strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.

Австралійці зарили голови у пісок на знак протесту проти політики прем’єр-міністра Австралії щодо зміни клімату

Австралійці проти свого прем*єра 400 демонстрантів зібрались у Сіднеї на відомому австралійському пляжі Бонді і зарили свої голови у пісок. Таким чином вони намагались привернути увагу до відмови прем’єр-міністра Тоні Ебботта включити проблему зміни клімату до порядку денного саміту G20. «Обама − «за», Сі Цзіньпін − «за». Усі − «за», крім однієї людини», − заявив у рупор 28-річний активіст Пет Норман, як стверджує агентство Рейтер (Reuters).

Активісти у боротьбі зі зміною клімату надіслали прем’єр-міністру Австралії повідомлення напередодні економічного саміту G20, який пройшов у Квінсленді.

Протягом 15-16 листопада світові лідери зустрілись у Брісбені (столиця Квінсленду) для проведення щорічного саміту G20. На сьогодні Австралія очолює групу економічно розвинених країн і встановлює щорічні пріоритети саміту.

У 2009 році Ебботт назвав проблему зміни клімату «цілковитим непотребом», а в жовтні цього року на відкритті вугільної шахти у Квінсленді заявив, що «вугілля корисне для людства».

У липні Сенат Австралії скасував податок на викиди вуглецю , який був чинним лише 2 роки. Це зробило Австралію першою країною в світі, яка скасувала такий закон. Під час передвиборчої кампанії на посаду прем’єр-міністра Ебботт заявляв, що ріст економіки для нього є більшим пріоритетом, ніж зміна клімату . Скасування цього податку він зробив ключовим моментом у своїй передвиборчій програмі.

Твіт 1. Австралійці зарили голови у пісок напередодні саміту G20. «@Тоні Ебботт, витягни свою голову з піску перед проблемами клімату».

Як австралійці проти Еббота протестують  

Ебботт закликав до зменшення кількості виробленої енергії за допомогою відновлювальних джерел енергії. У 2010 уряд поставив собі за мету виробляти 41 тис. гігават-годин (близько 20% від всієї потреби) за допомогою відновлювальних джерел вже до 2020 року. Але згодом Ебботт запропонував зменшити цю планку до 27 тис. гігават.

Австралія посідає 12 місце серед економічних лідерів світу і має один із найвищих серед розвинутих країн показників кількості шкідливих викидів на душу населення.

Останнім часом Австралія страждала від жахливих пожеж, спеки та повеней, які, як стверджують науковці, через зміни у кліматі будуть тільки посилюватись і частіше траплятися. Також вчені застерігають, що окислення океану внаслідок підвищення рівня вуглекислоти у воді становить найбільшу загрозу майбутньому Великого бар’єрного рифу.

Твіт 2. Пляж Бонді, Австралія; повідомлення Тоні Ебботту та лідерам G20: « Витягніть свої голови з піску перед проблемою зміни клімату ».

«З приїздом світових лідерів на саміт G20 у Брісбені, − заявив Еден Теган у своїй статті на австралійському сайті 350.org, − голови у піску здаються не такою вже й поганою ідеєю, щоб показати усьому світу, що австралійці не погоджуються із пасивністю свого уряду і бажають долучитись до глобальної кампанії зі зниження рівня шкідливих викидів, зупинити нові проекти з видобування викопного палива та сприяти залученню альтернативних джерел енергії ».

Для КліматІнфо підготувала та переклала Ольга Кузьмин

Редактор: Катерина Сіпакова

Поділитись в соціальних мережах: