strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Французькі винороби у пошуках винограду, стійкого до зміни клімату

Збирання врожаю білого винограду Щоб бути готовими до зміни клімату французькі виноградарі експериментують з різновидами винограду з більш теплих регіонів світу.

Збирання врожаю білого винограду з плантації в Шато Карбоньйо (Chateau Carbonnieux), Леоньян (поблизу Бордо)

Французькі винороби шукають стійкий до кліматичної зміни різновид винограду, що зможе витримати спекотне літо та нестійкі умови . Виробники усвідомили загрозу кліматичної зміни під час аномально спекотливої погоди у 2003 році, коли у деяких регіонах виноград може плавитися ще на лозах.

Літо 2015 було рекордно посушливим для Франції: це третій найбільш спекотливий липень з 1900 року. До того ж дощило вдвічі менше, ніж зазвичай. Через аномальну спеку виноград у Божоле, на півночі Ліону, достиг швидше і збирання врожаю почалося 24 серпня. Це на цілий місяць раніше, ніж два роки тому.

Цього року у Божоле науковцям було виділено ділянку для вирощування експериментальних різновидів винограду з метою виявити різновид, що найкраще витримає спекотне літо. Зусилля, зосереджені на головному різновиді винограду у регіоні – Гаме. Експерти шукають виноград великого розміру з товстою шкуринкою та об’ємними гронами, що забезпечує краще просушування на повітрі, яке запобігає гниттю. 

Хоча не було знайдено жодного ідеального різновиду, все ж таки є один варіант з Пюлі, Західна Швейцарія, поблизу Женевського озера . Це Гамаре (Gamaret) – суміш німецького різновиду винограду Райхенштайнер (Reichensteiner) та Гаме. Це суміш Гамаре (Gamaret), що походить від німецького різновиду винограду Райхенштайнер (Reichensteiner), та Гаме.

Південніше, у Бордо, дослідники цієї осені дослідники приготують невелику партію вина на основі винограду з експериментальної плантації, де вирощують 52 невідомих для цього регіону різновиди. Дослідивши такі винні регіони як Греція, Іспанія, Італія та Португалія було посаджено ці різновиди 2009 року на експериментальній плантації у Песак-Леоньян (Pessac-Lèognan). Серед різновидів є такі як Санджовезе (Sangiovese), Торига Насіонал (Touriga Nacional), Ксиномавро (Xinomavro) та Асиртіко (Assyrtiko). Як тільки останні партії вина будуть проаналізовані, синдикати виноробів від Бордо ознайомляться з інформацією та оберуть невелику кількість різновидів винограду, з яких, на їхню думку, має вийти вино з характеристиками, типовими для їхнього бренду.

«Ми їм нічого не нав’язуємо. За ними останнє слово», – повідомила для The Wine Spectator Агнес Детрак-Ірвін (Agnès Destrac-Irvine), інженер-дослідник проекту. Створення нового гібриду з нового різновиду винограду має спрацювати в Божоле, тому що це купажне вино. «Відважтесь спросити винороба з Бургундії, що працює лише з Піно Нуар, замінити різновид винограду. Це не буде так просто», – повідомляє Ерве Кеноль (Hérvé Quénol), керівник дослідження у Національному центрі наукових досліджень (НЦНІ) Франції. Також він заявив для Франс Прес: « Питання не в тому, чи ще залишаться виноградні плантації у Франції в 2050 році. Але важливо знати, чи ми зможемо виробляти вино з тими самими характеристиками без змін різновиду та місцезнаходження виноградних плантацій ».

Для КліматІнфо переклала та підготувала Олександра Гончаренко

Редактор: Юлія Розумна

Поділитись в соціальних мережах: