strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

До 2030 року нестача води може стати проблемою номер один у світі

Prisna voda «Водні ресурси – це ключ стабільного розвитку». Про це заявив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у вівторок на Водному саміті в Будапешті. Він попередив, що запаси води не безмежні, а тому до 2030 року половина населення планети може відчути її нестачу. Голова ООН закликав світову спільноту обачніше розподіляти водні ресурси та підвищити ефективність їх використання, насамперед у сільському господарстві.

«Вода необхідна нам для підтримки нашого здоров’я, забезпечення продовольчої безпеки та економічного прогресу. Однак, кожний рік завдає нам дедалі більше труднощів. До 2030 року проблема нестачі води охопить майже половину населення світу . Попит , швидше за все, випереджатиме постачання води на 40% », – повідомив Генеральний секретар ООН. Він також наголосив на винятковій важливості ефективного управління водними ресурсами.

«Нам потрібно об’єднатися і вжити заходів щодо створення ґарантій справедливого розподілення води для людей та основних екосистем планети. Нині в усіх секторах та країнах значну кількість води використовують нераціонально », – зазначив Пан Гі Мун. Він закликає зламати цю тенденцію, впроваджуючи ефективні, спрямовані на стабільний розвиток рішення щодо управління водними ресурсами.

watersummit

Читайте також: Всесвітній День Води, або 10 фактів про доцільне використання водних ресурсів

«Ми повинні використовувати те, що маємо, більш доцільно й обережно», – сказав Генеральний секретар. Він звернувся до держав з проханням залучити до співпраці у сфері забезпечення водної безпеки бізнесменів та громадян. Голова ООН підкреслив, що таке партнерство треба розвивати у трьох напрямках: продовольча безпека, зміна клімату та санітарія .

Пан Гі Мун зауважив, що сільке господарство на сьогодні є найбільшим користувачем прісної води . Він закликав удосконалювати зрошувальні технології у цій галузі й переходити до вирощування менш водоємних культур, звиклих до змін клімату.

Голова ООН висловився щодо розробки до 2015 року глобального договору зі зміни клімату й спосвістив про намір скликати Саміт з клімату 2014 року.

Що ж до санітарії, то Генеральний секретар зазначив, що на сьогодні 780 мільйонів людей позбавлені доступу до належних джерел прісної води. Приблизно 80% глобальних стокових вод з населених пунктів чи промислових об’єктів скидають неочищеним и .

Для більш ніж 2,5 мільярдів людей в світі недоступні елементарна санітарія та навіть туалети. Це призводить до того, що діарея є другим у світі вбивцею дітей у віці до п'яти років після пневмонії.

« Співпраця й активне партнерство зможуть розв’язати ці нагальні проблеми », – повідомив Голова ООН. Він закликав розглянути питання водозабезпечення як першочергове в порядку денному у сфері розвитку.

Для КліматІнфо переклала ]]> Анна Гулюк ]]>

Редактор: Наталія Рубіш

Поділитись в соціальних мережах: