strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

До 2050 року риба потоне у пластику

Сміття в океані У новій доповіді спостерігаємо тривожні факти щодо повсюдного використання людьми пластикових виробів та їх впливу на навколишнє середовище. Згідно з новим дослідженням, опублікованим на Всесвітньому економічному форумі, 32% усіх виробів із пластику заносить зовсім не туди, де б вони мали бути, а саме у водні шляхи та океани. Більше того, кількість пластикового сміття на Землі зростає із загрозливою швидкістю. У доповіді на підставі прогнозів на майбутнє передбачається, що до 2050 року у Світовому океані кількість пластику переважатиме над кількістю риби.

Фото : ]]> shutterstock.com ]]>

Загальновідомо – більшість пластикового сміття закінчує життя у наших океанах та інших водних шляхах. Протягом певного часу його кількість офіційно оцінювалася майже у вісім метричних тонн на рік , але наразі цей показник зріс до 13 тонн . Це нове дослідження провів Фонд Еллен Макартур (Ellen MacArthur Foundation; Фонд Еллен Макартур працює у сфері освіти, бізнес-інновацій та їх аналізу і має на меті прискорити перехід до кругової економіки, принцип якої – береш-використовуєш-перетворюєш використане у щось інше – прим. перекладача ), показавши все наочніше: приблизно одна вантажівка пластику щохвилини . Якщо нинішні тенденції збережуться , (а так і очікується), кількість пластику, який ми скидаємо у водні шляхи та океани, зросте до двох вантажівок на хвилину до 2030 року і чотирьох на хвилину до 2050 року. І настане момент, коли пластику в океанах буде більше, ніж риби.

Згідно з доповіддю, а радше зі здоровим глуздом, велику частину проблеми становить пластик одноразового використання. Провівши опитування більше 180 експертів у цій галузі, дослідники встановили, що більшість пластикової упаковки використовується лише один раз, а потім викидається. Доповідь закликає обмежити використання одноразової пластикової упаковки у майбутньому , у тому числі спірних пластикових пакетів, користування якими в багатьох місцях уже оподатковується або ж заборонено. Хоча уряди залишають за собою право приймати заборони щодо використання пластику, важливо пам’ятати, що с аме ми із вами здатні приймати більш виважені рішення стосовно щоденного використання пластикових виробів .

За матеріалами Кет ДіСтасіо (Cat DiStasio)

Читати також:  Чому ми маємо припинити пити бутильовану воду Чому ми повинні заборонити використання пластикових пакетів Майже всі морські птахи споживають пластик

Для КліматІнфо переклав та підготував ]]> Олександр Юрчишин ]]>

Редактор: Тетяна Фарафонова

Поділитись в соціальних мережах: