладі приватних господарств і сільських громад.

Про   досвід Татарбунарів (Одещина)   розповідала Ірина Вихристюк, представник місцевої екологічної організації «Відродження». Андрій Зінченко, керівник освітніх проектів мережі «Грінкубатор», поінформував щодо   впровадження заходів енергозбереження у с. Северинівка (Вінницька обл.) . Матеріали «Потенціал та ефективність енергозбереження в комунальній сфері   на прикладі Маневицького району Волинської області » представив Андрій Мартинюк, голова Ради ММГО «Екоклуб», м. Рівне.

На місцях звичайні люди вчаться робити сонячні колектори та інші пристосування до альтернативної енергетики. Однак у Маневицькому районі на Волині участь у проекту енергозбереження бере також і місцева влада.

Більшість присутніх погодилась із тим, що історія енергетичного успіху у Маневицькому районі – це радше виняток, ніж правило.   Майже завжди влада демонструє нерозуміння енергетичних ініціатив і небажання сприяти їхньому втіленню.   Серед бар’єрів на шляху альтернативної і економної енергетики – корупція, брак знань про енергетичні технології, незгуртованість місцевої громади. А саме на ініціативу знизу експерти покладають найбільшу надію. 

Другу частину зустрічі   присвятили енергетичному законодавству України . Ухвалення закону про зелений тариф призвело до «буму» проектів з відновлюваної енергетики: зростає інтерес інвесторів до малих ГЕС, вітрових і сонячних електростанцій, використання біомаси та геотермальної енергії. Так, державна цільова економічна програма енергоефективності на 2010-2015 рр. передбачає зменшити на 15-20% обсяги споживання паливно-енергетичних ресурсів. Наразі триває перегляд енергетичної стратегії України до 2030 р.

З доповідями виступили   Мар’яна Булгакова, директор Експертно-аналітичного центру «Правова аналітика» (м. Львів), Роман Зінченко, координатор мережі «Грінкубатор».

Темою третьої частини засідання стали   фінансові джерела зеленої енергетики . Обговорювався як європейський досвід, так і можливості, доступні українським громадянам вже сьогодні. Аудиторія слухала виступи   Івана Варги, першого заступника Державного агентства екологічних інвестицій, В’ячеслава Гусєва, координатора проектів з енергозбереження Фундації українсько-польської співпраці   PAUCI ; Андрія Желєзного, асистента-координатора зі змін клімату Національного Екологічного центру України; Тетяну Кочереву, координатора з розвитку роздрібного бізнесу (ПроКредит Банк).

На завершення конференції відбулася   презентація партнерського проекту   WECF , «Відродження» (м. Татарбунари), «Екоклуб» (м. Рівне) та НЕЦУ «Розбудова місцевого потенціалу для термоізоляції будинків, побутового сонячного опалення та підігріву води у сільських та віддалених районах» , що реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу. Проект представила   Анна Самвел, голова Кавказького представництва організації Жінки Європи за спільне майбутнє ( WECF ) .

За підсумками дискусії, аудиторія дізналася, що порівняно з ЄС   Україна має надзвичайно високу енергомісткість ВВП . Разом з тим наш житлово-комунальний сектор має значний потенціал підвищення енергоефективності. Інвестиційна привабливість енергозбереження прямо залежить від тарифів на енергопостачання . Енергозбереження має і економічний, і екологічний, і соціальний ефекти, зокрема дозволяє створити нові робочі місця, збільшити податкові надходження до бюджетів усіх рівнів.


 

Для   КліматІнфо   підготувала Ірина Салій

Джерело фото:   ]]> Clean Power ]]>

Поділитись в соціальних мережах: