strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

ООН прирівняла злочини проти дикої природи до торгівлі людьми та наркотиками

Злочини проти дикої природи Нова угода, укладена 193 країнами, має за мету припинити злочини проти дикої природи.  У кінці липня в резолюції ООН було переглянуто важкість таких злочинів та прирівняно їх до торгівлі людьми та зброєю.

"Тепер злочини проти дикої природи вважатимуться серйозними", — каже Сабрі Зейн, керівник адвокатури у TRAFFIC, міжнародній організації, котра займається моніторингом нелегальної торгівлі слоновою кісткою, рогами носорогів та іншими товарами, що походять з дикого середовища.  —  "Віднині цими справами займатимуться організації, які протидіють торгівлі наркотиками, зброєю та людьми " .

Ця резолюція ООН, котра розроблялася три роки, заснована на минулорічній лондонській декларації. Вона закликає уряди застосовувати більше ресурсів та законів для боротьби зі злочинами проти дикої природи.

Значний поступ

"Довгий час злочинні синдикати вважали браконьєрство високоприбутковою діяльністю з низьким ризиком, оскільки покарання були мінімальними", — каже Зейн.

Доволі часто синдикати одночасно займаються контрабандою наркотиків або зброї та браконьєрством, тож боротьба зі злочинами проти дикої природи може допомогти викрити іншу нелегальну діяльність .

Тому резолюція закликає надати більше ресурсів міжнародним організаціям, які борються з організованою злочинністю, таким як Інтерпол, Управління ООН з наркотиків та злочинності та Всесвітня митна організація.

Внаслідок діяльності синдикатів значно зросла кількість убивств слонів та носорогів, а також загроза для працівників заповідників . 2007 року в південній Африці браконьєри знищили менш ніж 20 носорогів, а минулого року кількість убитих тварин сягнула рекорду — 1215 особин.

Читати також:  Австралійські кенгуру і африканські слони: врятуйте їхні душі Північних білих носорогів залишилося лише чотири в усьому світі

“Закликаючи серйозно ставитись до злочинів проти дикої природи, резолюція чітко дає зрозуміти організованим злочинним мережам, що скоро їхній діяльності настане кінець", — заявляє Ахім Штайнер, керівник Програми ООН з навколишнього середовища.

Міжнародний пріоритет

Очікується, що в деяких країнах та регіонах значно посиляться покарання за браконьєрство. Додаткові правові інструменти та ресурси, до використання яких закликає резолюція, дадуть країнам можливість боротися з відмиванням грошей, яке пов’язане з браконьєрством.

"Ця визначна резолюція доводить, що боротьба зі злочинами проти дикої природи вже не є просто "екологічною" проблемою, і вона не обмежується кількома країнами. Вона стала пріоритетом для кожної нації ," — каже Марко Ламбертіні, генеральний директор Всесвітнього фонду дикої природи.

Читати також:  Шосте масове вимирання вже почалось, і винні у цьому ми

Віднині уряди повинні щороку звітуватися перед Генеральною асамблеєю ООН щодо прогресу в цьому напрямку. "Це збільшить відповідальність урядів та продемонструє міжнародній спільноті успіхи та невдачі цієї боротьби", — каже Зейн.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Стрельникова

Редактор: Марія Косенко

Поділитись в соціальних мережах: