strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

COP21: У Парижі обертаються мільярди кліматичного фінансування

Франсуа Олланд Франція збирається інвестувати 2 млрд євро (2,1 млрд доларів США) у розвиток відновлюваної енергетики в Африці в 2016 - 2020 роках. Це на 50% відсотків більше, ніж за останні п’ять років.

На фото:  Президент Франції Франсуа Олланд на конференції СОР21 в Парижі, 1 грудня 2015 р.

1-го грудня в рамках 21-ої Конференції Сторін (вона ж конференція з питань зміни клімату) в Парижі президент Франції Франсуа Олланд та генеральний секретар ООН Пан Гі Мун виступили з заявами на Саміті з проблем клімату та рішень для Африки.

Читати також:  Вдалий початок кліматичного саміту

Програми передбачають заохочення використання енергії сонця, вітру, води, а також теплової енергії Землі залежно від можливостей кожної країни. Проекти, які фінансує Франція, зможуть бути зареєстровані як частина ініціативи із відновлюваної енергетики, започаткованої Африканським союзом.

На саміті зібралися голови 12-ти африканських держав, голова Комісії Африканського союзу, а також представники кількох парламентів та міжнародних установ, таких як Світовий банк та Африканський банк розвитку.

На іншому заході більше двадцяти лідерів у сфері новітніх технологій оголосили про створення Проривної енергетичної коаліції (Breakthrough Energy Coalition) , що має на меті здійснити революцію в галузі чистої енергії, підтримуючи вирішення кліматичних проблем для звичайних людей.

Серед авторів ідеї такі мільярдери, як батько Microsoft Білл Ґейтс, засновник Facebook Марк Цукерберг, а також Джеффрі Безос (Amazon.com), Джек Ма (Alibaba Group), Річард Бренсон (Virgin) та Джордж Сорос (Soros Fund).

Місія інновації На відкритті "Місії Інновації" (Mission Innovation) у рамках COP21, зліва направо: прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, співзасновник Microsoft  Білл  Ґ ейтс , президент США Барак Обама, президент Франції Франсуа Олланд, президент Індії Нарендра Моді, 1 грудня 2015 р.

Один лише  Ґ ейтс  готовий вкласти в нове об’єднання 2 млрд доларів США.

Інвестори працюватимуть із 20-тьма країнами, що долучилися до створення "Місії Інновації" задля пошуку нових технологій у сфері чистої енергії. Кожна з двадцяти націй зобов’язалася подвоїти бюджет на дослідження та розробку джерел чистої енергії протягом наступних п’яти років.

“Пожвавлення державних досліджень та приватних інвестицій спрямовані на протидію зміні клімату та зниження вартості енергії, на боротьбу із бідністю, − каже  Ґ ейтс . − Ми повинні прагнути до джерел енергії, які будуть навіть дешевшими за нафту та газ, якими ми користуємося зараз. Енергія повинна бути не тільки чистою, а й надійною”.

У принципах коаліції інвестори галузі технологій наголосили: “ Невідкладність проблеми клімату та енергетичні потреби найбідніших частин світу вимагають радикальної всесвітньої програми із розвитку новинної безвідходної енергетики: нова модель державно-приватного партнерства між урядами, дослідницькими інститутами та інвесторами”.

“Науковці, інженери та підприємці можуть винайти та розповсюдити інноваційні технології, що обмежать вплив на клімат, шляхом доступу до дешевої та безпечної енергії, − вважають вони. − Чинна система теоретичних досліджень, інвестицій в чисту енергію, нормативно-правових баз та субсидій не спроможна залучити достатню кількість грошових надходжень для розвитку дійсно гнучких енергетичних рішень в майбутньому. Ми не можемо чекати, поки система зміниться, доки все йде за стандартними процедурами”.

Тоді ж, у понеділок 1 грудня, ще 11 держав пообіцяли надати загалом 250 млн доларів США в цінних паперах, аби допомогти адаптуватися найбільш вразливим країнам планети.

Канада, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Швеція, Швейцарія, Великобританія та Сполучені Штати оголосили, що зроблять внески до Фонду найменш розвинених країн − кліматичного фонду, підпорядкованого Глобальному екологічному фонду (ГЕФ).

Заохочуючи нові надходження, голова та виконавчий директор ГЕФ Наоко Ішії зазначила: “Враховуючи, що ми вже приречені жити в умовах зміни клімату ще багато років, зріст адаптаційних інвестицій повинен бути однією з основних частин нової кліматичної угоди”.

“Ми знаємо, що протягом кількох наступних років нам знадобляться багатомільярдні суми, аби заповнити діру у кліматичному фінансуванні, але гроші, які нам пообіцяли надати сьогодні, надзвичайно необхідні найбільш вразливим народам планети, аби впоратися із сьогохвилинними труднощами у світі, що стрімко нагрівається”, - додала Ішії.

Посухи, безжальні шторми, підвищення рівня моря та інші прояви зміни клімату вже б’ють по найбідніших та найуразливіших країнах та громадах.

У своїй промові на Конференції президент США Барак Обама сказав: “Для декого, особливо для острівних народів, ... зміна клімату означає загрозу самому їхньому існуванню. Ось чому сьогодні разом з іншими країнами Америка підтверджує свої рішучі та довготривалі зобов’язання перед Фондом найменш розвинених країн (ФНРК). І завтра ми надамо нові гарантії ініціативам страхування ризиків, аби допомогти вразливим громадам стати ще сильнішими після стихійних лих, викликаних зміною клімату”.

Німеччина є лідером пожертв: її загальний внесок складає 50 млн євро (53 млн доларів США). Сполучені Штати зайняли друге місце, надавши допомогу в обсязі 51 млн доларів США, тоді як Великобританія замикає першу трійку: вона пообіцяла перевести на рахунки ФНРК 30 млн фунтів стерлінгів (45,1 млн доларів США) у 2016 році.

Під час виступу із заявою про нове фінансування Мері Робінсон, колишня президент Ірландії та спеціальний посол Генерального секретаря ООН з питань зміни клімату, сказала: “Я своїми очима бачила, як люди у світі, що розвивається, стають піонерами на шляху до вирішення проблем клімату. Але масштаби та інтернаціональна природа цього явища вимагають небаченого досі рівня солідарності та взаємодопомоги. Тому сьогоднішні заяви слід розглядати саме у такому контексті. Мова не просто про долари, центи та бухгалтерський облік. Ми говоримо про підтримку мільйонів людей по всьому світу”.

Нові надходження дадуть ГЕФ змогу відповісти на безліч поточних запитів підтримки - від прохань профінансувати нові методи в сільському господарстві до планування загальнонаціональної адаптації та зниження вразливості до зміни клімату та стихійних лих.

Також в понеділок чотири європейські країни: Німеччина, Норвегія, Швеція та Швейцарія − оголосили про створення нової ініціативи вартістю в 500 млн доларів США − Фонд переробки вуглецю, який знаходитиме нові шляхи із заохочення до масштабного скорочення парникових газів у країнах, що розвиваються.

Фонд буди вимірювати та сплачувати скорочення викидів в рамках масштабних програм у галузях відновлюваної енергії, транспорту, енергоефективності, видалення твердих відходів та низьковуглецевих міст. Він також зможе сплачувати скорочення викидів країн, що відмовилися від субсидій на викопне паливо, а також спрощені нормативні процедури для поновлюваної енергетики.

Група Всесвітнього Банку працювала над розробкою нової програми кредитування. “Ми хочемо допомогти країнам, що розвиваються, знайти надійний шлях до низьковуглецевого розвитку, - каже Президент Групи Всесвітнього банку Джим Йон Кім. - Ця ініціатива - один з таких шляхів, тому що вона допомагає країнам створити та сплачувати нові види вуглецевих квот”.

Цей Фонд переробки вуглецю розпочне роботу у 2016 році з очікуваним стартовим капіталом у більш ніж внесених 250 млн доларів. Кредитна програма буде відкритою для внесків, допоки сума не сягне 500 млн доларів.

Минулого місяця багатосторонні банки розвитку пообіцяли зробити спільний внесок в обсязі 100 млрд доларів США щороку до 2020-го, аби допомогти країнам, що розвиваються та є найбільш вразливими до змін клімату, впоратися із наслідками кризи.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Еліна Сардалова

Редактор: Катерина Сіпакова

Поділитись в соціальних мережах: