strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Малі острівні країни залишилися без допомоги

Острови в небезпеці Третя конференція ООН з питань малих острівних країн, що розвиваються (МОКР), наразі планується у Самоа. Є надія, що це дасть поштовх діям у сфері кліматичних змін. Конференцію проводять один раз на десятиліття, до неї залучено 3000 делегатів зі 193 країн-членів.

ООН оголосила 2014 рік роком МОКР, адже низько розташовані острови Тихого океану ризикують залишитися незалюдненими або бути стертими з поверхні Землі, коли рівень моря підійметься на один метр.

Такі острівні країни є на передовій кліматичних змін.

Глобальне потепління значною мірою вплине на народи цих островів; підвищення рівня океану та екстремальні погодні умови загрожують сфері охорони здоров’я, економічному розвитку, а подекуди й самому існуванню острова.

МГЕЗК повідомляє, що до 2100 року цілком ймовірне підвищення рівня моря від 180 до 590 мм, причому нещодавні дослідження показують, що це – не найвища межа. Підвищення можливе до двох метрів.

Збитки для багатьох МОКР стануть непоправними, через що такі країни будуть змушені придивлятись, а у подальшому й купувати землі для переселення.

Наразі у пригоді стануть будь-які ідеї, що з’являться в ході конференції, особливо якщо вірити останній інформації зі зведеної доповіді МГЕЗК, яка попереджає про невідворотну шкоду у випадку відсутності швидких дій.

Початок кінця для острівних держав

Невеликі острівні країни найменш відповідальні за ситуацію, що склалася, проте вони прагнуть зайняти позицію лідера у вирішенні проблеми кліматичних змін.

Намагаючись пришвидшити та підтримати переговори, минулого року острівні країни підписали ]]> Декларацію Маджуро ]]> , яка покликана спонукати багаті й розвинені країни до рішучих дій.

Ставлення до острівних країн можна кардинально змінити, якщо світ нарешті осягне проблему глобального потепління. Багаті країни повинні не просто звернути увагу на глобальне потепління, а й зробити все можливе, щоби в майбутньому жертв глобального потепління було якомога менше.

Т акі острови як Кірибаті, Мальдіви, Маршаллові острови та Тувалу можуть стати непридатними для життя й 65 мільйонів людей, які змушені будуть переселятися.

Читати також: Перші офіційні біженці через зміну клімату назавжди покидають свої домівки 

Частково затоплені острови постійно потерпатимуть від екстремально важких погодних умов і потребуватимуть міжнародної допомоги дедалі більше.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Савюк

Редактор: Марія Харитонюк

Поділитись в соціальних мережах: