strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

НАСА запускає новаторський супутник, покликаний вивчати зміну клімату

Наса запустила новий супутник НАСА успішно запустила перший земний супутник, створений для збору спостережень з метою забезпечити точніші короткотермінові прогнози погоди, а також більш визначені довготермінові моделі зміни клімату.

Обсерваторія для вивчення вологості ґрунту (ОВВГ) – це місія, що має широкий спектр застосування для науки та суспільства. Стартувала вона з військової бази Ванденберг, що у Каліфорнії, на ракеті United Launch Alliance Delta II.

Приблизно за 57 хвилин після старту ОВВГ відокремилась від другого ступеня ракети. Після серії активаційних процедур космічний корабель встановив зв’язок із наземними контролерами та ввів у дію сонячну батарею. Початкові дистанційні вимірювання показали, що космічний корабель абсолютно справний.

ОВВГ розпочала трирічну місію, протягом якої буде заглядати під поверхню Землі для того, аби розширити наше уявлення про головні компоненти земної системи, що поєднують воду, енергію й карбонові цикли, які й живлять планету.

Крізь хмари та помірний вегетаційний покрив, вдень і вночі радар та радіометр вивчатимуть ґрунт на глибині п’яти сантиметрів, намагаючись створити найточніші, найвищої якості карти зволоження ґрунту, що їх тільки можна отримати з космосу.

Місія також допоможе вдосконалити прогнозування клімату та погоди й дозволить науковцям моніторити посухи та точніше передбачати повені, спричинені сильними дощами чи інтенсивним таненням снігу. Інформація ця дасть змогу врятувати життя й майно . До того ж дані, отримані від ОВВГ, допоможуть країнам передбачати врожайність та убезпечувати себе від голоду, адже ріст рослин залежить саме від кількості води у ґрунті.

Запуск Обсерваторії завершує роботу, що тривала 11 місяців. Протягом цього часу було запущено п’ять нових космічних місій, метою яких було допомогти нам краще зрозуміти нашу мінливу планету, — сказав Чарльз Болден, керівник НАСА. — Науковці та стратеги зможуть використовувати подані Обсерваторією дані для відстеження руху води на планеті, а відтак прийматимуть більш зважені рішення в сферах сільського господарства та водних ресурсів.

ОВВГ також під силу визначити, заморожений ґрунт чи розталий. Слідкуючи за змінами в часі весняного танення снігу та тривалості сезону росту, науковці зможуть точніше розрахувати, скільки вуглецю рослини забирають з атмосфери щороку.

— Завдяки розрахункам Обсерваторії й іншим новим місіям, наступні декілька років стануть надзвичайно цікавими для науки про нашу планету, — прокоментував Майкл Фрейліх, начальник підрозділу Науки про Землю управління наукової місії НАСА, що у Вашингтоні. — Кожна місія вираховує найважливіші показники, що впливають на навколишнє середовище Землі. Обсерваторія дасть нове розуміння циклів води, енергії та вуглецю. Поєднання даних усіх орбітальних місій дозволить краще довідатися, як працює система Землі.

Обсерваторія повертатиметься на земну орбіту від полюсу до полюсу кожні 98,5 хвилин, що вісім днів повторюючи той же шлях. Вимірювання в 1000 км дозволить Обсерваторії покривати екваторіальні регіони Землі що три дні, а високі широти – кожні два. Місія реєструватиме глобальне зволоження ґрунту з 9-ти кілометровою роздільністю.

— Обсерваторія значно покращить щоденне життя людей по всьому світу, — стверджує Симон, науковець Лабораторії ракетних двигунів (Пасадена, Каліфорнія), який працює над проектом. — Дані про вологість ґрунту можуть суттєво підвищити точність короткострокових прогнозів погоди та зменшити непевність довгострокових прогнозів з приводу того, як зміна клімату впливатиме на кругообіг води на Землі.

Команда Обсерваторії тримає зв’язок з низкою організацій та приватних осіб, яким одразу стануть у пригоді дані супутника. Влаштовуючи семінари та консультації, робоча група Обсерваторії співпрацює із 45 “піддослідними”, які протестують та інтегрують дані місії у різні сфери використання.

Читати також: Вісім мікросупутників НАСА допоможуть зазирнути у саме серце найпотужніших ураганів 

Серед “піддослідних” є синоптики з різних країн, а також науковці й планувальники із Департаменту сільського господарства США, Геологічна служба США, Центри з контролю та попередження захворювань США, Світова продовольча програма ООН.

Протягом дев’яноста днів ОВВГ та її наземна система мусить довести, що працює абсолютно точно й готова до рутинного збору наукових даних. Вирішальним моментом стане установка інструментарної стріли космічного корабля та відображальної антени діаметром шість метрів. Обсерваторію буде розміщено на кінцевій робочій орбіті (поблизу полюсу), антена обертатиметься зі швидкістю 14,6 обертів за хвилину.

Потому розпочнуться наукові операції, отримана інформація буде перевірятись та затверджуватись. Перший випуск інформації про вологість ґрунту очікується отримати протягом дев’яти місяців. Проте повністю перевірена та затверджена наукова інформація, як очікується, з’явиться протягом п’ятнадцяти місяців.

Обсерваторію обслуговує Лабораторія ракетних двигунів, використовуючи апаратуру та наукові доробки Центру космічних польотів Годдар НАСА (Грінбелт, Меріленд). Лабораторія ракетних двигунів побудувала космічний корабель й несе відповідальність за менеджмент проекту, системотехніку, радарні інструменти, роботу місії та систему даних.

Годдар відповідає за радіометричний інструмент і наукові дані. Обидва центри співпрацюють у питанні обробки наукових даних і доставки їх до супутника на Алясці у Феірбенкс, а також Національного центру снігу та льоду (Боулдер, Колорадо).

Для КліматІнфо переклала Ірина Савюк

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: