strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

На що схожий звук зміни клімату?

Музичні інструменти Одна з найбільших проблем зі зміною клімату полягає не в тому, відбувається вона чи ні, а в тому, що це важко зрозуміти концептуально. Навіть серед переважної більшості людей, які розуміють, що одержимість людства викачуванням мільйонорічних рослин і тварин (тобто нафти) з-під землі і миттєвий випуск всього цього вуглецю, що там накопичувався, в атмосферу передбачає наслідки, важко роззирнутися навкруги та зрозуміти, як кожен з нас сприяє зміні клімату всієї планети. Адже ці гори «дорогоцінного» сміття не з’явилися б без вкладу кожного з нас.  Музиканти окреслили питання новим творчим способом – вийшло напрочуд гарно. 

Як багато інших понять, які, як ми знаємо, є вірними – від ідеї нескінченності до факту, що наша крихітна планета обертається по орбіті навколо гігантської палаючої кулі, газоподібного сонця, що вибухає, до неймовірного базового хімічного танцю, який відбувається автоматично в наших тілах – Ви можете інтелектуально зрозуміти речі, які все ще важко повністю усвідомити. (Мій мозок був винесений на біології в коледжі, коли ми проводили цілий урок спостерігаючи за звичайною, але дивовижною, ледь помітною дією натрієво-калієвих насосів*).

Для старшокурсника університету Міннесоти, Деніела Кроуфорда, способом дійсно зрозуміти зміну клімату і передати це розуміння, є використання, здавалося б, неспіввідносного засобу – музики . Взявши інформацію, яку він вивчив у класі, де географію викладав Скотт Джордж, він використав ідею обробки даних ультразвуком, щоб створити дві музичні композиції. Друга з них, «Планетарні Пояси, Світ, що нагрівається».

Щоб бути зрозумілим, Кроуфорд перетворює фактичні дані про клімат з Інституту космічних досліджень НАСА ім. Годдарда в музику. В останніх фрагментах музики, що представлена вище, увага була зосереджена на північній півкулі, і особливо на тому, як Арктика відчуває зміни клімату сильніше за інші місця.

« Кожен інструмент представляє певну частину північної півкулі. Віолончель відповідає температурі екваторіальної зони. Альт відображає середні широти. Дві скрипки окремо відповідають температурам у високих широтах і в Арктиці. Подача кожної ноти налаштована на середньорічну температуру в кожному регіоні. Таким чином, низькі ноти представляють холодні роки, а високі ноти – теплі », – розповідає Кроуфорд.

Оригінальна «Пісня Планети, що нагрівається» була першим проектом Кроуфорда, який використовував дані про клімат , і, як Ви бачите, там був тільки він та його віолончель. У цій першій частині, проектування того, наскільки високо температура підніметься, перетворюючись на ноти поза досяжністю слухового діапазону людини – тривожна метафора.

Чому  у музику саме  дані про клімат? «У кліматологів є стандартний комплект інструментів, щоб повідомляти їхні дані, – пояснює Кроуфорд. – Ми намагаємося додати інший інструмент до того комплекту, інший спосіб висловити ці ідеї людям, які могли б взяти більше з музики, ніж з карт, графіків і чисел» .

*Процес переміщення іонів натрію і калію через мембрану клітини, що є активним транспортним процесом, який включає гідроліз АТФ, щоб забезпечити необхідну енергію.

Для КліматІнфо переклад підготувала ]]> Ольга Липницька ]]>

Редактор: Оксана Плахотна

Поділитись в соціальних мережах: