strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Дим спричиняє великі проблеми зі здоров’ям

NSW bushfires Австралійські установи охорони здоров'я готуються до збільшення кількості госпіталізацій та хвороб, викликаних небувалим зниженням рівня якості повітря у Сіднеї, причиною чого стали масштабні лісові пожежі.

Зараз у Австралії — розпал осені, яка видалася цьогоріч сухою та спекотною. Лісові пожежі, що вирують на території штату Новий Південний Уельс, є нехарактерними для цієї пори року. Отже, щось змінюється. С иноптики повідомили, що вересень 2013 року став найтеплішим за більш ніж півсторічну історію. Протягом перших 18 днів жовтня температура повітря на східному узбережжі країни перевищувала середні для такої пори показники на 3,6 о . За даними спеціалістів, сьогоднішня пожежонебезпечна ситуація у цьому регіоні — найсерйозніша за останні чотири десятиріччя.

У Сіднеї, населення якого складає 4,7 млн. осіб, останніми днями постійно пахне димом. Місцеве управління охорони здоров’я виступило із попередженням про підвищений ризик для здоров’я осіб із серцево-судинними та легеневими захворюваннями, літніх осіб та дітей , яких закликали, по можливості, знаходитися у закритих приміщеннях.

За даними синоптиків, концентрація шкідливих речовин у повітрі міста в 50 разів перевищує норму. Медики, у свою чергу, повідомили, що кількість хворих на астму та респіраторні захворювання, що звернулися за допомогою останніми днями, збільшилася на 20%.

«Рівень шкідливих речовин дуже, дуже високий», — заявив Метью Райлі (Matthew Riley), директор з клімату та атмосферних явищ в Управлінні навколишнього середовища та культурної спадщини Нового Південного Вельсу. — «Нинішні показники – одні з найвищих, будь-коли зафіксованих нами».

Управління охорони здоров'я попередило жителів Сіднея, що вплив диму може бути смертельним .

« Дуже маленькі частинки, що містяться у димі, проникають глибоко в легені і можуть завдати шкоди серцево-судинній системі », — застерігає Райлі.

Читайте також: Польща і Болгарія - країни з найзабрудненішим повітрям у Європі

«Дим може вбити. Ми знаємо, що у зв’язку з високим рівнем забруднення, зростає кількість осіб, які звертаються до лікарень зі скаргами на ускладнення дихання, та тих, хто помирає від серцево-судинних захворювань. Кількість передчасних смертей збільшилася на 5% », — зазначає Уейн Сміт (Wayne Smith), керівник Секції екологічного здоров'я в Новому Південному Уельсі.

Worst NSW fires

Адам Бандт (Adam Bandt), член австралійського парламенту, заявив, що лісові пожежі, які викликають масові руйнування, пов'язані зі змінами клімату . Медіа та скептики сприйняли таку заяву досить радикально. Але в його словах нічого радикального немає — їх підтвердили Бюро метеорології та Союз пожежників Нового Південного Уельсу, звертаючись до парламентаріїв: «Ми просимо — припиніть цей політичний футбол, прийміть заходи, потрібні для забезпечення майбутнього, бо до 2020 року ми зіткнемося з небаченою раніше частотою пожеж ».

Читайте також: 6 способів очистити повітря в домі

Активісти руху ]]> 350.org ]]> заявили, що причини та наслідки зміни клімату залишаються політичною зброєю. Зростання частоти та інтенсивності лісових пожеж в Австралії показує, що не можна сховатися від наслідків зміни клімату — вони вже відчуваються — не тільки тут, а й в усьому світі. «Ми вступаємо в нову еру екстремальних погодних умов, які матимуть смертельні наслідки.

Нам необхідно заявити, що ми проти і наполягати на політичних діях, спрямованих на зменшення викидів та уникнення подальшого спустошення спільноти. Лісові пожежі не є політичними, але потрібні політичні заходи, щоб зупинити їх». — сказано у зверненні активістів.

Для КліматІнфо підготувала ]]> Наталія Рубіш ]]>

Редактор: Тетяна Мазур

Поділитись в соціальних мережах: