strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Потепління стане важким тягарем для економіки країн Тихоокеанського регіону

Тихоокеанські країни У дослідженні Азійського банку розвитку, стверджується, що кліматичні зміни суттєво пригальмують економічний розвиток багатьох тихоокеанських країн. Для деяких із країн цього регіону ВВП може до 2100 року впасти на 15 %. Згідно із дослідженням, потепління матиме наслідки для сільського господарства, риболовлі, туризму, коралових рифів і стану здоров’я населення.

«Важливо, щоб країни, відповідальні за кліматичні зміни, втрутилися, щоб допомогти своїм тихоокеанським сусідам і друзям у їхній боротьбі проти природних катаклізмів, зменшення врожаїв та надмірної еміграції», – наголосив Ксіанбін Яо, генеральний директор Азійського банку розвитку Тихоокеанського регіону.

Навіть самому існуванню островів загрожує небезпека

Фахівець не назвав відповідальні за ситуацію держави, однак Сполучені Штати, Китай, Індія, Австралія та Євросоюз – серед числа тих, хто найбільше забруднює океан . Тихоокеанські країни, які мають зазнати найбільших збитків – Папуа Нова Гвінея (зниження ВВП на 15 % до 2100 року), Східний Тимор (-10 %), Вануату (-6 %), Соломонові острови (-5 %), Фіджі (-4 %), Самоа (-4 %) та інші.

На основі попередніх обсягів шкідливих викидів прогнозують, що до 2070 року температура у цих країнах може підвищитися на 2–3 °C.

Попередні дослідження також показали, що навіть саме існування багатьох країн-архіпелагів регіону, серед яких Кірибаті, Тувалу і Токелау, а також Маршаллові острови, може опинитися під загрозою через кліматичні зміни і підняття рівня води, адже деякі острови зараз лише на один метр вище рівня моря.

Читати також: Листи з затопленого острова 

Для КліматІнфо переклала Ірина Серебрякова

Редактор: Анастасія Чубрей

Поділитись в соціальних мережах: