strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Найвища будівля США приміряє вікна - сонячні батареї

Чиказький хмарочос Уілліс-тауер (десятиліттями відомий як Сірс-тауер) буде самостійно виробляти  частину енергії, що він споживає. Його скляні стіни здатні перетворитися на сонячну електростанцію площею в десятки тисяч квадратних метрів, хоча поки досвід обмежиться одним поверхом. Родзинка проекту - в поєднанні вироблення енергії з практично безперешкодним оглядом краєвидів  з середини будівлі

Фото: Зсередини скло нового типу виглядає так, ніби на вікні змонтували жалюзі (кадр Pythagorus Solar).

Якщо експеримент на Willis Tower виявиться вдалим, значна частка склопакетів в цій вежі може бути замінена на фотоелектричні скляні блоки (Photovoltaic Glass Unit - PVGU) - винахід компанії Pythagorus Solar.

Родзинка PVGU - поєднання вироблення енергії з практично безперешкодним оглядом краєвидів  з середини будівлі. Секрет - в призмах, які спрямовують частину прямих променів від Сонця на тонкі смужки сонячних батарей, розташовані в товщі скла горизонтально.

Склоблоки PVGU одночасно захищають кімнати від перегріву, допомагають розсіяному світлу висвітлювати їх, ну і виробляють струм. За інформацією PhysOrg.com, пробний проект розгорнеться на 56 поверсі хмарочоса. Кілька сонячних вікон випробують на південному фасаді Уілліс-тауер.

Як не рахуй (за останнім поверхом, по висоті архітектурних елементів, відносно даху чи кінчиків антен), Вілліс-тауер входить в десятку найвищих споруд світу. А ще будівля цікава своїми чотирма скляними балконами, виступаючими з башти на висоті 412 метрів (на 103 поверсі) (фотографії з сайту home-designing.com)

Фото: Схема роботи PVGU. У пам'яті одразу спливають сонячні жалюзі, сонячний вітраж і декоративні сонячні панелі (ілюстрація Pythagorus Solar).

Поділитись в соціальних мережах: