strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Північний Льодовитий океан пускає отруйні бульбашки

Ще одним фактором, що підтверджує незворотє глобальне потепління, є викиди значних запасів метану з дна Північного Льодовитого океану. Метан вважається найбільш небезпечним парниковим газом, який прискорює підвищення температури на планеті. Збуваються застереження вчених, які говорили, що на певному етапі підвищення температури призведе до викидів метану з океанів і зон вічної мерзлоти в полярних зонах Землі.

У зв'язку з підвищенням температури Світовий океан нагрівається, що провокує викиди метану. І що теплішим він стає, тим більше газу потрапляє в земну атмосферу.

"Наша група виявила на поверхні води сліди як мінімум 250 великих метанових бульбашок, кожна з яких має площу 50 - 100 метрів", - йдеться в заяві спільної німецько-британської групи океанологів, які проводили дослідження на північ від Норвегії. Поки що газ не встигає дістатися до атмосфери, тому що розчиняється у воді, але так буде недовго - швидше за все, у полярних широтах вже є місця, де йде викид метану в атмосферу, вважають експерти.

Востаннє, коли метан у величезних об'ємах піднімався на поверхню, Земля саме виходила з останнього льодовикового періоду.

Крім океанічних викидів, збільшення кількості метану зафіксовано і завдяки іншим джерелам. Інтенсивне опромінення ультрафіолетом, підвищене забруднення повітря, надмірна вологість і посуха змушують деякі види рослин виділяти метан замість кисню.

Поділитись в соціальних мережах: