strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Мобі: врятуйте планету від потепління

Мобі Стаття музиканта Мобі для британської газети «The Huffington Post». Кілька років тому я розмовляв з Елом Ґором (американський політик, 45-й екс-віце-президент США – прим. перекл.). Я поставив йому дуже просте, але одночасно й підступне запитання: «Тваринництво сприяє викиду близько 18% всіх газів, які впливають на зміну клімату. Чому ж Ви не згадали про це ні у своїй книзі, ні у фільмі?». Його відповідь була бентежливо чесною. 

Я трохи перефразую, але ось що він сказав: «Для більшості людей роль тваринництва та його вплив на клімат є занадто незручною правдою».

«Ми любимо м’ясні продукти», – кажуть люди. Чесно кажучи, я притримуюсь веганського способу життя вже більше 28 років , і навіть не пам'ятаю які вони на смак».

На замітку: щорічно у Штатах вирощують і вбивають близько 10 мільярдів промислових тварин. У глобальних масштабах, ми вирощуємо і знищуємо більш 56 мільярдів особин щороку. Кожну секунду ми вбиваємо 1176 тварин заради наших шлунків.

Шляхом нескладних розрахунків отримуємо 1776 убитих особин щомиті . І це не рахуючи рибу та інші морепродукти. Недивлячись на те, що я став веганом з етичних міркувань, я не хочу писати про етичні аспекти тваринництва. Сьогодні я хочу розповісти, яким чином тваринна промисловість вбиває нас, знищуючи планету.  

СО2 і тваринництво ООН надала звіт, в якому зазначалося, що тваринництво є причиною 18% всіх викинутих парникових газів. У перспективі це складатиме левову частку всього газу, що виділяється, і випередить за кількістю виділеного газу машини, човни, автобуси, вантажівки і мотоцикли разом узяті. Але «ми ж так любимо наших тварин – як мінімум вирощувати і поїдати точно любимо». Ось і виходить: тваринна промисловість замість зміни клімату. Зміна клімату доволі складна штука. Але роль тваринної промисловості в цьому більш ніж проста і зрозуміла. Припиніть годувати людей тваринами !

Але як щодо голоду? Планету населяють близько 7 мільярдів людей і багато хто з них дуже-дуже голодні. Стаття за статтею, книга за книгою, зустрічається одне й те саме питання: «Як нагодувати планету з населенням у 7 або 8, або 10 мільярдів людей?»

Читати також: 6 способів нагодувати 11 млрд. людей 

Щоб виростити 1 фунт (трохи менше 0,5 кг) яловичини, потрібно витратити 15 фунтів зерна. Цим м'ясом можна буде нагодувати 3 людини на декілька годин. У свою чергу, 13 фунтів зерна достатньо, що б нагодувати 13 чоловік на цілий день.

У глобальних масштабах проблема голоду стоїть не так гостро, на відміну від проблеми тваринництва. Згодовувати їжу тваринам, що б потім їх з’їсти, так само розумно, як і намагатися обігріти будинок взимку, спаливши деревину на вулиці.

Гляньмо у майбутнє! В одній тільки Філадельфії жителі виробляють близько 1 мільйона тонн сечі і фекалій на рік. І всього лише одна велика свиноферма виробляє близько 1,6 мільйонів тонн сечі і фекалій на рік.

Наші озера і річки потопають у зелені (щорічне цвітіння водоростей). Наші підземні води забруднюються. Але основну частину забруднень складають стічні води з фермерських підприємств. 56 мільярдів голів худоби виробляють тонни і тонни сечі і фекалій щороку. Це утричі більше за людей.

Нещасні тварини проводять свої життя у власних сечі і фекаліях, і коли їх вбивають і упаковують, вони вбирають частину відходів і приносять їх у ваші домівки. А разом з цим антибіотики, пестициди, гормони росту і холестерин.

У нас немає глобальної проблеми здоров'я, перед нами стоїть глобальна проблема «епідемії» тваринництва. Нарешті, якщо ми колективно перестанемо поїдати тварин і продукти тваринного походження, це значно знизить кількість людей з ожирінням, захворюваннями серця, і деякими виду раку (про це говорять результати наукових досліджень). Дуже багато західних установ охорони грошей йде на лікування захворювань, які спровоковані вживанням продуктів тваринного походження. М’ясо – це дуже дорого!

Коли я кажу людям про тваринну промисловість та м’ясоїдство, я часто чую: «М'ясо ж таке дороге». І справді дороге. У США щороку люди витрачають мільйони доларів на підтримку м'ясних і молочних підприємств (у прямій або непрямій формі), мільйони доларів витрачені на руйнування навколишнього середовища і зниження нашого здоров'я.

Ми фінансуємо зерно, яке згодовують худобі. Ми фінансуємо воду, яку використовують в тваринній промисловості. Ми, платники податків, фінансуємо тваринну агрокультуру. Все, що потрібно – це перестати фінансувати і купувати продукти тваринного походження. Елементарно. Так що ж ми отримуємо? Ми отримуємо зміну клімату. І другий підступ полягає в тому, що тварини, які передають нам свої хвороби, так само є джерелом імунітету до антибіотиків. У цьому причина смертельності зоонозів (захворювань тваринного походження), особливо з того часу, коли почали з'являтися бактерії, що не піддаються дії антибіотиків. Ось вам і тваринницькі розваги.

7 негативних наслідків тваринної промисловості

  1. Використовує тонни зерна, якими можна було б нагодувати людей
  2. Використовує тонни питної води, яку можна було б використовувати для вирощування корисної їжі
  3. Викидає тонни сечі і фекалій, які забруднюють річки і озера
  4. Викидає в повітря близько 18% всього вуглекислого газу
  5. Сприяє ожирінню, діабету, захворюванням серця і раку
  6. Викликає епідемії захворювань тваринного походження
  7. Сприяє виробленню стійких до антибіотиків мікроорганізмів

Читати також: Як любов до м’яса прискорює зміну клімату

Ми, здавалося б, зіткнулися з нерозв'язними проблемами. І тут же ми стикаємося з тваринництвом. Що ми отримаємо в результаті, якщо відмовимося фінансувати тваринництво?

  1. На 18% знизиться рівень газів, які так сильно впливають на наш клімат.
  2. Закінчиться голод.
  3. Питної води буде багато і вона буде чистою.
  4. Зменшиться смертність від серцевих захворювань, раку, ожиріння і діабету.
  5. Проблема тварин хвороб почне зникати.

Все дійсно так просто. Ми пройшли такий тернистий шлях в минулому. Ми поклали край рабству. Ми дали право голосувати всім. Ми прийняли закон, що забороняє дітям працювати. Ми рухаємося до того часу, коли паління розглядатиметься як брудний далекий спогад. Ми можемо зробити це. Ми повинні.

 

Енштейн закликає до вегетаріанства

Наша залежність від тваринництва буквально вбиває нас, наш клімат і нашу планету. Я закінчую цитатою Альберта Ейнштейна: « Ніщо не принесе користь здоров'ю людини і не підвищить шанси на виживання настільки, наскільки еволюція до вегетаріанської дієти».

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: