strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

А може саме конопля врятує клімат?

Коноплі можуть допомогти екології та економіці України. Екологічні конопляні тканини використовуються вже 10 тис. років, а сьогодні ринок пропонує папір, взуття і навіть будинки з коноплі.

Сільськогосподарський промисел коноплі – ефективна за часом і економічно доцільна стратегія вирішення проблеми зміни клімату, продовольчої безпеки, економіки та виробництва енергії, стверджують прихильники цієї культури. Однак штучна „криміналізація” конопляного питання відсуває ці перспективи далеко в майбутнє, кажуть активісти.

Конопля - це пристосована, витривала, багатоцільова культура, яка може відігравати важливу роль у ліквідації людського довкільного збитку.Її виробництвоє одним із найстаріших на планеті– починаючи з 8 тис. до нашої ери.Варто розрізняти два види коноплі - Cannabis sativa, що росте на території України, та наркотично-вмісну Cannabis indica, котра зростає в Центральній Азії.

Конопля менш уразлива до зміни клімату   порівняно з лісами, які повільно ростуть. Крім того, конопля– дуже різнобічнакультура, іне тільки з точки зору споживчої вартості, але і в плані ведення господарства. Зростання коноплі на знеліснених схилах   запобіга є   зсув ам , сток ам , а також готує землю для майбутнього врожаю або заліснення. Великі посадки дерев неможливі без забезпечення негайної та сталої альтернативи лісовим ресурсам, котрі використовуються більшістю населення для приготування їжі і нагрівання сировини.

Щоб коноплі врятували економіку і екологію, українці повинні мати   дешевий і екологічний одяг з натуральних луб'яних волокон, папір та будівельні матеріали .

Фото: взуття з коноплі від українського виробника Олега Земнухова.   ]]> Джерело фото ]]>

Ростити   коноплі легко і вигідно : з одного гектара землі можна зібрати таку її кількість, яка буде в 2-3 рази перевищувати врожай бавовни. У той же час, з конопель урожай можна збирати вже через 120 днів після посадки,   і для відокремлення від її основи волокон не потрібне застосування токсичних хімікалій . При цьому отримана з конопель тканина міцніша і м'якіша за бавовняну, у два рази більше зносостійка і не схильна до цвілі.

Виготовлені ??з конопельодяг і взуття мають   бактерицидні властивості   і відрізняються надзвичайною   міцністю і стійкістю   до зношування. Одяг з конопель має цілу низку цінних властивостей: він   гіпоалергенний,   повітрянопроникний і утримує 95% ультрафіолетових променів.

Конопля – це   будівельний матеріал , який може творити дива. Найбільший будинок у світі з коноплі – 4400 квадратних метрів – еквівалент 100-150 тонн вуглекислого газу, абсорбованого та замкненого у стінах, у той час, як звичайна цегляна будівля такого ж розміру була б відповідальна за приблизно від 300 до 600 тонн викидів CO2.

Якщо ще додати ідеальні для вирощування коноплі кліматичні умови та землі в Україні, то можна було би прогнозувати значні вигоди для підприємця, який вирішить зайнятися коноплею.

Що заважає?  „Зарегульованість ліцензування і невиправдано надмірний контроль з боку держави щодо рослини, яка не містить психоактивної речовини, але яку держава воліє вважати "наркотиком", а тому робить її культивацію економічно невигідною”,   ]]> вважають організатори ]]>   Маршу Декриміналізації, що відбувся в Києві 21 травня.

На думку активістів, необхідно „переглянути статус промислових конопель, якіне містять ТГК. Змінити ліцензійні умови для приватних підприємців. Запропонувати проект спрощених ліцензійних умов для промислової коноплі за взірцем європейських сусідів, винести його на обговорення і добитися ратифікації”.

Так це чи ні, але екологічні переваги використання конопляних волокон очевидні.


Чи знаєте ви?
Промислова конопл
я   вирощується в США з   тих пір, як   батьк и -засновник и   приплив ли   до східних берегів. З 1600-х років приблизно до 1850-х років конопля була основн ою   сільськогосподарськ ою   культур ою , а часом і фермери були   вимушені   вирощувати   коноп лю . Джордж Вашингтон, Томас Джефферсон, Джон Адамс, Генрі Форд і багато інших відомих американ ців   активно брали участь і відкрито виступали за  комерційн у   промислов ість   коноп лі .

Століттями конопля була такою ж фермерською культурою, як і інші, і Міністерство сільського господарства США ( USDA ) опублікувало численні статті і праці, щоб допомогти американським фермерам зрозуміти кращі способи вирощування промислової коноплі.

Незважаючи на цю історію, конопля була визначена урядом США в якості наркотичного засобу з 1937 року.

Навіть після того,   коли конопля була фактично заборонена в цій країні, USDA   швидко повернуло її на сільськогосподарський ринок під час Другої світової війни, і американськ і фермер и виростили більш е 150000 акрів   коноплі за два   наступні роки.

Американська історія тісно пов’язує з коноплею сільське господарство: у містах з назвами "Хемпфілд" і "Хемпстед" і штаті під назвою "Нью-Гемпшир", ще досі існують млини із обробки коноплі з часів Другої світової війни.


Для   КліматІнфо   переклала і підготувала   ]]> Костриця Анастасія ]]>

Редактори: Ірина Салій, Юлія Маклюк

Поділитись в соціальних мережах: