strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Чи можуть 2,5 мільярди гаджетів бути зеленими?

Екологічні гаджети? Передбачено, що у 2014 році ми будемо користуватися двома з половиною мільярдами мобільних телефонів, комп’ютерів та планшетів, і що скоро буде більше під’єднаних до Інтернету девайсів, ніж людей на планеті. Оскільки велика кількість гаджетів, якими ми володіємо, вибухають, питання їхнього виробництва, використання та зберігання стає важливішим, ніж будь-коли.

З 2006 року, завдяки натиску покупців і публічних кампаній, корпорації, що займаються виробництвом електроніки, зробили кроки у правильному напрямку — деякі пристрої тепер містять менше небезпечних речовин і є більш ефективними . Біда в тім, що багато провідних спеціалістів цієї галузі не володіли якостями, необхідними для подолання дедалі помітнішого впливу наслідків таких явищ на навколишнє середовище. Взяти тільки електронні відходи: у 2012 році електронні вироби склали близько 8 кг сміття на кожну людину планети. Без дійсно прогресивних, інноваційних рішень від технічної галузі, загальний вплив наших гаджетів на навколишнє середовище лише зростатиме.

Читати також: Електронні відходи в Гані: де смерть є ціною життя ще одного дня

Невідкладні проблеми

Для вирішення зростаючого впливу цього сектора визначають 3 великі питання, які компанії з виробництва електроніки мають терміново вирішити:

1) Електронні відходи

Виробництво мільярдів приладів, яких часто вистачає всього на кілька років, — це, по-перше, надзвичайно ресурсномістка справа, по-друге, неймовірно марнотратна, якщо вся енергія, сировина і хімічні речовини, які використовують в електроніці, викидаються як електронні відходи.

Небезпечність електронних відходів

2) Токсична правда

Багато небезпечних речовин, що наразі використовуються у продуктах і виробництві, особливо в Китаї, Тайвані, Південній Кореї та Японії, можуть нашкодити здоров’ю людини і навколишньому середовищу.

3) Розроблені для звалища

Сьогодні багато наших пристроїв розроблені для того, щоб стати застарілими, без можливості ремонту та модернізації, що породжує одноразову культуру, яка призводить до більшого споживання ресурсів та створення гір сміття.

Адекватні рішення

Але вирішення цих проблем вже існує і деякі компанії показують, що знають, що і як має бути зроблено.

1) Енергетична революція

Збільшення використання відновлювальних джерел енергії у виробництві – це ключ, який допоможе стерти відбиток наших пристроїв на навколишньому середовищі. «Apple» будує в США перший у світі завод з виробництва електронних компонентів, що працює лише на відновлювальних джерелах енергії . Якщо врахувати швидке зростання використання сонячної енергії у виробничих центрах, на кшталт Китаю та Японії, чи не було б чудово, аби наші пристрої були б зроблені на 100% за допомогою відновлювальної енергії? Настав час думати широко.

2) Майбутнє, вільне від токсичності

Половина ринку мобільних телефонів нині вільна від найгірших шкідливих хімікатів аж до нуля відсотків станом на 2006 рік. Це прогрес. Що буде, якщо компанії розширять цю ідею на всі свої продукти і будуть наслідувати прикладам провідних брендів одягу, які обрали шлях «детоксикації» цілого ланцюжка поставок? Це можливо. Наші гаджети не мають випускатися ціною здоров’я людини або безпеки наших майбутніх поколінь.

3) Інновації в розробці

Антитоксичні кампанії

Сектор має перейти до надання продуктів, що мають довгий термін служби і можуть бути легко модернізовані. Оскільки все більше і більше пристроїв випускається, ми маємо переконатися, що можемо взяти максимум з ресурсів і енергії, що використовуються під час виготовлення електроніки. Вже є приклади інновацій у цьому напрямку, наприклад, «Phoneblocks» і проект «Ara» компанії Motorola, що дозволяють користувачам замінити або оновити їхні девайси.

Проектуючи майбутнє

За підтримки суспільства можна продовжувати кидати виклик найбільш інноваційним, стрімким і прогресивним галузям, ставитися до своєї репутації, як до тренду. Використовуючи свої широкі знання, силу і ресурси, лідери електроніки мають великий потенціал щодо розробок гаджетів, які будуть не тільки ідеальними для покупця, але й для нашої планети.

Пристрої, якими всі ми будемо пишатися.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Тетяна Мазур

Редактор: Катерина Сіпакова

Поділитись в соціальних мережах: