strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

М'ясо призводить до зміни клімату: їж зеленіше

Надкушене яблуко

Ставши вегетаріанцем, хоча б один день на тиждень, ти допоможеш і людям і природі.

Люди повинні щось їсти, каже ООН, і відмовляючись від котлет, ти можеш зменшити голод у світі. А також покращити своє здоров’я!

У доповіді, опублікованій Організацією Об’єднаних Націй повідомляється, що швидкість поширення західної дієти, заснованої на вживанні м’яса і молочної продукції, серед інших культур, недосконала з точки зору продовольчої безпеки. У зв’язку зі стрімким ростом світового населення, яке обіцяє досягти 9,1 мільярда до 2050 року, веганська дієта – просто необхідна умова для того, щоб прогодувати все населення Землі.

Ось, що написано у доповіді:

« Очікується посилення впливу сільського господарства у зв’язку із ростом чисельності населення і, відповідно, ростом споживання продуктів тваринного походження. На відміну від викопного палива, складно шукати альтернативи в даному випадку – адже люди повинні їсти. Суттєве зменшення цього впливу можливе тільки у випадку, якщо зміна відбудеться одночасно в усьому світі. Зміна має відбутися у бік дієти, що не містить продуктів тваринного походження ».

//www.renewbl.com/wp-content/uploads/2010/05/ge-cows.jpg

Ще раз нагадаємо, що веганська дієта має великий вплив на планету – згідно з доповіддю World Watch Institute, побічні продукти тваринництва роблять найбільший внесок у «скарбничку»парникових газів Землі. Тваринництво відповідальне за 32 600 млн. тонн вуглекислого газу в рік чи за 51% від усіх парникових газів, пов’язаних із людською діяльністю.

Якщо відмова від продуктів тваринного походження для вас поки здається надто екстремальною, то є багато інших способів внести свої «5 копійок» у боротьбу з кліматичними змінами. Наприклад, відмовтесь від м’яса хоча б раз у тиждень, влаштувавши собі ]]> «Meatless Monday» ]]> і поступово скорочуйте тваринні продукти до тих пір, поки не зрозумієте, що життя без них набагато приємніше у всіх відношеннях!

Шкідливість тваринництва не тільки у парникових газах, а, в першу чергу, у витратах прісної води (безпосередньо і на вирощування корму), втрати землі (на ферми і вирощування корму), витрати зерна на вирощування корму заради отримання м’яса з меншою кількістю калорій, забруднення води гноєм, епідемії.

Апетит до м’яса і молочних продуктів шкодить нашому здоров’ю, довкіллю, клімату і благополуччю тварин . М'ясо і молочна продукція вимагають великої кількості пестицидів, хімічних добрив, палива, корму, води і спричиняють викиди парникових газів, токсичний гній та інші забруднення нашого повітря і води.

Споживання великої кількості червоного і обробленого м’яса збільшує кількість токсинів у організмі і пов’язане із більшими відсотками серцевих захворювань, раку і ожиріння.

Ось, як ви можете вирішити це: їсти менше м’яса і сиру.


Читайте також ]]> Вегетаріанці мають з'їсти своїх собак і котів ]]>


Як завдяки меншому споживанню м’яса досягти збереження клімату?

Якщо ти з’їси на один гамбургер на тиждень менше, – це матиме такий же ефект як проїхати на авто на 320 мильменше або сушити білизну надворі, а не в сушарній машині, половину часу.

Якщо Ваша сім’я з чотирьох осіб  відмовляється від м’яса і сиру на один день на тиждень, – це те ж, що забрати свою машину з дороги на п’ять днів або скоротити щоденний душ на три хвилини.

Якщо Ваша сім’я з чотирьох осіб  відмовляється від стейка один день на тиждень, – це так само, як забрати свою машину з дороги приблизно на три місяці.

Якщо кожен у США не їстиме м’яса або сиру хоча б раз у тиждень, – це все одно, що не їхати автомобілем 91 мільярд мильабо забрати з дороги 7,6 мільйона машин.

Різні види м’яса по різному впливають на наше здоров’я. Баранина, яловичина, сир виробляють більшість парникових газів. Баранина має найбільший вплив. Яловичина друга. Сир на третьому місці. Яловичина має удвічі більше викидів парникових газів, ніж свинина, близько чотирьох разів більше ніж курка і понад тринадцять разів більше ніж спричиняють такі овочі, як боби, сочевиця або сир тофу. Однак вегетаріанці, які споживають молочне, теж «перебувають на гачку», оскільки сир є третім джерелом небезпеки для довкілля

 

ЩО ВИ МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ:

Їжте зеленіше….

Хоча скорочення споживання м’яса важливе для покращення особистого здоров’я і безпечнішого життя на Землі, одне це не зупинить зміни клімату чи шкоди довкіллю. Навіть, якщо кожен у США обере вегетаріанську дієту – що рівноцінно тому, щоб вилучити 46 мільйонів машин із автошляхів – це буде незначним зрушенням. Щоб відчутно змінити ситуацію, нам треба зобов’язати наших обраних службовців активувати всеосяжну енергетичну і кліматичні політику, що поведе націю на шлях зеленої енергії. Ми також потребуємо кращої політики і сильнішого регуляторного впливу для скорочення негативних наслідків виробництва м’яса для ґрунту, повітря, води і благополуччя тварин.

Як м'ясо створює парникові гази і шкодить довкіллю?

Через особливий процес травлення (кишкову ферментацію) корови, вівці та інші жуйні тварини виробляють значну кількість метану – парниковий газ, сильніший за оксид карбону (СО2)

Виробництво корму

Більшість худоби у США годують соєвобобовою їжею, зерном та іншими кормами, які вимагають великої кількості добрив, палива, пестицидів і води. Для вирощення цього корму щороку потрібно 149 мільйонів актів орної землі, 167 мільйонів фунтів пестицидів і 17 мільярдів фунтів азотних добрив. Коли добриво поширене в ґрунті, воно виробляє нітрат оксиду (N2O), який має у 300 разів більший парниковий потенціал ніж СО2.

Пестициди і добрива часто збираються у стоках, забруднюючи ріки, ґрунтові води і, врешті-решт, океан (як от Мексиканська затока, сумнозвісна «мертва зона»).

Гній

//animalblawg.files.wordpress.com/2010/05/cafo.jpg Тварина спричиняє істотне забруднення води і повітря і виділяє оксид азоту і метан.

Гній – цінна поживна речовина для насаджень, але він може визолювати забруднення – включаючи антибіотики, метали, азот і фосфор – у ґрунтових вод. Розкладання відходів також призводить до забруднення пилом, смогом, появи запахів і токсичних газів (амоній, сірководень), що може спричинити сверблячку і запаморочення у людей.

Дослідження показують, що яловиче  м'ясо годованої травою худоби містить менше насиченого жиру, більше здорових для серця кислот Омега 3, вітаміну Е, бета-каротину, сполученого лінолевого оксиду (СLA), поживних речовин, пов’язаних зі зниженням ризику раку.

Годування худоби травою та її випасання більше відповідає умовам природного існування тварин, ніж годування зерном.

Постійне випасання і годування худоби травою скорочує ерозію і водне забруднення, підвищує вміст карбону у ґрунті і зберігає біорозмаїття.

Вплив випасання худоби на клімат, втім, неоднозначний…

Оскільки годування великої рогатої худоби травою вимагає більше часу на отримання потрібної для забою ваги, то тварини виділяють більше метану та оксид азоту. Однак це підвищене виділення метану може бути компенсоване накопиченням у ґрунті карбону, кращою організацією пасовищної системи.

Зробіть понеділки без м’яса і сиру складовою Вашого життя і нехай щонайменше два дні на тиждень м'ясо буде гарніром, а не основною стравою.

Споживайте рослинну їжу: бобові,зерно, горіхи, тофу. Обирайте органічне, якщо це можливо.

Витрачайте менше: купуйте правильні порції і їжте те, що купили. У середньому, м'ясо, яке не з’їдають, відповідальне за більш ніж 20% парникового газу, що виділяється при виробництві всього м’яса.


Читайте також ]]> Фриганізм: їжа зі сміттєвого баку ]]>


У продуктовому магазині звертайте увагу на:

- продукти місцевого виробництва;

- пісну їжу;

- продукти органічного походження;

- ту їжу, котра не містить гормонів, нітратів тощо;

- необроблені продукти.

 

Будьте здорові!

Для КліматІнфо переклала Ірина Салій

Поділитись в соціальних мережах: