strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Оксфордський університет наполягає на припиненні інвестувань у викопне паливо зі свого фонду розміром в 3,3 мільярди фунтів стерлінгів

Студенти Оксфордського університету йдуть ходою на підтримку кампанії «Майбутнє вільне від викопного палива» в Оксфорді 14 коледжів вимагають, щоб університет не інвестував у компанії, що підживлюють кліматичну кризу. Студенти та викладачі 14 коледжів Оксфорда закликають університет припинити інвестиції з дарчого фонду розміром у 3,3 мільярди фунтів стерлінгів у компанії, що займаються видобутком викопного палива. Акція відбулася після того, як 64 професори та інші поважні академіки підписали відкритого листа та петицію 800 студентів, працівників та випускників університету.

Вважається, що Оксфордський університет здійснює найбільші інвестиції у компанії, що мають справу з видобутком викопного палива , у порівнянні з іншими британськими ВНЗ. Наразі, Оксфорд радиться з представниками бізнесу, академіками та іншими з приводу того, чи не наслідувати йому приклад деяких американських ВНЗ, що почали відкликати свої інвестиції у викопне паливо . Суспільно відповідальний рецензійний комітет університету з інвестування розгляне результати цих переговорів у липні та випустить офіційну рекомендацію для університетської ради пізніше у цьому році.

Читати також: Покер з високими ставками: на кону – наш клімат

У своєму відкритому листі академіки стверджують, що Оксфорд має «взяти відповідальність та показати лідерство у вирішенні однієї з найбільших проблем, з якою ми як суспільство нині зіштовхнулися» . Серед тих, хто підписався, є лорд Роберт Мей (Robert May), колишній головний науковий радник британського уряду, Леслі Грей (Lesley Gray), професор атмосферної фізики, та Гордон Кларк (Gordon Clark), директор Смітсовської школи підприємств і навколишнього середовища (англ. Smith School of Enterprise and the Environment) при Оксфордському університеті.

«Ми в Оксфорді любимо претендувати на мантію інтелектуального лідерства», - сказав Генрі Шью (Henry Shue), професор політики та міжнародних відносин. « Тут є можливість для нас показати істинне лідерство, коли воно дійсно має значення ».

«Ми можемо спалювати лише 20% вугілля з розвіданих запасів викопного палива. Ми досягнемо того ж ліміту за 16 років за сучасних темпів споживання. Зараз ми з вами маємо вугільну бульбашку, нереальної цінності. Дуже ризиковано робити інвестиції в цю бульбашку. Вона має лопнути, і лопне, якщо ми сповна розуму і хочемо уникнути небезпечних кліматичних змін », - сказала Бренда Бордмен (Brenda Boardman), почесний оксфордський вчений з Інституту змін навколишнього середовища.

Відповідно до студентської впливової групи «Люди і планета», 46 британських ВНЗ перебувають під тиском персоналу, студентів та випускників, що закликають позбутися 5,2 мільярдів фунтів стерлінгів інвестувань у викопне паливо . Очікується, що університети Единбурга та Глазго приймуть це рішення пізніше цього року.

Ініціативи британських ВНЗ слідують за зростаючою світовою кампанією зі спонукання університетів припинити свої внески у викопне паливо. Раніше цього року 129 професорів Гарварда звинуватили найбагатший ВНЗ світу у «відсутності лідерства» щодо кліматичних змін та закликали його припинити усі внески у викопне паливо зі свого фонду розміром у приблизно 33 мільярди доларів (20 мільярдів фунтів стерлінгів). 9 американських коледжів вже почали розпродаж своїх капіталів.

Читати також: Посилення фінансового тиску на паливну промисловість

ООН та Світовий банк одноголосно схвалили припинення інвестицій як шлях боротьби із кліматичними змінами.

« Продовжувати інвестувати у компанії, що розпалюють кліматичну кризу, є не лише морально безуспішним, але й фінансово нерозсудливим шляхом, і Оксфорд має прислухатися до попереджень своїх поважних академіків. В остаточному підсумку, ігнорування зростаючої студентської кампанії за звільнення від викопного палива поставить університет на хибну сторону історії і зруйнує його важко здобуту репутацію та фонд у 3,3 мільярди фунтів стерлінгів », - сказав Джеймс Фарндон (James Farndon), координатор кампанії зі звільнення від викопного палива в організації «Люди і планета».

Для КліматІнфо переклала та підготувала Юлія Розумна

Редактор: Наташа Чебишева

Поділитись в соціальних мережах: